2021/09/17
۱۴۰۰ جمعه ۲۶ شهريور
قتل زوج سالخورده به دست مرد مرموز

قتل زوج سالخورده به دست مرد مرموز

عامل جنایت مرد 75ساله و همسرش را غافلگیر کرده و با جسمی سخت به سر آنها کوبیده و سپس با روشن کردن پیک‌نیک و قرار دادن یک پشتی روی شعله‌ آن، خانه را به آتش کشیده است.

دوات آنلاین -تحقیقات پلیسی- قضایی برای شناسایی مرد سیاه‌پوشی که تنها مظنون قتل یک زوج سالخورده در آپارتمانشان در مشهد است آغاز شده است.

 

به‌ نوشته همشهری، حدود ساعت22:30 شامگاه چهارشنبه به قاضی حسن زرقانی، بازپرس ویژه قتل مشهد خبر رسید که در جریان آتش‌سوزی در آپارتمانی در شهرک ابوذر، زوج سالخورده‌ای جانشان را از دست داده‌اند. وقتی قاضی جنایی و کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد در محل حادثه حاضر شدند، آتش‌نشانان حریق را مهار کرده بودند و در داخل آپارتمان اجساد بی‌جان زوج سالخورده به چشم می‌خورد.

 

محل حادثه طبقه اول یکی از بلوک‌های مسکونی شهرک ابوذر بود و بررسی‌های تخصصی از این حکایت داشت که مقتولان پیش از شروع آتش‌سوزی هدف حمله فردی ناشناس قرار گرفته بودند و آثار اصابت جسم سخت به سرشان دیده می‌شد.

 

مرد سیاهپوش

نخستین کسانی که متوجه حادثه شده بودند، ساکنان طبقه همکف مجتمع مسکونی بودند. زن میانسالی که در این طبقه زندگی می‌کرد در تحقیقات گفت: لحظاتی پیش از اینکه متوجه آتش‌سوزی در واحد طبقه اول شویم، صدای درگیری شنیدم. ابتدا تصور کردم که نوه‌های همسایه‌ طبقه بالا به خانه‌شان آمده‌اند و صدای آنهاست اما کمی بعد متوجه شدم که صدا شبیه جر و بحث و دعواست و به پسرم گفتم که ببیند ماجرا از چه قرار است.

 

او ادامه داد: وقتی پسرم در را باز کرد، مرد جوانی را دید که سرتا پا سیاه پوشیده بود و ماسک به‌صورت داشت. او یک کیسه نایلونی به‌دست داشت و با عجله از پله‌ها پایین آمد و به طرف در خروجی مجتمع رفت و ناپدید شد. با این حال هنوز صدای ناله از طبقه اول به گوش می‌رسید و با پسرم پله‌ها را بالا رفتیم و ناگهان متوجه دود و شعله‌های آتش شدیم که واحد طبقه اول را در بر گرفته بود و بلافاصله پلیس و آتش‌نشانی را خبر کردیم.

 

جنایت مرموز

قاضی جنایی و کارآگاهان پلیس که در محل حادثه حضور داشتند به بررسی دقیق آنجا پرداختند. اثری از ورود اجباری به خانه قربانیان دیده نمی‌شد و به‌نظر می‌رسید که جوان سیاهپوشی که لحظاتی پس از حادثه از خانه آنها خارج شده بود، این زوج را می‌شناخته و مهمان آنها بوده است.

 

از سوی دیگر معلوم شد که آثار جراحت شدید روی سر هر دو قربانی به چشم می‌خورد. بررسی‌ها نشان می‌داد که عامل جنایت در یک لحظه مرد 75ساله و همسرش را غافلگیر کرده و با جسمی سخت به سر آنها کوبیده و سپس با روشن کردن پیک‌نیک و قرار دادن یک پشتی روی شعله‌ آن، خانه را به آتش کشیده است. همین آتش‌سوزی باعث شده بود دستان مرد 75ساله که پیکر نیمه‌جانش در نزدیکی آتش افتاده بود دچار سوختگی شود اما همسرش که دورتر از او افتاده بود، کمتر دچار سوختگی شود. با این حال آنچه متخصص پزشکی قانونی پس از معاینه اجساد به زبان آورد این بود که زوج سالخورده پس از اصابت ضربه به سرشان از هوش رفته بودند ولی هنوز زنده بودند و آنچه باعث مرگشان شده بود، وقوع آتش‌سوزی و ایجاد دود غلیظ در آپارتمان بود و همین دودگرفتگی در ادامه مرگ هر دوی آنها را رقم زده بود.

 

اینکه انگیزه قتل این زوج چه بود، مهم‌ترین معمای این پرونده جنایی بود. چرا که وقتی فرزندان قربانیان در محل حاضر شدند به مأموران گفتند که چیزی از خانه پدر و مادرشان سرقت نشده است. آنها همچنین گفتند که قربانیان با کسی خصومت و دشمنی نداشتند و نمی‌دانند که عامل قتل آنها چه‌کسی است.

 

در این شرایط قاضی زرقانی دستور انتقال اجساد به پزشکی قانونی را صادر کرد و تیمی از کارآگاهان ماموریت یافته‌اند با بررسی‌های تخصصی هویت مرد سیاهپوش و اسرار این جنایت هولناک را فاش کنند.

 

اسنپ مارکت
آچاره
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.