2021/09/24
۱۴۰۰ جمعه ۲ مهر
دیباچه
پزشک قلابی چه بر سر خواستگار جوان آورد

پزشک قلابی چه بر سر خواستگار جوان آورد

پسر جوان قصد داشت قبل از خواستگاری لک های صورتش را از بین ببرد اما در دام دکتر قلابی افتاد.

دوات آنلاین -پسر جوان که برای از بین بردن لک‌های صورتش قبل از خواستگاری به پزشک زیبایی مراجعه کرده بود، نمی‌دانست در دام پزشک قلابی گرفتار شده است. او بعد از لیزر درمانی، دچار عارضه شدید پوستی شد.

 

به نوشته روزنامه جام‌جم، اوایل تیر امسال پسر ۲۶ساله‌ای که چهره‌اش به دلیل عمل زیبایی با لیزر آسیب دیده بود به شعبه اول بازپرسی دادسرای جرایم پزشکی تهران رفت و از پزشک معالج شکایت کرد و گفت: می‌خواستم به خواستگاری دختر موردعلاقه‌ام بروم اما لک‌های صورتم زیاد بود و اذیتم می‌کرد. در اینستاگرام صفحه پزشکی را دیدم که مدعی بود با سه تا پنج جلسه لیزردرمانی برای همیشه از شر لک‌های چهره خلاص  می‌شوید. عکس و فیلم‌هایی از بیماران خود قبل و بعد از لیزردرمانی هم منتشر کرده بود که باعث اعتمادم شد.

 

روز بعد به مطبش در شمال تهران رفتم. منشی نداشت و می‌گفت به دلیل شیوع کرونا تعداد محدودی بیمار را پذیرش می‌کند. بعد از معاینه صورتم گفت که باید پنج جلسه لیزردرمانی انجام دهم و برای هر جلسه دو‌میلیون و ۳۰۰هزارتومان بپردازم. بعد از جلسه اول لیزردرمانی به خانه رفتم که روز بعد دیدم زخم و تاول‌های زیادی روی پوست صورتم نقش بسته. به مرد پزشک زنگ زدم که مدعی شد باید بقیه جلسات را بروم اما از ترس منصرف شدم.

 

نزد پزشک متخصص پوست رفتم که با بررسی وضعیتم گفت که لیزردرمانی‌ام درست انجام نگرفته و پوست صورتم به‌شدت آسیب‌دیده است. برای درمان ۱۷بار روی صورتم عمل جراحی انجام شد و ۱۵۰میلیون تومان هزینه کردم. باید چند عمل جراحی دیگر هم روی صورتم انجام شود. از پزشک شکایت دارم و خواستار مجازات او هستم.

 

ماموران با هماهنگی قضایی به مطب پزشک متخلف رفته و او بازداشت شد. دستگاه‌های مورداستفاده وی برای لیزردرمانی هم کشف و مطب پلمب شد.

 

با تحقیق از متهم ۳۲ساله معلوم شد که او پزشک نبوده و فقط دوره‌های لیزردرمانی را در یک مرکز خصوصی آموخته و بعد از خرید این دستگاه‌ها اقدام به ویزیت بیماران و درمان آنها کرده و یک‌سال است غیرقانونی کار می‌کند.

 

شکایت 2 زن جوان

همچنین در ادامه تحقیقات، دو زن جوان هم با حضور در شعبه‌اول بازپرسی دادسرای جرایم پزشکی از متهم پرونده به دلیل آسیب به چهره‌شان شکایت کردند.

 

این افراد برای بررسی میزان صدمات نزد هیات کارشناسان سه‌نفره پزشکی‌قانونی معرفی شدند. دو زن صدمات کمتری دیده بودند اما مرد جوان براساس نظر کارشناسان پزشکی‌قانونی باید ۲۵درصد دیه کامل به او تعلق بگیرد.

 

متهم پرونده نسبت به نظریه کارشناسان اعتراض کرد و پرونده به هیات پنج‌نفره پزشکی‌قانونی ارسال شد که آنها نیز نظر هیات سه‌نفره را تایید کردند.

 

میثم حسین‌پور، بازپرس شعبه‌اول دادسرای جرایم پزشکی تهران دراین‌باره به جام‌جم گفت: برای متهم پرونده که پزشک قلابی بوده، قرار قانونی صادرشده و تحقیقات ادامه دارد.

 

وی در ادامه هشدار داد: برای مراجعه به پزشک به‌خصوص پزشکان زیبایی نباید به آگهی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی اعتماد کرد و باید از فعالیت آنها و صحت جواز کارشان مطمئن‌شد.

 

حراج اول ماه اسنپ مارکت
پوشاک با سلام
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.