2021/07/23
۱۴۰۰ جمعه ۱ مرداد
پوشاک با سلام
جنایت هولناک به خاطر توهم شیشه

جنایت هولناک به خاطر توهم شیشه

متهم: آن روز شیشه مصرف کرده بودم و حال خوبی نداشتم به همین خاطر تصمیم گرفتم همکارم را به قتل برسانم بنابراین رضا را به مغازه‌ام دعوت کردم و...

دوات آنلاین -مرد خیاط که به خاطر توهم ناشی از مصرف شیشه همکارش را با پنج ضربه چکش به قتل رسانده بود دستگیر شد.

 

به نوشته روزنامه ایران، چند روز قبل مأموران پلیس ملارد در جریان کشف جسد مردی در یک خیاط خانه قرار گرفتند. با شروع تحقیقات مشخص شد جسد متعلق به مردی به‌نام رضا است که در آن محل خیاطی می‌کرده است. در ادامه بررسی‌ها صاحب مغازه به مأموران گفت مدتی بود که مغازه‌ام را به مردی به‌نام وحید اجاره داده بودم. اما چند روزی بود که وحید مغازه را تعطیل کرده بود و هرچه با تلفن وحید تماس می‌گرفتم جواب نمی‌داد از طرفی یک مغازه خیاطی نیز مقابل مغازه ما بود که مردی به‌نام رضا در آنجا کار می‌کرد و همسایه‌ها گفتند او نیز مدتی است مغازه‌اش تعطیل است و خبری از او ندارند چون ماجرا برایم مشکوک و نگران‌کننده بود تصمیم گرفتم در مغازه را بشکنم و ببینم چه خبر است.

 

وقتی وارد شدم جسد رضا مرد 61 ساله را در مغازه‌ام پیدا کردیم. پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد وی با جسمی نوک تیز و برنده به قتل رسیده است.

 

از آنجا که تنها مظنون این حادثه وحید بود ردیابی‌ها برای دستگیری وی آغاز شد و در نهایت مأموران کلانتری 12 مارلیک او را شناسایی و پس از تعقیب ومراقبت این مرد 48 ساله را دستگیر کردند.

 

وحید پس از انتقال به اداره پلیس آگاهی در نخستین بازجویی‌ها به قتلی که مرتکب شده بود اعتراف کرد و گفت: رضا مدتی قبل ازمن سرقت کرده بود او همیشه مرا اذیت می‌کرد آن روز شیشه مصرف کرده بودم و حال خوبی نداشتم به همین خاطر تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم بنابراین رضا را به مغازه‌ام دعوت کردم و در یک فرصت مناسب با پنج ضربه چکش به سرش او را کشتم بعد هم مغازه را بسته و فرار کردم.

 

در ادامه مشخص شد موضوع سرقت صحت نداشته است و متهم تحت تأثیر توهم ناشی از مصرف شیشه فکر می‌کرده مقتول وسایل خیاطی او را از مغازه‌اش سرقت می‌کرده است.

 

نگاه کارشناس

فتانه ورمزیار، کارشناس ارشد مرکز مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران گفت: مصرف مواد مخدراز نوع «محرک، شیشه» در فرد باعث ایجاد حالات خلقی و روانی نا متعارفی می‌شود که بارزترین آنها توهم، هذیان، افت کارکرد عصبی، عدم قدرت تفکر و تصمیم‌گیری منطقی، رفتارهای اجباری و هیجان مدار، سوء ظن و بد بینی به خانواده و سایرین و در طولانی مدت باعث افسردگی وبیماری سایکوز ناشی از مصرف مواد می‌شود.

 

متهم فردی 48 ساله ومجرد است که اعتیاد شدیدی به مصرف مواد مخدر (شیشه و هروئین) وتوهم ناشی از مصرف مواد وبیماری سایکوز دارد. توهم ناشی از مصرف شیشه عامل اصلی و زمینه ساز قتل شده که باعث از بین رفتن تعادل روانی در قاتل و انجام رفتارهای نامتعارف مثل عدم کنترل هیجانی و اعمال رفتارهای پرخاشگری و درگیری با همکارش و آوردن مقتول به کارگاه خیاطی خود واصابت چندین ضربه مکرر با چکش ، به سر، صورت و بدن مقتول ومرگ ایشان می‌شود.

 

ادویه و چاشنی با سلام
تنقلات اسنپ مارکت
بنر خانومی
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.