2021/07/26
۱۴۰۰ دوشنبه ۴ مرداد
پوشاک با سلام
سردار آزمون؛ قهرمانی مهم تر از آقای گل شدن

سردار آزمون؛ قهرمانی مهم تر از آقای گل شدن

اگر آقای گل بشوم که خوشحال می‌شوم، نشدم هم زیاد مهم نیست چون موفقیت تیم بهتر از کسب عنوان انفرادی است.

دوات آنلاین -با 16 گل زده عنوان بهترین گلزن لیگ روسیه را در اختیار دارد و در فاصله سه هفته تا پایان رقابت‌ها، با زنیت هم مدعی جدی کسب مقام قهرمانی است. بدون شک گلزنی‌های پی در پی سردار آزمون نقش مهمی در موفقیت او در دو فصل اخیر داشته. سردار فصل قبل 17 گل به ثمر رساند و این فصل هم 16 گل که نشان می‌دهد او تا چه اندازه بازیکن مهمی برای زنیت محسوب می‌شود. آزمون که هفته آینده و در دیداری حساس همراه با زنیت باید به مصاف لکوموتیو مسکو برود، در گفت‌وگو با ایران ورزشی تأکید می‌کند که فعلاً تمرکزش روی مسابقات پیش رو و قهرمانی زنیت است و به هیچ یک از شایعه‌ها درباره آینده‌اش توجه نمی‌کند. سردار البته درباره بازی‌های مهم تیم ملی در خردادماه نیز صحبت می‌کند.

 

*شما یکشنبه آینده بازی حساسی مقابل لکوموتیو مسکو در پیش دارید. لکوموتیو جدی‌ترین رقیب شما برای قهرمانی است. فکر می‌کنی بتوانید با شکست این تیم قهرمان زودهنگام مسابقات شوید؟

تیم ما در اوج قرار دارد و تمام بازیکنان هم روی فرم هستند. همیشه بازی مقابل تیم‌های مسکویی همراه با حساسیت و کری‌های خاص خودش است. به همین خاطر منتظر بازی با لکوموتیو هستیم، چون ببریم صددرصد قهرمان می‌شویم. همه فکر و ذکرمان هم همین مسأله است و امیدوارم بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و در زمین خودمان به پیروزی برسیم.

 

*گفتی زمین خودتان. چه خوب که می‌توانید تماشاگران را بعد از شیوع ویروس کرونا همراه خود داشته باشید.

ما بعد از کرونا همیشه تماشاگران را در کنارمان داشتیم. ابتدا با رعایت فاصله اجتماعی در ورزشگاه حضور داشتند و حالا هم این شانس را داریم که تعدادشان برای حمایت همه‌جانبه از ما بیشتر هم شده است. ما بهترین هواداران را در لیگ روسیه داریم و در این شکی نیست که حمایت آنها روی نتایج ما مؤثر است.

سردار آزمون موفقیت تیمش را به آقای گلی ترجیح می دهد

بازگشت پرقدرت سردار آزمون

*تو در تعطیلات نیم‌فصل دچار مصدومیت شدی، خیلی‌ از تمرینات و بازی‌ها را از دست دادی اما با قدرت برگشتی و گل‌های حساسی هم به ثمر رساندی. پروسه درمان تو چطور رقم خورد و چه شد که تا این حد آماده به مسابقات برگشتی؟

مصدومیت من خیلی بدموقع بود. چون که در اردوی تیم بودم و فکر می‌کردم می‌توانم بازیکنی آماده برای زنیت باشم. من تمرینات اختصاصی را رها نکردم و کنار تیم ماندم. بهتر و بهتر شدم و وقتی به زمین برگشتم مشکلی نداشتم. الان در بهترین فرم هستم و این را در بازی‌های قبلی زنیت و تیم ملی هم نشان دادم. باید در آینده هم بتوانم همین فرم را نگه دارم و بازیکن مفیدی برای زنیت و تیم ملی ایران باشم.

 

*برای دومین فصل متوالی در کورس آقای گلی هستی و با 16 گل زده شانس بالایی داری تا این عنوان را مثل سال گذشته به دست بیاوری. صادقانه جواب بده، آقای گلی برای تو مهم‌تر است یا قهرمانی زنیت؟

حقیقتاً خودم هم از ته دل دوست دارم هت‌تریک قهرمانی زنیت را ببینم. این اولویت من است و اگر بگویند از بین آقای گلی و قهرمانی زنیت یکی را انتخاب کن، قطعاً قهرمانی زنیت را انتخاب خواهم کرد. ولی خب برای آقای گلی هم تلاش خودم را می‌کنم تا ابتدا به تیم کمک کنم و سپس تعداد گل‌هایم را افزایش بدهم. اگر آقای گل بشوم که خوشحال می‌شوم، نشدم هم زیاد مهم نیست چون موفقیت تیم بهتر از کسب عنوان انفرادی است.

 

شرایط تیم ملی

*برسیم به تیم ملی. کنفدراسیون فوتبال آسیا در اقدامی عجیب بحرین را به عنوان میزبان مسابقات مقدماتی جام جهانی برگزید. آن هم در شرایطی که تیم ملی در سه بازی از چهار بازی آینده‌اش میزبان بود و می‌توانست در ورزشگاه آزادی به ملاقات رقبا برود. اینکه باید در بحرین مقابل حریفان بازی کنیم، مشکلی برای تیم ملی ایجاد نخواهد کرد؟

در اینکه من و سایر بازیکنان از بحرین نمی‌ترسیم، شکی وجود ندارد. من جلوی آنها بازی کرده‌ام و می‌دانم از نظر فنی 30 درصد بازیکنان ما هم نیستند. ما چون در بازی رفت برنامه نداشتیم نتوانستیم مقابل آنها خوب بازی کنیم و نتیجه بگیریم. متأسفانه این تصمیمی بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفت و نشان داد که بحرینی‌ها ارتباط بهتری دارند. ما باید تمرکزمان را روی چهار بازی آینده و بخصوص دیدار با بحرین و عراق بگذاریم و امیدوارم که بتوانیم نتایج دلخواه را کسب کنیم.

 

*آنها میزبانی گرفته‌اند تا به تیم ملی ایران از راه‌های مختلف ضربه بزنند.

فکر نمی‌کنم بتوانند. ما بازیکنانی حرفه‌ای داریم و در بحرین باید باهوش باشیم. خوب می‌دانیم که آنها چه راهکارهایی برای پیروزی می‌اندیشند اما نباید دم به تله بدهیم.

 

*به نظر تو که یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی هستی، چند درصد شانس صعود به جام جهانی را داریم؟

من نه تنها ناامید نیستم بلکه خیلی هم امیدوارم چون می‌دانم چه بازیکنان آماده‌ای کنارم بازی می‌کنند و به کادر فنی هم باور دارم و به همین دلیل اطمینان دارم که می‌توانیم راهی دور بعد و سپس جام جهانی شویم.

 

*طی هفته‌های اخیر دوباره شایعه جدایی تو از زنیت در رسانه‌ها مطرح شده. می‌مانی یا جدا می‌شوی؟ برنامه‌ات برای آینده چیست؟

هیچ چیز معلوم نیست و تمام تمرکزم روی موفقیت در بازی‌های آینده زنیت است. فعلاً فقط قهرمانی زنیت. بحث‌هایی هم که درباره جدایی‌ام وجود دارد، فقط در رسانه‌ها است و من نباید به آنها فکر کنم چون تمرکزم روی درخشش در زنیت است.

 

حراج اول ماه اسنپ مارکت
لوازم آشپزخانه کالا و ما
بنر خانومی
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.