2024/07/18
۱۴۰۳ پنج شنبه ۲۸ تير
عکسی بامزه از کودکی مهراوه شریفی نیا

عکسی بامزه از کودکی مهراوه شریفی نیا

مهراوه شریفی نیا عکسی جالب از بچگی خودش را منتشر کرد.

دوات آنلاین -مهراوه شریفی نیا که مدتی است رژیم لاغری گرفته با انتشار عکسی از دوران کودکی نامه ای را خطاب به دکترش نوشت:

عکسی از کودکی مهراوه شریفی نیا

تاریخ: پنجشنبه. بهار چند سال قبل

نامه‌ نهم

سلام دکتر جان!

 

با خودم قرار گذاشتم فردا صبح ناشتا، روی وزنه بروم.

دلم می‌خواهد حداقل شش کیلوگرم وزن کم کرده باشم. یعنی توقع زیادی است؟ آخر دکتر جان دختری که هر روز فست‌فود سفارش می‌داد و چای و شکلاتش ترک نمی‌شد، آیا نباید در این دوران سالم‌خواری اجباری حداقل شش کیلو لاغر شده باشد؟

نخیر! من به هفته‌ای نیم‌کیلو راضی نیستم. اگر به من بود که ترجیح می‌دادم همان روز اول از شر همه‌ ده کیلو خلاص شوم.

اما، خودمانیم خوب طاقت آوردم.

 

دکتر جان با وجود تمام حرف‌هایی که درباره‌ مضرات ماست و سردی آن می‌زنید، من ناهار روزهای فرد را بیشتر از روزهای زوج دوست دارم، چون عاشق ماست هستم. از سنی که حافظه‌ام شروع به ثبت خاطرات کرده غذای محبوبم کته با ماست بوده است؛ طوری که کل کاسه‌ ماست را روی پلو خالی می‌کردم و این‌قدر هم می‌زدم تا همه‌‌اش به هم بچسبد و شبیه کیک شود. بعد با سر در بشقاب فرو می‌رفتم تا حین خوردن، بتوانم بدون استفاده از دست روی صورتم سبیل و ریش سفیدی شبیه مال پدربزرگ خلق کنم.

یا برای خوردن ماکارونی آن‌قدر با ماست کثیف‌کاری می‌کردم که مادرم مجبور می‌شد برایم روزنامه پهن کند و مرا با کاسه‌ی ماست و بشقاب غذا تنها بگذارد؛ نیم‌ساعت بعد که به سراغم می‌آمد من دختری بودم با لُپ و دهانی نارنجی، نشسته وسط سفر‌ه‌ای که حسابی کثیفش کرده و در ظرفش مقداری رشته‌ شُل و حال‌به‌هم‌زن باقی گذاشته است. او هم می‌خندید و از من و گندکاری‌ام به یادگار عکسی می‌گرفت.

 

دکتر جان راستش فکر می‌کردم برای چندمین وعده‌ آزاد ناهار، حتما پیتزا و سیب‌زمینی سرخ‌‌کرده سفارش می‌دهم، اما، انگار حرف‌های شما درباره‌ی آشغال و پر زیان بودن فست‌فود روی من تاثیر زیادی گذاشته؛ دیشب ناخودآگاه بلند شدم، به آشپزخانه رفتم، لوبیا خیس کردم و از امروز صبح باز به طبخ قورمه‌سبزی مشغول شدم که تا فردا ناهار روی اجاق قل بزند و بویش خانه را بردارد و حسابی جا بیفتد.

 

دکتر جان تمام وعده‌های آزاد ناهار را قورمه‌سبزی خوردم! هر هفته!

 

چند وقت قبل رفته بودم باغ کتاب و از کتاب‌فروشی‌اش کتاب «قورمه‌ سبزی» ابراهیم رها را خریدم. نویسنده، طنز‌نویس سیاسی است و با نام مستعار می‌نویسد. انتخاب نام قورمه‌سبزی هم برای کتابش کاملا هوشمندانه و کنایه‌آمیز است.

من هم فکر کردم وقتی یک نویسنده‌ی طنز سیاسی این‌قدر خوش‌سلیقه‌ است که نام کتابش را قورمه‌سبزی می‌گذارد، حتما باید آن‌ را خرید و خواند.

 

آیا ممکن است روزی عشق به قورمه‌‌سبزی در من بمیرد؟

هرگز.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.