2021/05/16
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۶ ارديبهشت
نقشه پلید برای دخترخاله همسر

نقشه پلید برای دخترخاله همسر

شاکی به تازگی از انگلیس به ایران آمده ‌بود و به خاطر اینکه به تهران آشنا نبود ما کار‌های او را انجام می‌دادیم، اما کم‌ کم احساس کرد کار‌های او وظیفه ما است. من هم تصمیم گرفتم او را تنبیه کنم.

دوات آنلاین -دختر جوانی که از انگلستان به تهران آمده و مهمان دخترخاله‌اش شده‌بود، نمی‌دانست سارقان موتورسوار از سوی شوهر میزبانش اجیر شده‌اند. انتشار فیلم حادثه سرقت در فضای مجازی سبب شد مأموران پلیس متهمان را بازداشت و راز سرقت را برملا کنند.

 

به نوشته روزنامه جوان چندی قبل فیلم چند دقیقه‌ای از کیف‌قاپی خشن دو موتور سوار از زن جوانی در یکی از خیابان‌های تهران در فضای مجازی منتشر شد.

 

فیلم پخش شده نشان می‌داد دو زن جوان در یکی از خیابان‌های شمالی تهران از مغازه‌ای بیرون می‌آیند و در حال عبور از عرض خیابان هستند که موتور سیکلتی با دو سرنشین به آن‌ها نزدیک می‌شود. ثانیه‌هایی بعد ترک‌نشین موتورسیکلت پیاده و به سوی یکی از زنان در وسط خیابان حمله‌ور می‌شود و کیف او را در کشمکشی خشن از دست و او می‌گیرد. زورگیر خشن سپس سوار موتورسیکلت می‌شود و در حالی که زن دوم آن‌ها را پیاده تعقیب و با داد و فریاد درخواست کمک می‌کند، راننده موتورسیکلت که آماده حرکت است همراه همدستش از محل به سرعت دور می‌شود.

 

زن جوان با حضور در اداره پلیس به مأموران گفت: من مقیم کشور انگلیس هستم که مدتی قبل به تهران آمدم و در این مدت همیشه همراه دختر خاله‌ام بودم. دقایقی قبل به مغازه‌ای رفتیم و ۳ عدد گوشی گرانقیمت خریدم و همراه دختر خاله‌ام از مغازه بیرون آمدم که ناگهان مرد نقابداری به من حمله کرد و کیفم را که حدود ۴۰۰‌میلیون تومان پول خارجی و گوشی تلفن همراه در آن بود به زور از من گرفت و بعد سوار موتورسیکلتی شد و همراه همدستش فرار کرد.

 

رد پای مرد آشنا

همزمان با شکایت زن جوان از دو سارق موتور سوار، فیلم زورگیری متهمان هم در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌های زیادی را از سوی مردم به همراه داشت که تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی برای شناسایی و دستگیری عاملان زورگیری از مسافر انگلیس وارد عمل شدند.

 

مأموران در بررسی‌های تخصصی به رد پای یکی از بستگان شاکی به نام شاهرخ رسیدند. تحقیقات مأموران نشان داد شاهرخ، شوهر دختر خاله شاکی است که در این مدت همسرش همیشه همراه شاکی بوده و روز حادثه هم خودش در آن نزدیکی حضور داشته است.

 

بدین ترتیب مأموران پلیس شاهرخ را به عنوان مظنون حادثه به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند و در نهایت وقتی مدارک و شواهد نشان داد وی همدست سارقان است، او را دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند. متهم در بازجویی‌های ابتدایی منکر جرم خود شد، اما وقتی با مدارک و دلایل روبه‌رو شد به سرقت از دختر خاله همسرش باهمدستی دو نفر از دوستانش اعتراف کرد.

 

اجیر کردن سارق

متهم گفت: شاکی به تازگی از انگلیس به ایران آمده‌بود و به خاطر اینکه به تهران آشنا نبود ما کار‌های او را انجام می‌دادیم، اما او کم‌ کم احساس کرد که کار‌های او وظیفه ما است که تصمیم گرفتم او را تنبیه کنم و به همین خاطر دو نفر از دوستانم را به نام‌های بهمن و فرشید برای سرقت کیفش اجیر کردم.

 

سپس مأموران پلیس، دومتهم دیگر را هم بازداشت و برای بازجویی به اداره پلیس منتقل کردند.

 

متهمان در تحقیقات پلیسی به جرم خود اقرار کردند و مدعی شدند به خاطر رفاقتی که با شاهرخ دارند دست به سرقت زده‌اند. متهمان گفتند وقتی شاهرخ از آن‌ها خواسته بود که کیف دختر فامیلشان را سرقت کنند، چون احساس می‌کردند به او مدیون هستند فرمان او را اجرا کردند.

 

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام دستگیری متهمان گفت: ما همیشه صحنه‌های مجرمانه‌ای که در فضای مجازی پخش می‌شود پس از دستگیری متهمان اطلاع رسانی می‌کنیم، اما این به آن معنا نیست که فیلم‌های زورگیری و سرقت‌هایی که در فضای مجازی پخش نمی‌شود پلیس اقدامی نمی‌کند. وی افزود: در صورتی که ما بدون توجه به پخش یا عدم پخش صحنه‌های مجرمانه در فضای مجازی با جدیت وارد عمل می‌شویم و متهمان را دستگیر می‌کنیم.

 

متهمان در ادامه به دستور بازپرس ویژه سرقت برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان پلیس‌آگاهی قرار گرفتند.

 

گفت و گو با طراح زورگیری

*معتادی؟

نه.

 

*سابقه کیفری و سرقت داری؟

نه، من تا الان حتی به کلانتری هم نرفته‌ام چه برسد به سرقت و دزدی.

 

*اما در این زورگیری شما طراح سرقت و سردسته باند بودی؟

بله، متأسفانه من نقشه سرقت از دختر خاله همسرم را طراحی و برای اجرای نقشه‌ام دو نفر از دوستانم را اجیر کردم.

 

*چرا شما که نه سابقه سرقت داری و نه معتادی تصمیم گرفتی کیف دخترخاله همسرت را که مهمان شما بود سرقت کنی؟

به خاطر لجبازی و از طرفی هم از او کینه داشتم، می‌خواستم او را ادب کنم. واقعیتش هدف سرقت نبود فقط می‌خواستم از او انتقام بگیرم و چند روزی کیف و وسایلش را پیش خودم نگه دارم و بعد به او پس دهم.

 

*اما الان به نیت شما نگاه نمی‌کنند و عمل شما سرقت است، قبول داری؟

بله.

 

*برای چه می‌خواستی او را تنبیه کنی؟

دختر خاله همسرم به تازگی از انگلیس به ایران آمده بود و مهمان ما و خاله‌اش بود. از آنجایی که به تهران آشنایی نداشت خیلی از کارهایش را من و همسرم انجام می‌دادیم. ما او را دوست داشتیم و می‌خواستیم به او کمک کنیم، اما کم کم لطف و محبت ما نسبت به او شد وظیفه ما، به طوریکه او به صورت طلبکارانه برای انجام کارهایش به من و همسرم دستور می‌داد. رفتار و کار‌های او آنقدر بد بود که باعث شد همسرم چندباری از دست او برنجد و ناراحت شود. مثلاً یک روز صبح به همسرم زنگ می‌زد که چرا دیر از خواب بیدار شدی و کار من انجام نشده است. احساس کردم او خیلی پر توقع شده که از او کینه به دل و تصمیم گرفتم او را تنبیه کنم.

 

*درباره نقشه زورگیری توضیح بده.

پس از اینکه تصمیم گرفتم کیفش را سرقت کنم، برای اینکه دستمان پیش پلیس رو نشود دو نفر از دوستانم را اجیر کردم. من نقشه را آماده کرده‌بودم و دوستانم منتظر من بودند که روز سرقت را به آن‌ها خبر بدهم. روز حادثه همسرم و دخترخاله‌اش را به مغازه‌ای در یکی از خیابان‌های شمال تهران بردم و به دوستانم گفتم که الان بهترین زمان برای سرقت است. سپس نشانی محل حضور همسرم و دختر خاله‌اش را به آن‌ها دادم و آن‌ها هم طبق نقشه وارد عمل شدند و کیف او را قاپیدند و بعد تحویل من دادند.

 

*به دوستانت پول داده بودی؟

نه.

 

*چه شد که قبول کردند؟

آن‌ها از دوستان صمیمی من هستند و این کار را در عالم رفاقت و بدون هیچ توقعی انجام دادند. یکی از آن‌ها قبلاً معتاد بود که من دستش را گرفتم و او را نجات دادم و حتی برای او کار فراهم کردم و دیگری هم از دوستان قدیمی و هم محل من است که قبول کردند در این نقشه به من کمک کنند.

 

*فکر نکردی احتمال دارد در این حادثه برای شاکی یا همسرت اتفاق تلخی رخ دهد؟

نه، اما اگر اتفاق تلخی می‌افتاد که الان بیچاره بودم و غیر قابل جبران بود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.