2021/05/19
۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت
شخصیت قوی قهرمانی در تیم استقلال

شخصیت قوی قهرمانی در تیم استقلال

آرش رضاوند: کادر فنی خیلی خوب و بازیکنان قوی و مستعدی داریم و این بار برای قهرمانی کم نمی‌آوریم و ان‌شاءالله هواداران خودمان را شاد می‌کنیم.

دوات آنلاین -آرش رضاوند هافبک تیم استقلال از شخصیت بالای تیمشان برای قهرمانی، از شرایط بسیار بد زمین ورزشگاه مسجد سلیمان و بازی مقابل این تیم که به تساوی انجامید، حرف می‌زند. این بازیکن در مصاحبه اختصاصی با ایران ورزشی از شرایط تیمشان در آسیا می‌گوید و به تمام سؤالات پاسخ می‌دهد.

 

*از بازی‌تان مقابل مسجد سلیمان شروع کنیم، این بازی را چگونه ارزیابی می‌کنی؟

تیم مسجد سلیمان تیم خوبی است. تیمی که در زمین خودش برای خیلی از مدعیان نظیر سپاهان، پرسپولیس و چند تیم دیگر دردسر درست کرده بود. با این وجود ما به این تیم موقعیت زیادی ندادیم و این تیم را تحت فشار حملات خودمان قرار دادیم. در این بین سه بار به تیرک دروازه تیم مسجدسلیمان زدیم که از بدشانسی‌مان این فرصت‌ها تبدیل به گل نشد و روی یک اتفاق گل خوردیم. در نیمه اول من خودم هم یک شوت بسیار خوب زدم که از بدشانسی‌ام گل نشد تا من هم مانند دیگر بازیکنانمان نظیر اسماعیلی، ارسلان و چند بازیکن دیگرمان از گل زدن محروم بمانیم و با بدشانسی به پیروزی نرسیم و با نتیجه یک - یک زمین بازی را ترک کنیم و به جای سه امتیاز که حق مسلم‌مان بود فقط به یک امتیاز برسیم.

 

*امسال طلسم قهرمانی‌تان در لیگ شکسته می‌شود؟

شخصیت قهرمانی به شکل قوی در تیم ما وجود دارد و در لیگ این فصل مهم‌ترین هدفمان قهرمانی است و ان‌شاءالله با ارائه بازی‌های خیلی خوب راه موفق این فصل‌مان را ارائه می‌دهیم تا در سال‌های اخیر بعد از دو بار دومی عنوان قهرمانی را کسب کنیم. کادر فنی خیلی خوب و بازیکنان قوی و مستعدی داریم و این بار برای قهرمانی کم نمی‌آوریم و ان‌شاءالله هواداران خودمان را شاد می‌کنیم.

 

لیگ قهرمانان آسیا

*در آسیا هم با تیم‌های خوب الاهلی عربستان، الدحیل قطر و الشرطه قطر همگروه هستید و به نظر کارشناسان در بین تیم‌های ایرانی شرکت‌کننده در آسیا در سخت‌ترین گروه هستید با این وجود فکر می‌کنی صعود کنید؟

بازی‌ها به شکل متمرکز در قطر است و به نظرم بستر خوبی برای تیم‌های بزرگ برای موفقیت وجود دارد. تیم ما شخصیت بزرگی دارد و ما می‌دانیم که با چند برد می‌توانیم جایگاه بسیار خوبی کسب کنیم. سال قبل باید الشرطه را می‌بردیم اما این تیم با خوش شانسی از ما مساوی گرفت. الاهلی هم تیم چندان قوی و شکست‌ناپذیری نیست و در این بین الدحیل تیم خیلی خوبی است.  ما برای همه تیم‌ها احترام قایلیم اما تیم ما هم به جز قهرمانی به چیز دیگری فکر نمی‌کند و با پله به پله پیش رفتن شرایط‌مان را در آسیا ارتقا می‌دهیم.

 

*اما وجود بازیکنان خارجی تاپ و امکانات گسترده در تیم‌های عربی متمول غرب آسیا شرایط رقابتی را برای تیم‌های ایرانی با آنها دچار مشکل کرده است!

بله این موضوع که هست اما زمین‌های قطر واقعاً بی‌نظیر است در این زمین‌ها با آب دادن زمین سرعت توپ بیشتر می‌شود و سرعت بازی هم بیشتر می‌شود. از سوی دیگر تیم‌های ایرانی همیشه با غیرت خاص و استعداد ذاتی‌شان همیشه بهترین بازی‌ها را ارائه داده و کم نیاورده‌اند به همین دلیل با قدرت فراوان به مصاف حریفان می‌رویم.

 

رسیدن به خواسته ها

*در استقلال به خواسته‌ها و اهدافی که داشتی رسیدی؟

من فکر می‌کنم یک بازیکن و میزان کارآیی‌اش در یک تیم فقط توسط مربی مشخص می‌شود و فقط مربی است که می‌تواند در مورد یک بازیکن و کارآیی‌اش حرف بزند اما خودم فکر می‌کنم همین که با سه سرمربی کار کردم و آنها از من در بازی‌ها استفاده کردند، نشان دهنده این است که توانسته‌ام در کار تیمی قابل قبول کار کنم اما گفتم در مورد کارآیی‌ام باید کادر فنی نظر بدهد.

 

*در پست‌های مختلفی کار کرده‌ای خودت فکر می‌کنی در کدام پست کارآیی بیشتری داری؟

من در خیلی از پست‌ها بازی کرده‌ام از جمله هافبک دفاعی و هافبک چپ و راست و هافبک تهاجمی. با این وجود همیشه سعی کرده‎ام بهترین نمایش را ارائه داده و خواسته‌های کادر فنی را اجرا کنم اما کلاً در پست هافبک وسط راحت‌ترم.

 

*واقعاً چه جریانی وجود دارد که مانند فصل قبل از بازی مقابل نساجی محروم شدی؟!

پارسال هم همینطور شد که من برای بازی با نساجی محروم شدم و نمی‌دانم چگونه است که هر بار قسمت نمی‌شود جلوی نساجی بازی کنم و محروم می‌شوم.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.