2024/03/05
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند
چگونه کاغذ دیواری مناسب برای خانه مان انتخاب کنیم

چگونه کاغذ دیواری مناسب برای خانه مان انتخاب کنیم

راهنمای کامل انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای خانه ها و سلیقه های مختلف را در این مطلب بخوانید.

دوات آنلاین -کاغذ دیواری دو خوبی بزرگ دارو. اول این که جنس، طرح و مدل های آن بسیار متنوع است و هر سلیقه ای را راضی می کند و دوم آن که به دلیل نصب راحت حتی می توان آن را هر سال عوض کرد و به خانه رنگ و جلای تازه داد. اگر می خواهید کاغذ دیواری بخرید حتما این راهنما را بخوانید:

چه نوع کاغذ دیواری برای خانه ما مناسب است

جنس کاغذ دیواری چه باشد

ایرنا زندگی نوشت: در بازار کاغذ دیواری‌های مختلفی وجود دارد. کاغذهایی که عمر آنها متفاوت است یا اینکه قابلیت شست‌وشو دارند یا خیر؟ اگر صاحب فرزندی هستید که در دوران نوپایی خود است باید در خرید کاغذ دیواری به این نکته قابل شست‌وشو بودن دقت کنید.

 

در این حالت دیگر هرلحظه نگران این نیستید که دیوار کثیف شود و لکه‌های آن را چگونه باید پاک کنید.

 

مورد مهم دیگر این است که اگر بسیار اهل تنوع طلبی هستید و علاقه دارید که هر سال خانه خود را تغییر دکوراسیون دهید، می‌توانید کاغذ دیواری با عمرهای یک یا دوساله تهیه کنید و هزینه کمتری نیز برای آن پرداخت کنید. از طرفی اگر ثبات در فصای زندگی خود را دوست دارید به عمر مفید کاغذ انتخابی دقت کنید.

کجاهای خانه را می توانیم کاغذ دیواری کنیم

فضای مناسب برای کاغذ دیواری

به هیچ وجه برای اتاق خواب، پذیرایی و اتاق کودک یک طرح کاغذ دیواری را انتخاب نکنید. با انتخاب کاغد دیواری در طرح‌های مختلف می‌توانید تنوع بیشتری به خانه بدهید از سمتی هر کاغذ را با توجه به فضایی که از آن استفاده می‌کنید، انتخاب کنید.

 

برای اتاق کودک بهترین کاغذ دیواری، طرح‌های کارتونی است که تنوع بسیاری دارد حتی می‌توانید این انتخاب این بخش را به عهده فرزند خود قرار دهید تا در فضایی که آن را بیشتر دوست دارد احساس امنیت کند.

 

برای انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کارتان از این نکته غافل نشوید که انتخاب کاغذهای طرح‌دار و شلوغ می‌تواند باعث حواس پرتی شما شود و طرح‌های یک رنگ و ساده انتخاب مناسب‌تری است چرا که طرح‌های شلوغ فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهد.

 

ببینید: نمونه‌هایی از زیباترین کاغذ دیواری‌های سه بعدی

 

از طرفی برای حال و پذیرایی به میزان فضایی که در اختیار دارید توجه کنید. اگر گل‌های درشت در کاغذ دیواری می‌تواند فضا را کوچک‌تر نشان دهد با انتخاب طرح‌های عمودی و با فاصله، می‌توانید دیوارها را بلندتر جلوه دهید و با استفاده از طرح‌های افقی می‌توانید خانه را وسیع‌تر و پهن‌تر از آنچه هست، نشان ‌دهید و در عین حال، سقف را به کف نزدیک‌تر کنید.

چه رنگی برای کاغذ دیواری بهتر است

رنگ کاغذ دیواری را چگونه انتخاب کنیم

اگر در طرح و جنس کاغذ دیواری به نتیجه رسیدید حالا وقتش است که در مورد رنگ‌های آن بیشتر بخوانید. انتخاب رنگ کاغذ دیواری بسیار مهم است چرا که با انتخاب یک رنگ شما می‌توانید فضای خانه را سرد و بی‌روح یا در نقطه مقابل آن، فضایی گرم و صمیمی را بسازید.

 

اگر می‌خواهید فضایی پرانرژی و هیجانی شکل دهید از میان رنگ‌های درخشان انتخاب کنید.  این نکته را هم لحاظ کنید که رنگ‌های تیره فضاهای بزرگ را کوچک‌تر نشان می‌دهند اما حس آرامش بیشتری به فضا می‌دهند. از آن طرف رنگ‌های روشن، باعث بزرگ‌تر دیده شدن اتاق‌ها می‌شوند و فضا را ملایم و دوستانه و پرانرژی می‌کنند.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.