2023/02/06
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ بهمن
شکایت از زنی که رحمش را اجاره داده بود

شکایت از زنی که رحمش را اجاره داده بود

سقط شدن جنین باعث شد زوجی که آرزوی بچه دار شدن داشتند از زن جوان شکایت کنند.

دوات آنلاین -زوج جوانی که برای بچه دار شدن رحم زنی را اجاره کرده بودند از وی به دلیل سهل انگاری در نگهداری جنین شکایت کردند.

 

به نوشته روزنامه جوان  چند روز قبل وکیل دادگستری به دادسرای امور جنایی تهران رفت و از طرف موکلانش که زوج جوانی هستند از زنی به اتهام سهل انگاری در نگهداری جنین آن‌ها شکایت کرد.

 

طرح شکایت

وی در توضیح ماجرا گفت: موکلانم حدود ۱۰ سال است که برای بچه‌دار شدن تحت درمان قرار دارند، اما بچه دار نشدند تا اینکه طبق نظر پزشک معالجه‌شان تصمیم گرفتند رحم زنی را برای بچه دار شدن اجاره کنند. آن‌ها در رفت و آمد به کلینیک ناباروری بازنی آشنا شدند که او آن‌ها را به زن ۲۵‌ساله متأهلی معرفی کرد که حاضر بود رحمش را برای مدت ۹‌ماه به این زوج اجاره بدهد.

 

موکلانم که آرزوی بچه دار شدن داشتند بلافاصله با زن ۲۵ ساله قرار ملاقات گذاشتند و او هم حاضر شد در قبال گرفتن پول، رحمش را به آن‌ها اجاره بدهد. آن‌ها با هم قراردادی امضاء کردند و مبلغ ۵۰‌میلیون تومان به زن ۲۵‌ساله دادند و قرار شد او ۹‌ماه از جنین آن‌ها مراقبت کند و در این ۹‌ماه هم تمام هزینه‌های درمان و تغذیه را هم آن‌ها به او پرداخت کنند و در پایان ۹‌ماه هم دوباره مبلغی به او بدهند.

 

وی ادامه داد: در حالی که زن جوان سه‌ماه فرزند موکلانم را باردار بوده به آن‌ها خبر داده که دل درد شدید گرفته و برای درمان به بیمارستان رفته است و در نهایت هم جنین آن‌ها را سقط کرده‌است. اما این در صورتی بود موکلانم او را در این سه‌ماه تحت نظر پزشک داشتند و مدام او را چک می‌کردند و حتی به گفته پزشک معالج قلب فرزند آن‌ها هم تشکیل شده بود. موکلانم می‌گویند در این مدت زن جوان هیچ مشکلی نداشته و الان از او به خاطر سهل‌انگاری در نگهداری جنین آن‌ها شکایت دارند.

 

با طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی مصطفی واحدی، بازپرس شعبه‌۱۱ دادسرای امور جنایی برای بررسی در اختیار مأموران پلیس قرار گرفت. همچنین بازپرس، زن جوان را برای تحقیق و روشن شدن حقایق ماجرا به دادسرا احضار کرد.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.