2024/04/19
۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
قتل همسر به دلیل سوء ظن

قتل همسر به دلیل سوء ظن

وقتی وارد خانه شدیم همسرم در حال صحبت با تلفن بود، اما به محض اینکه ما را دید تلفنش را قطع کرد. مشکوک شدم و...

دوات آنلاین -پرونده مرد بدگمان که به اتهام قتل همسرش در بازداشت به سر می‌برد به زودی در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی می‌شود.

 

به نوشه روزنامه جوان  ۸‌آبان‌سال‌۹۸ مأموران پلیس پایتخت از قتل زن جوانی در خانه‌اش باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به سپیده ۳۲‌ساله بود که بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن کشته شده بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی، شوهر آن زن به نام دانیال که عامل قتل بود و در محل حضور داشت، به پلیس آگاهی فرستاده شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

 

انگیزه قتل چه بود

او در خصوص انگیزه قتل گفت: «سپیده را کشتم، چون به او بدگمان بودم.» مرد جوان در شرح ماجرا گفت: «صاحب یک مغازه در بازار هستم و وضع مالی خوبی دارم. چند سال قبل با سپیده ازدواج کردم و صاحب دو فرزند شدیم. روزی در محل کارم بودم که همسرم چند بار تماس گرفت و پرسید چه ساعتی به خانه می‌روم. تعجب کردم، اما اهمیتی ندادم تا اینکه دخترم از مدرسه تماس گرفت و گفت مادرش به مدرسه نرفته است به همین خاطر از من خواست دنبالش بروم و او را به خانه برگردانم.»

 

متهم ادامه داد: «مغازه را به شاگردم سپردم و به مدرسه دخترم رفتم. او را سوار ماشین کردم و به خانه رفتیم. وقتی وارد خانه شدیم همسرم در حال صحبت با تلفن بود، اما به محض اینکه ما را دید تلفنش را قطع کرد. مشکوک شدم و سؤال کردم که گفت در حال صحبت کردن با مادرش بوده‌است، سپس به آشپزخانه رفت. این گذشت تا اینکه دقایقی بعد دوباره تلفن همراهش زنگ خورد، اما همسرم جواب نمی‌داد. از او خواستم پاسخ تماس‌هایش را بدهد، اما طفره رفت. سراغ گوشی تلفن همراهش رفتم و با دیدن شماره ناشناس فکر کردم او به من خیانت کرده است.»

 

متهم در خصوص قتل گفت: «این رفتار باعث شد تا با همسرم صحبت کنم که کار به درگیری کشید. کنترلی روی رفتارم نداشتم این شد که گلوی او را فشار دادم، اما وقتی به خودم آمدم متوجه شدم از نفس افتاده است. بهت زده بود، اما کاری از دستم برنمی‌آمد. همانجا تصمیم گرفتم با پلیس تماس بگیرم و خودم را معرفی کنم.» متهم در آخر گفت: «۱۰‌سال قبل فهمیدم به بیماری دو‌قطبی مبتلا شده‌ام به همین خاطر حق طلاق را به همسرم دادم و از او خواستم اگر روزی بیماری افسردگی‌ام بدتر شد، طلاق بگیرد تا به او و فرزندانم آسیبی نرسد. آن روز به خاطر رفتار همسرم به او مشکوک شدم و گفتم به او حق طلاق داده‌ام، اما موضوع خیانت را نمی‌توانم تحمل کنم. همین حرف باعث درگیری شد و کار به اینجا رسید.»

 

با ثبت این اظهارات و ارائه مدارک پزشکی متهم مبنی بر اینکه وی سال‌ها تحت درمان بوده است، او به پزشکی قانونی فرستاده شد، اما کارشناسان با قبول اختلال شخصیت و افسردگی مرد جوان اعلام کردند متهم تحت تأثیر بیماری مرتکب جرم نشده‌است و این بیماری رافع مسئولیت از وی نیست.

 

به این ترتیب پرونده با درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم کامل و با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. متهم نیز بعد از بازسازی صحنه جرم راهی زندان شد تا در نوبت رسیدگی در شعبه تعیین شده محاکمه شود و از خودش دفاع کند.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.