2024/04/15
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۷ فروردين
درد قفسه سینه نشان دهنده چیست

درد قفسه سینه نشان دهنده چیست

یک متخصص قلب و عروق درباره دردهایی که در ناحیه قفسه سینه احساس می کنید توضیحات کاملی داده است.

دوات آنلاین -درد قفسه سینه از جمله دردهایی است که باید آن را جدی بگیرید و پیگیری کنید. این نوع درد می تواند یکی از نشانه های سکته قلبی باشد.

 

درد قفسه سینه؛ نشانه سکته

یک متخصص قلب و عروق گفت: درد قفسه سینه از علائم مهم سکته‌های قلبی است و در قسمت میانی قفسه سینه رخ داده و شدید است؛ ضمن اینکه معمولا سکته قلبی در حین استراحت اتفاق می‌افتد.

 

هاشم سزاوار در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره «گرفتگی عروق کرونر و تصلب شرایین»، اظهار داشت: وقتی بحث  آرترو اسکلروزیس و گرفتگی عروق قلبی مطرح می‌شود با دو پدیده سکته‌ها و آنژین‌های قلبی روبرو هستیم.

 

بیشتر بخوانید: آیا آسپرین بخوریم یا نه

 

 وی با اشاره به علائم سکته قلبی و گرفتگی رگ قلب، گفت: از علائم مهم این مشکل درد سینه است؛ این درد در قسمت میانی قفسه سینه رخ داده و شدید است. معمولا سکته قلبی در حین استراحت اتفاق می‌افتد.

درد قفسه سینه را جدی بگیرید

چه وقت با اورژانس تماس بگیریم

این متخصص قلب و عروق افزود:‌در این شرایط شخص درد شدیدی در بین قفسه سینه  با انتشار به دستها و فک احساس می‌کند که همراه با تعریق است و گهگاه با تهوع و استفراغ هم همراه خواهد بود. در این شرایط مداخله اورژانس بسیار جدی است و حتما افراد باید با 115 تماس بگیرند و یا به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنند.

 

سزاوار بیان داشت:دردهای قسمت میانی قفسه سینه که شدید هستند، در حین استراحت اتفاق می‌افتند و بیش از 20 دقیقه طول می‌کشند، نشانه سکته قلبی هستند و این علائم همان دفعه اول هم بسیار مهم است.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.