2023/06/08
۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۸ خرداد
سهل‌انگاری گردشگران 50 هکتار از جنگل‌های میانکاله را طعمه آتش کرد

سهل‌انگاری گردشگران 50 هکتار از جنگل‌های میانکاله را طعمه آتش کرد

خوشبختانه آتش‌سوزی به سرعت و در ساعات اولیه مهار شد و آسیبی هم به گونه‌های جانوری در این منطقه وارد نیامد.

دوات آنلاین-یک بی‌احتیاطی ساده؛ فقط همین. برای گردش و تفریح رفته بودند. یادشان نماند آتشی را که افروخته بودند خاموش کنند و همین شد که 50 هکتار دیگر از جنگل‌های میانکاله در آتش سوخت.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه حدود ۴۰ تا ۵۰ هکتار منطقه میانکاله سه شنبه گذشته دچار حریق شد، گفت: این آتش‌سوزی که متاسفانه براساس سهل‌انگاری گردشگران عبوری به وقوع پیوست به سختی از سوی محیط بانان منطقه کنترل و مهار شد.

علی تیموری درباره جزییات آتش‌سوزی وسیع در منطقه حفاظت شده میانکاله استان مازندران اظهار کرد:عملیات اطفای حریق به‌سرعت و با هوشیاری محیط زیست استان مازندران و سایر مسئولان ذیربط انجام گرفت که امیدواریم دیگر شاهد آتش‌سوزی در مناطق حفاظت شده و جنگل‌ها نباشیم.

مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست افزود: خوشبختانه آتش‌سوزی به سرعت و در ساعات اولیه مهار شد و آسیبی هم به گونه‌های جانوری در این منطقه وارد نیامد.

تیموری درباره علت اصلی آتش‌سوزی ساعات گذشته در میانکاله گفت: علت اصلی در حال بررسی است اما شواهد نشان می‌دهد که سهل‌انگاری گردشگران عبوری همچنین خشک بودن پوشش گیاهی به همراه وزش بادهای گرم باعث حریق و گسترش آن شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم تمامی گردشگران عبوری از مناطق حفاظت شده و جنگل‌ها به توصیه‌های مطرح شده نسبت به عدم بروز حریق در این فصل دقت عمل را داشته باشند چرا که یک حریق در مناطق زیست محیطی و مراتع و جنگلها خسارات جبران ناپذیری را به‌دنبال دارد.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.