2024/04/20
۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت
محکومیت شکارچی به 270ساعت خدمات عمومی رایگان برای محیط زیست

محکومیت شکارچی به 270ساعت خدمات عمومی رایگان برای محیط زیست

در حکم دیگر قاضی شعبه 101 دادگستری تنگستان یکی از متخلفان محیط زیست به ساختن 2باب سرویس بهداشتی در منطقه حفاظت شده گردشگری خائیز محکوم شد.

دوات آنلاین-احکام جایگزین حبس اگرچه در قانون پیش‌بینی شده است کمتر موردتوجه قضات قرار می‌گیرد به همین دلیل هر بار صدور چنین حکمی بازتاب گسترده‌ای پیدا می‌کند. این بار یک قاضی در بوشهر فردی را به 270 ساعت خدمات عمومی رایگان برای محیط زیست محکوم کرد. این فرد شکارچی غیرمجاز است.

معاون اداره حفاظت محیط زیست تنگستان بوشهر گفت: قاضی شعبه 101دادگستری این شهرستان در یک حکم جالب و مناسب 270 ساعت خدمات عمومی رایگان برای شکارچی محکوم محیط زیست در تنگستان بوشهر صادر کرد.

امین اشکو روز شنبه افزود: براساس حکم قاضی حسین یزدانشناساین متخلفان محیط زیست به جای شش ماه حبس تعزیری به 270 ساعت خدمات رایگان شامل نظافت و پاکسازی ساحل و پارک ساحلی دلوار در روز های جمعه محکوم شده است.

وی اضافه کرد: همچنین این قاضی در حکمی دیگر متخلف محیط زیست را به خواندن 2 کتاب زیست محیطی و خلاصه کردن 2کتاب در مدت شش ماه محکوم کرد.

معاون محیط زیست تنگستان ادامه داد: در حکم دیگر قاضی شعبه 101 دادگستری تنگستان یکی از متخلفان محیط زیست به ساختن 2باب سرویس بهداشتی در منطقه حفاظت شده گردشگری خائیز محکوم شد.

اشکو از همکاری همه قضات دادگاههای اهرم و دلوار برای برخورد با متخلفان محیط زیست تقدیر کرد و افزود: صدور این احکام مناسب سبب کاهش چشمگیر تخلفات محیط زیست و ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست در سطح شهرستان شده است.

شهرستان تنگستان از مناطق مهم زیست محیطی استان بوشهر است که منطقه مهم حفاظت شده خاییز و کوه بیرمی در این شهرستان واقع است.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.