2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
 واگذاری پروژه شهری به نهاد انتظامی
اجرای فاز دوم برج میلاد به نیروی انتظامی سپرده شده است

واگذاری پروژه شهری به نهاد انتظامی

ناجا موظف به اجرای امور انتظامی و برقراری امنیت و امور انتظامی است و ارتباطی بین وظایف این مجموعه با اجرای پروژه‌های شهری نیست، هرچند در گذشته نیز شاهد عقد چنین قراردادهایی بوده‌ایم اما در این برهه دیگر به طور جدی باید از آن پرهیز شود.

دوات آنلاین-دیروز محمد حقانی، عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران در جلسه علنی شورا با اشاره به وعده قالیباف که قرار بود قرارداد جدیدی در شهرداری منعقد نشود، از واگذاری اجرای فاز دوم برج میلاد به نیروی انتظامی خبر داد.

واگذاری پروژه عمرانی به نیروی انتظامی که وظیفه حفظ امنیت را برعهده دارد، با توجه به سابقه بد فروش نفت ازسوی این نهاد انتظامی، انتقادهای زیادی را به دنبال داشت.

پروانه مافی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با انتقاد از واگذاری اجرای فاز دوم برج میلاد به نیروی انتظامی، گفت: ناجا تکالیف امنیتی و انتظامی را عهده‌دار است لذا ارتباطی با اجرای پروژه‌های شهرداری ندارد.

او درباره عقد قرارداد شهرداری با ناجا برای واگذاری اجرای فاز دوم برج میلاد، گفت: با توجه به روزهای پایانی مدیریت شهری فعلی پایتخت و گذر از شورای چهارم شهر تهران به شورای پنجم و اینکه شهردار آتی هنوز بر سر کار نیامده، واگذاری پروژه ها در این برهه زمانی اشتباه است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شورا و شهرداری جدید تصمیم‌گیرنده پروژه‌های شهری پایتخت هستند، به خانه مفت گفت: واگذاری‌های دقیقه آخر شهرداری در روزهای اخیر بسیار نگران کننده و اعتراض آور است زیرا تکالیفی را برای مدیریت بعدی پایتخت ایجاد خواهد کرد.

او افزود: با توجه وضعیت فعلی مدیریت شهری و روزهای پایانی مدیریت شعری فعلی، بهتر است شورای چهارم ورود جدی به این موضوع داشته و از انعقاد چنین قراردادهایی جلوگیری کند، شورای چهارم همچنان وظایف و تکالیفی بر دوش دارد که تا روز‌ آخر حضورشان در شورا باید بدانها پایبند باشند.

مافی در ادامه یادآور شد: علاوه بر اینکه چنین قرارداد‌هایی در این برهه زمانی کار درستی نیست، عقد قرارداد بین شهرداری و ناجا و واگذاری اجرای فاز دوم برج میلاد به نیروی انتظامی کاملا اتباه است زیرا وظیفه ناجا اجرای پروژه‌های شهری نیست.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ناجا موظف به اجرای امور انتظامی و برقراری امنیت و امور انتظامی است و ارتباطی بین وظایف این مجموعه با اجرای پروژه‌های شهری نیست، هرچند در گذشته نیز شاهد عقد چنین قراردادهایی بوده‌ایم اما در این برهه دیگر به طور جدی باید از آن پرهیز شود. 

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.