2024/05/24
۱۴۰۳ جمعه ۴ خرداد
مصوبه جلوگیری از واردات برنج چرا  در۴ ماهه برداشت لغو شد
نماینده مردم رشت انتقاد کرد

مصوبه جلوگیری از واردات برنج چرا در۴ ماهه برداشت لغو شد

در نهایت تاسف طی بخشنامه‌ای این مصوبه لغو شد و معلوم نیست، این لغو به استناد کدام ماده قانون بود.

دوات آنلاین-نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه گیلان یکی از قطب‌های تولید برنج کشور است، گفت: بیش از۳۵ درصد برنج کشور در گیلان تولید می شود.

محمد صادق حسنی اظهار داشت: با تلاش هایی که انجام شد، هیئت دولت سال گذشته مصوب کرد که در ۴ماهه برداشت برنج از واردات برنج جلوگیری شود و نمایندگان گیلان نیز به استناد این مصوبه، خبر خوش جلوگیری از واردات برنج را به تک تک روستاها رساندند و این موضوع از تبلیغات مهم ما برای دولت روحانی در زمان انتخابات در بین کشاورزان بود.

نماینده مردم رشت با تاکید بر اینکه حامی دولت است و نباید از حرف‌هایش برداشت سیاسی شود، ادامه داد: در نهایت تاسف طی بخشنامه‌ای این مصوبه لغو شد و معلوم نیست، این لغو به استناد کدام ماده قانون بود.

حسنی خاطرنشان کرد: وارد شدن برنج خارجی در زمان برداشت برنج داخلی جواب مردم گیلان نیست که با آرای حداکثری به دکتر روحانی رای دادند.

وی تصریح کرد: بر اساس میزان واردات برنج سنوات گذشته اگر ۱۰ سال هم برنج خارجی وارد نشود، نیازی به واردات برنج های جدید خارجی نیست

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: نباید فراموش کنیم که کشاورزان و روستاییان با حضور حداکثری خود در انتخابات و اعتماد به دولت روحانی موجب شدند که در جلسه امروز حاضر باشیم.

 

منبع:ایسنا

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.