2024/04/19
۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
گرمای شدید مشکلی اصلی حج امسال
۲۱ هزار زائر بالای ۸۰ سال در حج امسال

گرمای شدید مشکلی اصلی حج امسال

یکی از مشکلات حج امسال گرمای زیاد عربستان است و با توجه به اینکه 2100 زائر بالای هشتاد سال به حج مشرف می‌شوند این مسئله کار پزشکان را حساس تر می‌کند.

دوات آنلاین-یکی از مشکلات حج امسال گرمای زیاد عربستان است و با توجه به اینکه 2100 زائر بالای هشتاد سال به حج مشرف می‌شوند این مسئله کار پزشکان را حساس تر می‌کند.

به گزارش ایسنا، سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمرضمن بیان مطلب فوق گفت:  این افتخار بزرگی است که نصیب ما شده است و از میان علاقه‌مندان بسیار زیاد سفر حج، ما جزو افرادی قرار گرفته ایم که به این سفر می رویم. همه مسلمانان دوست دارند این تجربه را داشته باشند و دوستان ما در گروه پزشکی حج امسال دو افتخار نصیبشان می‌شود یکی، به جای آوردن مناسک حج و دیگری خدمت به ضیوف الرحمان است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ادامه داد: خدمت به زائران حج وظیفه اصلی ما در تیم پزشکی است و امسال به دلیل فشردگی زمان و افزایش تعداد حجاج باعث شد که در مدت کمتری اقدام به انجام هماهنگی های لازم کنیم؛ اما با این حال برنامه های مختلف مدنظر قرار گرفته و نیازها تأمین شده است.

وی با اشاره به گرمای هوای عربستان گفت:‌ یکی از مسائلی که امسال با آن روبرو هستیم احتمال گرمازدگی حجاج است و از طرفی میانگین سنی حجاج نیز بالا است و حدود 2100 نفر بالای هشتاد سال داریم . این مسئله تبعات زیادی برای کادر درمانی ما می‌تواند داشته باشد و وظیفه مهمی را بر دوش پزشکان قرار می‌دهد. امیدوارم در پایان این سفر از خدماتی که به زائران می دهیم راضی باشیم  و این خدمات مورد رضایت خداوند و رسول اکرم قرار بگیرد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.