2024/05/27
۱۴۰۳ دوشنبه ۷ خرداد
زن خدمتکار مرد مسن را با 30 قرص خواب آور کشت

زن خدمتکار مرد مسن را با 30 قرص خواب آور کشت

متهم: پول نداشتم و معتاد بودم برای همین نقشه سرقت از منزل متوفی را کشیدم که با تهیه 30 قرص خواب آور غذای شام او را مسموم کردم و...

دوات آنلاین -معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از بازداشت زن قاتل خدمتکار خبر داد که در پوشش پرستار یک مرد مسن او را با داروهای خواب آور به قتل رسانده و سپس اموال با ارزش منزلش را سرقت کرده بود.

 

سرهنگ کارآگاه " مرتضی نثاری " در توضیح خبر گفت: در تیرماه امسال پرونده ای با موضوع "فوت مشکوک" مرد 61 ساله بنام صابر به دادخواهی خواهر متوفی از شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امورجنایی تهران به کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل ارجاع شد.

 

سرنخی از یک قتل

محتویات پرونده حاکی از آن بود، متوفی در تاریخ دوازدهم دیماه سال گذشته در اثر بیماری فوت سپس با مجوز پزشکی قانونی دفن می شود، خواهر متوفی پس از گذشت 6 ماه وقتی که منزل برادرش را نظافت می کرده متوجه یکسری داروهای خواب آور می شود و با توجه به بیماری که متوفی داشته و بیماری وی  هیچ گونه رابطه ای با داروهای خواب آور نداشته ، موضوع فوت برادرش مبنی بر اینکه توسط پرستاراش اتفاق افتاده باشد قوت گرفت.

 

شاکی با حضور در اداره دهم در ادامه گفت: برادرم به علت بیماری یک نفر پرستار خانم جوان بنام فریبا 35 ساله از طریق یک شرکت خدماتی استخدام کرده بود و در حدود یک ماه در منزل برادرم حضور داشت تا اینکه همان روز با ما تماس گرفت و خبر فوت برادرم را داد و هیچ اطلاعی دیگر از او نداشتیم.

 

شاکی در ادامه گفت: وقتی منزل برادرم را بررسی می کردم متوجه شدم اموال از قبیل: اسناد و مدارک هویتی برادرم بسرقت رفته است و در این رابطه به فریبا مظنون هستم.

 

نثاری افزود: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارت شاکی و بررسی محتویات پرونده ، دستگیری پرستار در دستور کار خود قرار دادند که با مراجعه به شرکت خدماتی متوجه شدند فریبا به علت اعتیاد از کار اخراج شده است و ادامه تحقیقات مشخص شد فریبا در شرکت خدماتی دیگری مشغول بکار بوده که به علت سرقت از آنجا هم اخراج شده است.

 

کارآگاهان با جمعبندی قرائن و شواهد به این نظر رسیدند که پرونده فوت عادی نبوده و قتل اتفاق افتاده است.

 

این مقام انتظامی پایتخت بیان کرد: با توجه بلامکان بودن قاتل ، کارآگاهان با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم محل تردد وی را در محدوده شرق تهران شناسایی کردند و طی یک عملیات پلیسی در مورخه نهم مهرماه وی را دستگیر و به اداره دهم منتقل کردند.

 

اعتراف به قتل

فریبا در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بزه شد ولی با دیدن قرائن و شواهد کاملا علمی پلیس به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن قبولی قتل گفت: من برای کار از شهرستان به تهران آمدم و به یک شرکت خدماتی مراجعه کردم و آنها مرا به متوفی معرفی کردند و با انعقاد قرارداد سه ماه در آذر ماه سال گذشته در منزل متوفی چندساعتی کار و از او پرستاری می کردم.

 

وی ادامه داد: از آنجایی که پول نداشتم و اعتیاد به مواد مخدر داشتم و تازه یکماه بود مشغول به کار شده بودم نقشه سرقت از منزل متوفی را کشیدم که با تهیه 30 قرص خواب آور غذای شام او را مسموم کردم و پول به مبلغ یک میلیون تومان و اسناد و مدارک را سرقت کردم و در همانجا خوابیدم.

 

وقتی که صبح بیدار شدم دیدم صابر حال خوبی ندارد که سریعاً با اورژانس تماس گرفتم ولی دیر شده بود وقتی عوامل اورژانس رسیدن صابر فوت کرد که با خواهراش تماس گرفتم و خبر فوت اش را دادم سپس فرار کردم.

 

سرهنگ نثاری تصریح کرد: کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات پلیسی خود بدست آوردند متوفی قبل از روز فوت اش با سامانه پلیس 110 تماس گرفته و گزارش سرقت از منزل توسط فریبا را به پلیس اعلام کرده بود.

 

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در پایان اشاره کرد: با توجه به اقدامات ویژه کارآگاهان اداره دهم ، قاتل پرونده فوت مشکوک دستگیر و به انگیزه سرقت معترف شد متهم نیز با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار قرار گرفت.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.