2024/06/17
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۸ خرداد
قتل زنی که طلاق می‌خواست

قتل زنی که طلاق می‌خواست

برادر این زن که دست به قتل زده می‌کند از کارش پشیمان است.

دوات آنلاین -مردی که متهم است دو سال قبل خواهرش را به قتل رسانده روز گذشته برای قضات دادگاه توضیح داد که تلاش مقتول برای طلاق و ازدواج با مردی دیگر  انگیزه درگیری و سپس حادثه مرگبار شده بود.

 

به نوشته روزنامه جوان، اردیبهشت سال ۹۷، ماموران پلیس پایتخت از مرگ مشکوک زن ۲۸ساله به نام الهه در یکی از بیمارستان های شهر باخبر و راهی محل شدند.

 

ادعای خودکشی

با حضور ماموران در محل پدر سالخورده آن زن که در محل حضور داشت مدعی شد دخترش با خوردن قرص برنج خودکشی کرده است.

 

دو دختر مقتول هم که در محل حاضر بودند به ماموران گفتند: مدتی قبل مادرمان با مردی به نام سیامک آشناشد. سیامک از مادرم خواسته بود پدرمان را به قتل برساند. من و خواهرم از رابطه پنهانی مادرمان با سیامک اطلاع داشتیم اما هرگز به پدر مان حرفی نزدیم. آن مرد برای مادر مان وکیل هم گرفته بود تا از پدر مان جدا شود. مادرم تحت فشار های روحی خودکشی کرد.

 

اثبات قتل

بعد از این توضیحات، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و مشخص شد زن جوان بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن به قتل رسیده است.

 

به این ترتیب پرونده با موضوع قتل عمد در دستور کار قرار گرفت و با توضیحات دو دختر مقتول، شوهر الهه به عنوان مظنون به قتل بازداشت شد اما جرمش انکار کرد.

 

دفاع پدر مقتول

با گذشت ۱۱ماه از حادثه این بار پدر 70ساله الهه به پلیس آگاهی رفت و خودش را قاتل معرفی کرد. او به مأموران گفت: دخترم برای ازدواج با سیامک می خواست از شوهرش جدا شود، اما من راضی نشدم تا اینکه سیامک تماس گرفت و مرا تهدید کرد. او اصرار داشت برای ازدواج با دخترم مرا راضی کند. از  شنیدن حرف های مرد جوان عصبانی شدم به همین خاطر به خانه دخترم رفتم و با او صحبت کردم اما فایده نداشت و با هم درگیر شدیم. آنجا بود که از شدت عصبانیت او را خفه کردم.

 

با اقرارهای مرد سالخورده ماموران در روند تحقیقات دریافتند پدر مقتول زمان قتل در محل حادثه نبوده است، بلکه برادرش علی ۳۵ساله آنجا حضور داشته است.

 

قاتل اصلی

با بدست آمدن این سرنخ، علی بازداشت شد. او در روند بازجویی هاسرانجام به قتل خواهرش اعتراف کرد و گفت: قصد ازدواج داشتم به همین خاطر پدرم قتل را گردن گرفت تا زندگی ام از هم نپاشد. حالا حقیقت را می گویم من قاتل هستم.

 

او در شرح ماجرا گفت: روز حادثه به خانه الهه رفته تا در مورد زندگی اش با او صحبت کنم من تازه نامزد کرده بودم. به او گفتم اگر طلاق بگیری آبروی خانواده مان می رود. همانجا حلقه ام را به او نشان دادم و گفتم تازه یک ماه است حلقه دست کرده ام به خاطر من و دختران تصمیم عاقلانه بگیر.

 

متهم ادامه داد: هرچه تلاش کردم الهه را از تصمیم اشتباهش منصرف کنم بی فایده بود. او گفت این ماجرا به من ربطی ندارد و می خواهد از شوهرش جدا شود. سپس شروع به داد و فریاد کرد. این رفتار باعث شد با او درگیر شوم و در این درگیری او را هل دادم و دستم را جلوی دهانش گرفتم. الهه مشکل تنفسی داشت به همین خاطر یکباره از نفس افتاد. با اقرار متهم، پدر مقتول به اتهام اخفای ادله جرم و تلاش برای نجات قاتل روانه زندان شد. پسر جوان نیز به پزشکی قانونی معرفی شد تا اینکه کارشناسان اعلام کردند علی به افسردگی مبتلا است و قبلا نیز چند بار در بیمارستان بستری شده است.

 

همچنین اعلام کردند امکان درمان او در زندان وجود ندارد. به این ترتیب پسر جوان با قرار وثیقه آزاد شد سپس با درخواست گذشت از سوی اولیای دم روز گذشته از جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه قرار گرفت.

 

محاکمه

بعد از اعلام رسمیت جلسه پسر جوان گفت: باور کنید با انگیزه قتل به خانه خواهرم نرفتم. فقط به خاطر غیرت و آبروی خانواده ام می خواستم زندگی او را حفظ کنم اما ناخواسته این حادثه تلخ رقم خورد. زمان حادثه یک ماه بود که نامزد کرده بودم. در این مدت نامزدم مرا درک کرده و با من زندگی می کند، نگرانم اگر به زندان بیفتم او را هم از دست بدهیم در آن سال دانشجو بودم اما نتوانستم درسم را ادامه بدهم در یک مغازه فرش فروشی هم مشغول کار شدم اما آنجا هم به خاطر ویروس کرونا جمع شد. پشیمانم و از دادگاه تقاضا دارم در مجازاتم تخفیف قائل شوند.

 

متهم درباره اتهام پدرش نیز گفت: بعد از قتل به خانه پدرم رفتم اما حرفی نزدم. آنها نمی دانستند الهه را من کشته ام تا اینکه شوهر خواهرم به اتهام قتل بازداشت شد. این شد که تصمیم گرفتم حقیقت را به پدرم بگویم پدرم نیز بخاطر اینکه زندگی ام از هم نپاشد قتل را گردن گرفت.

 

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.