2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
چگونه بفهمیم گوشی موبایل هک شده است

چگونه بفهمیم گوشی موبایل هک شده است

6 نشانه هک شدن گوشی‌های هوشمند را در این مطلب بخوانید.

دوات آنلاین -یکی از دغدغه‌هایی که این روزها برای اکثر مردم وجود دارد موضوع هک شدن گوشی موبایل است. با آمدن گوشی‌های هوشمند امکان هک کردن آنها و سرقت اطلاعات موجود در حافظه گوشی به وجود آمده و تبهکاران از این فرصت برای ارتکاب انواع جرایم از اخاذی تا انتشار تصاویر و ... استفاده می‌کنند. اگر گوشی موبایل شما هک شده باشد با نشانه‌های زیر را متوجه شوید:

 

زود تمام شدن شارژ گوشی، یکی از نشانه‌های هک

اگر از موبایل خود استفاده زیادی نظیر بازی کردن به صورت مداوم را ندارید، می‌توانید تا حد زیادی مطمئن باشید که گوشی تحت کنترل است; البته به یاد داشته باشید که دلایل زود تمام شدن شارژ گوشی متنوع است.

 

هک شدن باعث گرم شدن دائمی گوشی می‌شود

گاهی گوشی بدون هیچ دلیلی بیش از حد گرم می‌شود. در صورتی که با موبایل خود بازی نمی‌کنید یا به طور مداوم با برنامه خاصی کار نکرده‌اید، احتمالا هدف جاسوسی قرار گرفته اید. دقت کنید که گرم شدن نسبی دستگاه بر اثر شارژ شدن طبیعی است.

هک شدن گوشی موبایل چه نشانه هایی دارد

نسبت به ارسال و دریافت پیامک‌های خودکار و عجیب حساس باشید

ارسال و دریافت پیامک‌های عجیب هم می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های هک گوشی موبایل باشد. اگر گوشی شما به طور خودکار پیامکی به هر شماره‌ای ارسال می‌کند، مطمئن باشید که این روند بسیار مشکوک بوده و ناشی از عاملی مخرب خواهد بود و می‌تواند نشانه هک شدن گوشی باشد.

 

بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم یک سایت برای خرید اینترنتی معتبر و قابل اعتماد است

 

افزایش بیش از حد مصرف اینترنت، یکی از علایم هک شدن

اغلب ابزارهایی که برای هک کردن گوشی‌های موبایل و رد و بدل اطلاعات از آن‌ها استفاده می‌شود مبتنی بر اینترنت هستند. یعنی از شبکه اینترنت برای رد و بدل اطلاعات استفاده می‌کنند بنابراین طبیعتا زمانی که گوشی شما هک شود میزان مصرف حجم اینترنت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد.

 

نصب خودکار اپلیکیشن‌های عجیب را نادیده نگیرید

نصب اپلیکیشن یا برنامه‌های عجیب به صورت خودکار بر روی گوشی یکی از اصلی ترین نشانه‌هایی است که می‌تواند خبر از هک گوشی موبایل شما داشته باشد.

 

اپلیکیشن ها در گوشی موبایل نباید بدون اینکه کاربر تمایل به نصب آن  داشته باشد، نصب شوند.

 

کم شدن خودکار شارژ سیم کارت یک زنگ خطر است

اگر اعتبار سیم کارت شما یا بهتر بگوییم شارژ آن به صورت خودکار کم می‌شود، ممکن است گوشی موبایل تان هک شده باشد و ارسال پیامک ها یا رد و بدل اطلاعات به شیوه های خاصی که هکر طراحی کرده منجر به بروز این مشکل شده باشد. بنابراین همیشه مساله کم شدن خودکار شارژ سیم کارت را جدی بگیرید و توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.