2022/11/30
۱۴۰۱ چهارشنبه ۹ آذر
جزییات شهادت مامور پلیس هنگام تعقیب شرور سابقه‌دار

جزییات شهادت مامور پلیس هنگام تعقیب شرور سابقه‌دار

مرد سابقه دار این گروهبان پلیس و همکارش را با خودرو زیر گرفت تا بتواند فرار کند.

دوات آنلاین -یکی از مأموران پلیس پایتخت در جریان بازداشت مجرم سابقه دار به شهادت رسید. گروهبان یکم حامد ضابط چند روز قبل از شهادتش سارقی را که با گروگان گرفتن یک کودک قصد فرار داشت، بازداشت کرده بود.

 

به گزارش جوان، سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: ساعت 21 و 45 دقیقه شامگاه پنجشنبه ۳۰ مردادماه، ماموران گشت موتوری سر کلانتری چهارم در جریان اجرای طرح مقابله با سارقان، اراذل و اوباش و فروشندگان مواد مخدر به یک دستگاه خودروی پراید سفیدرنگ مشکوک شده و از راننده که در چهره نگاری مشخص شد از مجرمان سابقه دار است خواستند توقف کند. راننده پراید اما بدون توجه به فرمان پلیس با فشار روی پدال گاز از محل متواری شد و عملیات تعقیب و گریز به جریان افتاد.

 

۱۰ دقیقه پس از تعقیب و گریز بود که خودروی سارق با چراغ قرمز چهارراهی در محدوده تهرانپارس برخورد کرد و متوقف شد. این پایان ماجرا نبود؛ چرا که راننده با دنده عقب شروع به حرکت کرد و بدون توجه به حضور ماموران با یکی از گشت های موتوری پلیس به عمد تصادف و دو مامور را نقش بر زمین کرد و با عبور خودرو از روی سر و گردن گروهبان یکم حامد ضابط و دست و پا و گردن ستوان یکم محسن حسینی، دو مامور پلیس را به شدت زخمی و راهی بیمارستان کرد.

 

همزمان دو مامور دیگر گشت موتوری پلیس موفق شدند سارق پراید سوار را بازداشت کنند.

 

با انتقال دو مامور پلیس زخمی به بیمارستان تلاش پزشکان برای نجات آنها به جریان افتاد، اما سحرگاه دیروز خیلی زود خبر رسید حامد ضابط به علت شدت جراحت به شهادت رسیده است.

 

همزمان با اعلام شهادت مامور پلیس قاضی غلامی، بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی در محل حاضر شد.

 

در اولین بررسی ها مشخص شد که متهم ۳۰ساله از مجرمان سابقه دار است که بارها به اتهام شرب خمر، شرارت، زورگیری و جرائم مواد مخدر بازداشت شده و به زندان افتاده بود.

 

بازجویی از متهم

متهم در بازجویی‌ها گفت: من ساعتی قبل مسافری را از شهرستان آمل به تهران رسانده و بعد از اینکه او را در پایانه شرق پیاده کردم در حال گشت زنی در خیابان بودم که ماموران گشت پلیس به من مظنون شدند. از آن جا که سوابق زیادی داشتیم احتمال دادم که دستگیر شوم برای همین از دست پلیس فرار کردم.

 

متهم گفت: بعد از تصادف قصد فرار از دست ماموران را داشتم که با آنها تصادف کرده و گرفتار شدم.

 

با اعتراف متهم، وی به دستور قاضی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

بازداشت سارق خطرناک

سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری پلیس پایتخت درباره کارآمدی و وظیفه شناسی گروهبان حامد ضابط گفت: حامد ضابط ۱ ۲ساله و یکی از نیروهای وظیفه شناس پلیس بود. او دو روز قبل از شهادتش هنگام گشت زنی در محدوه استحفاظی به راننده خودرویی مشکوک می شود. با استعلام شماره پلاک خودرو مشخص شد خودرو سرقتی است، به همین دلیل وی به راننده دستور ایست می دهد، اما راننده اقدام به فرار می کند. در ادامه عملیات دستگیری راننده به خیابانی بن بست برخورد می کنند و به همین دلیل از ماشین پیاده می شود و به پارکی که در انتهای آن خیابان بود فرار می کند.

 

متهم برای فرار پسر ۱۳ساله‌ا‌ی را گروگان می گیرد که با سه شلیک هوایی از سوی حامد ضابط، وی موفق به دستگیری متهم و نجات پسر نوجوان می شود.

 

همچنین پلیس شهیددو روز قبل از شهادتش موفق به دستگیری متهمی با ۴ کیلو هروئین و تریاک نیز شده بود.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.