2022/07/04
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۳ تير
شرط نوه و مادربزرگ برای بخشش قاتل

شرط نوه و مادربزرگ برای بخشش قاتل

متهم در حالت مستی با برادرزنش درگیر شد و او را با ضربه‌های چاقو کشت.

دوات آنلاین-زن میانسال و نوه نوجوانش با حضور در شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران شرط گذاشتند اگر داماد قاتل دیه بپردازد، او را می‌بخشند.

 

به گزارش روزنامه جام‌جم، مرد 35 ساله‌ای به نام شهروز ششم تیر سال گذشته بعد از جشن تولدش، در حالت مستی با برادرزنش درگیر شده و او را با ضربه‌های چاقو کشت. 

 

متهم در جریان تحقیقات قضایی در شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران نزد مصطفی واحدی، با اعتراف به قتل برادرزن خود مدعی شد که قصد جنایت نداشته و به دلیل این‌که مست بود اختیار خود را از دست داده، او را کشته و پشیمان است. این در حالی بود که اولیای‌دم برای او قصاص خواسته بودند، اما چند روز پیش و با گذشت یک سال از قتل، مادر مقتول و دختر نوجوانی که فرزند مقتول بود، نزد بازپرس شعبه یازدهم دادسرای جنایی تهران آمده و گفتند قاتل را در صورتی  می‌بخشند که دیه بپردازد. 

 

مادر مقتول به بازپرس جنایی گفت: پسرم چندسال پیش از زنش جداشده و دخترشان که اکنون نوجوان است با مادرش زندگی می‌کرد. پسرم چند سال در شهرستان مغازه لباس فروشی داشت و چون دیگر نمی‌توانست دوری از خانواده و دخترش را تحمل کند به تهران آمد و از چند ماه قبل از مرگش بوتیکی در تهران راه‌اندازی کرد. او بی‌گناه به قتل رسید. آن شب تولد دامادم بود و مست کرده بود و با پسرم بی‌دلیل دعوا کرد. دخترم خواست مانع دعوا شود که شوهرش او را به کناری پرت کرد و بعد از آشپزخانه چاقو برداشت و بعد هم با پسرم  درگیر شده و او را با ضربه‌های چاقو کشت. هنوز داغ پسرم در دلم تازه است از سویی دخترم نیز علاوه براین‌که داغ برادر دیده، نمی‌تواند تحمل کند که شوهرش قصاص شود و پسر یک سال و 8 ماهه‌اش بدون پدر بزرگ شود به همین خاطر به شرط این‌که دامادم دیه بپردازد او را می‌بخشم.

 

 این در حالی بود که دختر نوجوان مقتول هم به بازپرس جنایی گفت: عمه‌ام پسری یک سال و8 ماهه دارد که من این کودک را خیلی دوست دارم. نمی‌خواهم او بدون پدر بزرگ شود.

 

با توجه به درخواست اولیای دم، قرار شد قاتل به دادسرا منتقل شود و اگر او خواسته آنها را قبول کند، پرونده‌اش به‌زودی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شده تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شود در غیر این صورت داماد قاتل در برابر مجازات قصاص قرار می‌گیرد.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.