2021/10/29
۱۴۰۰ جمعه ۷ آبان
دیباچه
خلاصه داستان، بازیگران و نقد فیلم زن ها فرشته اند 2

خلاصه داستان، بازیگران و نقد فیلم زن ها فرشته اند 2

فیلم زن ها فرشته اند 2 را ببنیم یا نه؟ داستان و موضوع آن چیست و غیر از سحر قریشی و محمدرضا شریفی نیا کدام بازیگران در آن حضور دارند؟

دوات آنلاین-اگر قصد دارید فیلم زن ها فرشته اند 2 را ببینید کمی راجع به این فیلم بخوانید اگرچه نقدی که به نقل از ایرنا آمده منفی است اما دیدن این فیلم برای سرگرمی بد نیست.

 

خلاصه داستان فیلم زن ها فرشته اند 2

ایرنا نوشت: در طی این سال‌ها دومین فیلمی است که به این نام ساخته شده است یا درست‌تر است بگوییم سومین فیلم چرا که فیلمی به همین نام در سال ۱۳۴۲ ساخته شده است.

 

اولین فیلمی که به این نام ساخته می‌شود یا باید بگوییم فیلم شماره صفر به کارگردانی و نویسندگی اسماعیل پورسعید محصول سال ۱۳۴۲ است. این فیلم داستان جمشید کامیار است که برای تهیه هدیه جشن تولد همسرش مریم از موجودی صندوق شرکت برداشت می‌کند. هرمز و جواد از دوستان خلافکار جمشید، سرپرستی گروهی را به عهده دارند که زنان را اغفال می‌کنند. آنها برای از هم پاشاندن کانون خانوادگی جمشید او را پای میز قمار می‌کشانند و با تقلب پول‌هائی را که او از گاوصندوق شرکت سرقت کرده می برند.

 

«زن‌ها فرشته‌اند۱» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی سال ۸۶ ساخته شد. این فیلم حول محور خیانت و کلیشه زن پولدار و مرد فقیر است. زنی پولدار که عاشق شوهرش است و نمایشگاه و خانه‌اش را به نام او کرده، در یک مسافرت به خیانت همسرش پی‌می‌برد و با همدستی یکی از دوستانش از علاقه همسرش به زنان استفاده کرده و نقشه‌ای می‌کشد تا ثروت خود را برگرداند و شوهرش را به همان مرد فقیر قبلی تبدیل کند.

 

در خلاصه داستان زن‌ها فرشته اند 2  آمده است که چند زوج در رده‌های سنی مختلف در سال ۲۰۲۰ به‌دنبال آن هستند که تعریفی بیست از زندگی خود ارائه دهند غافل از آن که بدجوری از تعارضات ذهنی رنج می‌برند.

 

نقطه مشترک فیلم زن‌ها فرشته‌اند ۱ و۲ تهیه‌کننده و معدود بازیگران مشترک است. حسین فرحبخش تهیه‌کننده هر دوی این فیلم‌ها است.

عکسی از فیلم زن ها فرشته اند 2

بازیگران فیلم زن ها فرشته اند 2

محمدرضا شریفی نیا، سحر قریشی، میرطاهر مظلومی، علی صادقی، نسرین مقانلو، سیروس همتی و مهتاج نجومی در این فیلم بازی کرده اند.

عکسی از فیلم زن ها فرشته اند 2

کمدی کلیشه‌ای و ضد زن

فیلمی کمدی است که از استانداردهای یک طنز درست فاصله دارد و نقدهای فراوان و درستی را به سمت خود روانه کرده است.

 

نقدهایی که تنها به مختص به محتوای فیلم نیست بلکه از لحاظ فنی نیز ایرادات بسیاری دارد.

 

 «زن‌ها فرشته‌اند ۲» همانند یک کمدی است. این فیلم را آرش معیریان کارگردانی کرده است و ادامه داستان قسمت اول است. این فیلم قرار بود در عید سال ۹۹ اکران شود اما مانند تمامی حوزه‌های دیگر که تحت تاثیر کرونا قرار گرفت اکران این فیلم به بعداً موکول شد.

 

از سوی منتقدان به این فیلم نقدهای جدی وارد شده است. فیلم تصویری غیرواقعی و قابل نقد از زنان نشان می‌دهد. زنانی کم هوش در برابر مردانی سرشار از هوش که از مشکلات برمی‌آیند به راحتی زنان را رام خود می‌کنند.

 

فیلمنامه بسیار ضعیف است و از هر ابزار، دیالوگ و فضاسازی‌های کلیشه‌ای برای خنداندن مخاطب استفاده شده است.

 

درست است که فیلم بازیگران نام وچهره آشنایی دارد اما بسیاری بر این باورند که کاش این فیلم ساخته نمی‌شد.

 

 

صفحه اصلی زاگرس
کارنامه
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.