2024/06/19
۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد
حکم تجاوز به 100 زن در هالیوود صادر شد

حکم تجاوز به 100 زن در هالیوود صادر شد

غول تهیه کنندگی هالیوود که در زندان به سر می برد، به پرداخت جریمه حدود ۱۹ میلیون دلاری بابت تجاوزهایش محکوم شد.

دوات آنلاین-به قربانیان آزار و اذیت و تجاوز جنسی «هاروی واینستاین» به عنوان بخشی از دادرسی طبقاتی که با کمک دادستان کل نیویورک انجام شده ۱۸ میلیون و ۸۷۵ هزار دلار تعلق گرفت.

 

به گزارش فارس هاروی واینستاین غول تهیه کنندگی هالیوود که در زندان به سر می برد، به پرداخت جریمه حدود ۱۹ میلیون دلاری بابت تجاوزهایش محکوم شد.

 

هیچ یک از شاکیان موجود در این حکم بخشی از محاکمه جنایی واینستاین در نیویورک نبودند، که نشان از سطح گستره تجاوزها و تعداد بالای قربانیان و شاکیان این تهیه کننده هالیوودی دارد.

 

این حکم در حالی صورت می گیرد که واینستاین در حال گذراندن ۲۳ سال محکومیت خود در زندان نیویورک است. در دادگاه نیویورک فقط شش زن توانستند شهادت دهند، و این در حالیست که بیش از ۱۰۰ زن واینستاین را به آزار و اذیت جنسی و تجاوز متهم کرده اند.

 

در صورت تأیید پرداخت توسط دادگاه، به موجب این حکم، صندوق تسویه حساب قربانیان ایجاد خواهد شد که به همه زنانی که تحت  آزار و اذیت جنسی و تجاوز جنسی «هاروی واینستاین» قرار گرفته اند، تحت شرایط خاص ، می توانند به صورت محرمانه مطالبه خسارت کنند.

 

دادستان کل نیویورک افزود: من برای همیشه سخنان و ماجرای آنها را در دل خود نگاه خواهم داشت و هرگز دست از مبارزه برای احقاق حق تک تک افراد برنخواهم داشت تا بتوانند بدون آزار و اذیت کار کنند.

 

دفتر دادستان کل نیویورک پرونده شکایت ۳۸ صفحه ای را در فوریه ۲۰۱۸ تشکیل داد که نتیجه تحقیقاتی چهار ماهه بود که فرهنگ یک محیط کار خصمانه و مملو از ارعاب در شرکت واینستاین را به تفصیل شرح می دهد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.