2022/08/08
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ مرداد
سرنخ قتل مرد پولدار در دست دختر جویای کار

سرنخ قتل مرد پولدار در دست دختر جویای کار

متهمان این مرد را به قصد اخاذی ربودند و سپس به قتل رساندند.

دوات آنلاین-راز قتل مرد پولداری که چند مغازه نانوایی در تهران دارد با بررسی تماس های دختر جویای کار بر ملا شد.

 

به گزارش روزنامه جوان روز شنبه ۱۷ خرداد امسال دختر جوانی سراسیمه به اداره پلیس رفت و از گم شدن ناگهانی پدر ۷۴ساله اش شکایت کرد.

 

شاکی گفت: همراه پدرم در خانه ویلای دو طبقه مان حوالی خیابان شریعتی زندگی می کنم. پدرم مرد پولداری است و چند خانه و چند مغازه نانوایی در تهران دارد. اما چند سالی است که تمامی مغازه های نانوایی اش را اجاره داده و خودش بر کار آنها نظارت می کند. امروز صبح مرد ناشناسی با پدرم تماس گرفت و گفت از سوی صنف نانوایی احضار شده است و باید برای پاسخ به سؤالاتی به آنجا بروند. سپس پدرم موضوع را به من گفت و از خانه خارج شد اما الان پس از چند ساعت از پدرم خبری ندارم و احتمال می دهم برای او اتفاقی رخ داده باشد.

 

با طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی احسان زمانی، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران برای بررسی در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

بررسی های پلیسی نشان داد مرد نانوا آن روز پس از خارج شدن از صنف نانواها سوار بر خودروی عبوری شده و از آنجا دور شده است. از سوی دیگر مشخص شد در تاریخ ۱۹ اردیبهشت امسال سارقانی به خانه مرد گمشده دستبرد زده و علاوه بر سرقت وسایل گرانقیمت کارت عابر او را که داخل آن 67 میلیون تومان پول داشته است سرقت کرده اند.

 

در حالی که تحقیقات درباره این حادثه ادامه داشت، شاکی دوباره به اداره پلیس رفت و گفت مدتی قبل دختر جوانی به نام تینا برای پیدا کردن کار به محل کار پدرش رفته و در این مدت گاهی با پدرش تماس داشته است و الان به او مشکوک است.

 

کشف نخستین سرنخ

سپس مأموران پلیس تماس های مرد گمشده را بررسی کردند، دریافتند روز ۱۹ اردیبهشت تینا با مرد گمشده تماس داشته و او را به بهانه ملاقات از خانه اش بیرون کشیده و پس از آن سارقان وارد خانه او شده و دست به سرقت زده اند.

 

بدین ترتیب تینا به عنوان مظنون حادثه تحت تعقیب قرار گرفت تا اینکه مأموران پلیس متوجه شدند دختر جوان خانه مجردی در حوالی تهران دارد که افراد خلافکار زیادی به آنجا رفت و آمد دارند. ماموران در نهایت تینا را در خانه مجردی اش بازداشت کردند و در بازرسی از محل ساعت و تعدادی از مدارک مرد گمشده را کشف کردند.

 

تینا در بازجویی ها گفت: چند سالی است با پسر جوانی به نام بابک رابطه دوستی دارم و قرار است با هم ازدواج کنیم. مدتی قبل یکی از دوستان بابک به نام ایرج از من خواست به بهانه پیدا کردن کار با مراد ارتباط برقرار کنم و من هم قبول کردم. ایرج گفت: از مراد کینه به دل دارد و می خواهد اموال او را سرقت کند. روز سرقت من آمار مرد گمشده را به آنها دادم و بابک هم همراه ایرج و چند نفر از دوستانش به خانه مراد رفتند و سرقت کردند اما بعد از آن دیگر از مراد خبری ندارم

 

همدستم به من رو دست زد

مأموران پلیس در ادامه بابک و ایرج را بازداشت کردند. ایرج ابتدا منکر اطلاع از سرنوشت مراد شد اما وقتی با مدارک و دلایل روبه رو شد اعتراف کرد که سه نفر از دوستانش را برای ربودن مرد نانوا اجیر کرده و آن سه دوستش هم مرد نانوا را به قتل رسانده اند.

 

وی گفت: من یکی از نانوایی های مراد را اجاره کرده بودم، اما او امسال اجاره نامه مرا تمدید نکرد که از او کینه به دل گرفتم و نقشه سرقت از خانه او را طراحی کردم. آن روز تینا با ما تماس گرفت و گفت کسی در خانه مراد نیست و من هم همراه بابک و دو نفر دیگر از دوستانم به خانه مراد رفتیم اما اموال زیادی نتوانستیم سرقت کنیم به همین خاطر دوباره نقشه آدم ربایی را طراحی کردم که از او اخاذی کشیم اما این بار دوستانم به نام های بهادر، سیروس و بهرام او را به قتل رساندند.

 

وی در پایان گفت: روزی که برای سرقت به خانه مراد رفتیم فکر می کردیم او طلا و جواهرات زیادی در خانه اش دارد اما چیزی پیدا نکردیم اما بعد فهمیدم که بابک به ما رو دست زده و کارت عابر بانک او را که 67 میلیون تومان داخلش پول بوده سرقت کرده و به ما نگفته است.

 

مأموران پلیس در ادامه سه مرد اجیر شده را بازداشت کردند. سه متهم در بازجویی ها به جرم خود اقرار کردند. صبح دیروز یکی از متهمان به نام بهادر به دادسرای امور جنایی منتقل شد و مورد بازجویی قرار گرفت. متهم در ادامه برای تحقیقات بیشتر و مشخص شدن صحت و سقم اظهاراتش به دستور قاضی احسان زمانی در اختیار کارآگاهان ادار دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

گفت‌وگو با متهم

*خودت را معرفی کن؟

بهادر ۲۰ ساله هستم.

 

*معتادی؟

نه.

 

*سابقه داری؟

نه، هیچ سابقه ای ندارم.

 

*چه کاره هستی؟

پس از اینکه دیپلم گرفتم به سربازی رفتم و چند هفته دیگر سربازی‌ام تمام می شد که این اتفاق افتاد و دستگیر شدم.

 

*شما که نه معتادی و نه سابقه دار چه شد که دست به قتل زدی؟

قصد قتل نداشتیم و فقط می خواستیم اموالش را سرقت کنیم.

 

*چرا ایرج شما و دو نفر از دوستانت را برای ربودن مرد نانوا اجیر کرد؟

سیروس هم خدمتی ام و از دوستان صمیمی ایرج است که مرا در یکی از مهمانی ها با ایرج آشنا کرد. پس از این ما دو نفر دوست صمیمی شدیم که ایرج به من گفت از مراد کینه به دل دارد. او گفت تمامی طلاهای مادرش را فروخته و با پول آن یکی از مغازه های نانوایی مراد را اجاره کرده است، اما مراد امسال اجاره نامه او را تمدید نکرده و الان هم با آن پول دیگر نمی تواند مغازه اجاره کند ایرج به من گفت که مراد پولدار است و مقدار زیادی پول و طلا در خانه اش نگهداری می کند و به همین خاطر از من خواست همراه سیروس و بهرام او را برباییم و بعد از اینکه کلید خانه اش را گرفتیم از آنجا سرقت و اموال او را تقسیم کنیم.

 

*سرقت کردید؟

نه، موفق نشدیم.

 

*چرا؟

آن روز ما او را از نزدیک صنف نانوایی ها به عنوان مسافر سوار خودرو مان کردیم و بعد چشمانش را بستیم و به زور او را به باغی در شهریار بردیم، آنجا کلید خانه اش را گرفتیم اما هر چقدر اصرار کردیم محل نگهداری طلاها و پول هایش را به ما نشان دهد قبول نکرد و می گفت که پول و طلایی ندارد. بهر حال بهرام در باغ پیش او ماند، من و سیروس هم برای سرقت راهی خانه اش شدیم، همان ابتدا که وارد شدیم صدای دخترش را شنیدیم که می گفت «بابا بابا» و بعد از ترس اینکه گرفتار شویم از آنجا فرار کردیم.

 

*چرا او را به قتل رساندید؟

ترسیدیم که او ما را شناسایی کرده باشد، چون ما چشمان او را بسته بودیم اما دستانش باز بود که چند باری پارچه جلوی چشمانش را کنار زد و ما را دید.

 

*درباره قتل توضیح بده؟

ما آن شب مراد را در باغ نگه داشتیم و صبح او را سوار خودرو کردیم و به طرف تهران آمدیم در نزدیکی مشیریه با کابل شارژر موبایلی او را خفه کردیم و جسدش را به داخل کانال آبی انداختیم و به خانه های مان برگشتیم.

 

*عذاب وجدان نداشتی؟

 خیلی زیاد، هرشب کابوس میدیدم و حتی قادر به غذا خوردن نبودم.

 

*اگر عذاب وجدان داشتی چرا خودت را معرفی نکردی؟

من نامزد داشتم و می خواستم به زودی ازدواج کنم و به همین دلیل خودم را به پلیس معرفی نکردم.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.