2020/07/04
۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
طعمه کردن همسر برای اخاذی از مردان پولدار

طعمه کردن همسر برای اخاذی از مردان پولدار

زن جوان بعد از این‌که سوار خودروهای مدل بالا می‌شد مردان را به بهانه‌ای به خانه‌اش می‌کشاند و ...

دوات آنلاین-کارگر یکی از رستوران های تهران که متهم است، همسرش را برای اخاذی از مردان پولدار طعمه قرار داده مدعی است به خاطر تعطیل شدن کارش ناشی از شیوع کرونا دست به این کار زده است.

 

متهم مدعی است این شیوه کار را در یکی از فیلم های هالیوودی دیده و از آن الگوبرداری کرده است.

 

به گزارش روزنامه جوان. اوایل خرداد ماه امسال بود که مردی در تهران به اداره پلیس رفت و از زن و مرد جوانی به اتهام اخاذی شکایت کرد.

 

شاکی در توضیح ماجرا گفت: یک روز قبل با خودرو ام در یکی از خیابان های مرکزی تهران در حال رانندگی بودم که زن جوانی کنار خیابان دست تکان داد و خواست او را سوار کنم. وقتی کنارش توقف کردم مقصدش را را خیابانی حوالی جیحون گفت که سوارش کردم و به طرف خانه اش به راه افتادیم. زن جوان در صندلی جلو نشست و شروع به درددل کرد و گفت مدتی قبل شوهرش را در حادثه ای از دست داده است و الان هم در خانه اش تنها زندگی می کند. وقتی او را جلو خانه اش پیاده کردم به من گفت که ماشین لباسشویی اش خراب شده و می خواهد آن را جابه جا کند، اما به تنهایی قادر به حرکت دادن آن نیست و از من خواست به داخل خانه اش بروم و کمک کنم ماشین لباسشویی اش را جابه جا کند من به حرف های زن جوان اعتماد کردم و وارد خانه اش شدم که ناگهان دقایقی بعد مرد جوانی از یکی از اتاق ها بیرون آمد و مرا به بهانه اینکه با همسرش ارتباط دارم به شدت کتک زد و بعد هم با تهدید چاقو از من عکس و فیلم تهیه کردند و در نهایت پس از اخادی 50 میلیون تومانی مرا از خانه شان بیرون کردند. آنها تهدید کردند اگر موضوع را به پلیس خبر دهم فیلم مرا در فضای مجازی پخش می کنند. ابتدا از ترس آبرویم بی خیال شکایت شدم، اما امروز تصمیم گرفتم از زن و شوهر جوان به اتهام اخاذی شکایت کنم.

 

با طرح این شکایت پرونده به دستور قاضی احمدزاده، بازپرس شعبه سوم دادسرای ویژه سرقت در اختیار تیمی از ماموران پلیس قرار گرفت.

 

 

مأموران پلیس پس از تحقیقات میدانی چهار روز قبل با آدرسی که شاکی از متهمان در اختیار آنها گذاشته بود به خانه مورد نظر رفتند و زن و مرد جوان را به اتهام اخاذی بازداشت کردند.

 

دو متهم ابتدا منکر جرم خود شدند اما وقتی با شاکی روبه رو شدند به جرم خود اعتراف کردند.

 

متهمان برای ادامه تحقیقات و شناسایی شاکیان احتمالی به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پلیس قرار گرفتند.

 

گفت‌وگو با زن جوان

*خودت را معرفی کن.

شیدا هستم ۳۰ساله

 

*فرزند داری؟

نه، چند سال قبل ازدواج کردم و با شوهرم زندگی مشترکمان را شروع کردیم اما هنوز بچه دار نشده ایم.

 

*سابقه داری؟

نه، من هیچ سابقه ای ندارم.

 

*از چه زمانی تصمیم گرفت به این روش از راننده ها اخاذی گئی؟

از اوایل فروردین ماه تصمیم گرفتم. البته من تصمیم نگرفتم شوهرم پیشنهاد داد که ابتدا قبول نکردم اما وقتی اصرار کرد و گفت از این راه پول خوبی بدست می آوریم وسوسه شدم و قبول کردم.

 

*چرا شوهرت پیشنهاد داد؟

شوهرم کارگر رستوران بود و از این راه کسب در آمد می کرد و خرج زندگی را می داد. اواخر سال قبل به خاطر ویروس کرونا تمامی رستوران ها تعطیل شد و شوهر من هم بیکار شد. مدتی با پس انداز اندکی که داشتیم به زندگیمان ادامه دادیم، اما مدتی بعد با مشکل مالی روبه رو شدیم به طوری که هزینه اجاره خانه را هم نداشتیم. به همین خاطر شوهرم پیشنهاد داد من به عنوان مسافر سوار خودروهای عبوری شوم و به بهانه ای راننده را به داخل خانه بکشانم و بعد با تهیه فیلم و عکس از آنها اخاذی کنیم.

 

*چه شد که فقط این شیوه را پیشنهاد داد؟

واقعیتش یک روز در حال تماشای فیلمی از کانال های ماهواره‌ای بودیم که با این روش آشنا شدیم. در این فیلم خارجی مردی همسرش را طعمه افراد پولدار قرار می داد و بعد از آنها اخاذی می کرد. وقتی این فیلم را با شوهرم دیدیم او پیشنهاد داد و من هم قبول کردم

 

*به این شیوه از چند نفر اخاذی کردید؟

فکر کنم ۴ نفر.

 

*چقدر گیرتان آمد؟

از هر راننده بین الا 5 تا 50 میلیون تومان، بستگی به وضعیت مالی راننده داشت.

 

*راننده ای هم بود که پولی نداشته باشد؟

بله. مثلا یک روز سوار خودروی مدل بالایی شدم که راننده آن پسر جوانی بود که فهمیدم او کارگر خانه مرد پولداری است و خودرو متعلق به صاحبکارش است. به همین خاطر از خودرواش پیاده شدم.

 

*حرف آخر؟

پشیمانم، ای کاش کمی عاقلانه فکر می کردم و الان آبرویم حفظ شده بود.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.