2020/05/26
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
رضا رشیدپور دستمزدش را فاش کرد

رضا رشیدپور دستمزدش را فاش کرد

رشیدپور شایعه دستمزدهای آنچنانی را تکذیب و عدد و رقم‌های شفافی را درباره پول‌های دریافتی‌اش مطرح می‌کند.

دوات آنلاین-چند روزی است که بحث بر سر دستمزد رضا رشیدپور برای اجرای هر برنامه داغ شده است. پس از طرح ادعای دستمزد 40 میلیون تومانی برای هر اجرا رشیدپور نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و آن را تکذیت کرد.

 

رضا رشیدپور در گفت و گو با خبر آنلاین درباره دستمزدش گفت: درباره شروع این ماجرای دستمزدها بگویم که هفته قبل بود در توئیتر یک آقایی که خارج از ایران هستند یک بحثی مطرح کرده بود و من گفتم برای‌شان توئیت کنم که اگر سندی دارند منتشر کنند اما حالا در یک رسانه رسمی و خیلی شفاف می‌خواهم در این‌باره توضیح بدهم. چنین سوالی را اینکه چه کسی و چگونه می‌پرسد فکر می‌کنم موضوع مهمی است. این بحث توئیتری که با آن هموطن عزیزمان داشتم، به این دلیل بود که احساس کردم چیزی به گوشش خورده و خواسته به کنایه چیزی بنویسد که رشیدپور ۴۵۰میلیون تومان دستمزد ماهیانه‌اش است و ۴۰میلیون برای هر اجرا می‌گیرد. من نوشتم این نکات خیلی عجیب است اگر سندی داری بده. گوبلز می‌گوید دروغ را آنقدر بزرگ بگو که از بزرگی دروغ غش کند. گفتم این دوستمان دنبال یک هیاهو است و برای همین ادامه ندادم.

 

شما می‌دانید تعداد استودیوهای صداوسیما محدود است. ما بیرون از صداوسیما استودیو داشتیم و اجاره آن لوکیشن که مربوط به یکی از شرکت‌های خصوصی صداوسیما بود، ۶۰میلیون تومان در ماه بود. از طرف دیگری ما در ماه کلی پول اجاره فیبر نوری، تجهیزات نور، تجهیزات تصویربرداری و هزینه‌های خاص دکور داشتیم. من تیم بزرگی داشتم از بچه‌هایی با تخصص‌های گرافیست، سردبیر، نویسنده و پنج، شش مجری گزارشگر هم در تیم ما کار می‌کردند. از طرف دیگر صبحانه عوامل و میهمان‌ها و گاهی هدایایی که برای مهمان‌ها می‌گرفتیم، همه اینها روی هم در ماه مبلغی بین ۳۰۰تا ۴۰۰میلیون تومان می‌شد. درباره دستمزد خودم هم راستش چون می‌پرسی می‌گویم، در ماه خیلی کمتر از آن رقمی بود که مطرح شده بود. یعنی آن ۴۰ میلیون تومان برای هر اجرا را اگر خیلی صرفه جویی می‌کردم به ازای هر برنامه ۲۳ تومانی که بودجه کل هر قسمت بود، در ماه به ۲۰ تا ۲۵ میلیون سهم خودم برای اجرا و تهیه برنامه می‌شد یعنی شاید در نهایت برنامه‌ای ۱ تا 1.5 میلیون تومان.

 

من به عنوان تهیه‌کننده برای یک پروژه با صداوسیما قرارداد می‌بندم  وهمه اسناد این قرارداد در سازمان صداوسیما موجود است و سازمان از طرف من مجاز است که این قراردادها را منتشر کند تا سیه‌رو شود هر که در او غش باشد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.