2020/07/04
۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
سارق مسلح به دارمجازات آویخته شد

سارق مسلح به دارمجازات آویخته شد

سه همدست این متهم مدت‌ها پیش اعدام شده بودند اما او فراری بود تا این‌که بالاخره دستگیر شد و پرونده‌اش به جریان افتاد.

دوات آنلاین-چهارمین عضو یک شبکه مخوف سرقت مسلحانه که موفق به فرار از دست پلیس شده بود پس از اعدام همدستانش بازداشت و چند روز قبل به دار مجازات آویخته شد.

 

به گزارش جوان، رسیدگی به این پرونده از نیمه های شب ۲۱ فروردین سال ۸۶ همزمان با اعلام خبر سرقت مسلحانه از خانه ای در شرق تهران در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

 

بررسی های مأموران نشان داد دو سارق مسلح نقابدار نیمه های شب به خانه ای حمله ور شده و پس از اینکه اعضای خانواده را در اتاقی زندانی کرده و مقدار زیادی طلا و اموال با ارزش را سرقت و از محل گریخته اند.

 

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه کارآگاهان پلیس آگاهی با شکایت های مشابه ای روبه رو شدند که حکایت از این داشت باند سارقان مسلح که چند عضو دارد به خانه های زیادی در شمال، غرب و شرق تهران به همین شیوه دستبرد زده اند.

 

از سوی دیگر مشخص شد اعضای این باند از چند طلافروشی هم سرقت کرده و در بعضی سرقتها هم مالباختگان را زخمی کرده‌اند. با به دست آوردن این اطلاعات مأموران تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی سارقان مسلح آغاز کردند تا اینکه در بررسی های فنی به رد پای دو سارق سابقه دار به نام‌های ارسلان و فریبرز رسیدند و موفق شدند این دو سارق را در مخفیگاهشان حوالی فردیس کرج دستگیر کنند.

 

تشکیل باند سرقت در زندان

ارسلان در بازجویی ها به سرقت های سریالی مسلحانه از ۶۲خانه و طلافروشی با همدستی اعضای باند اعتراف کرد و گفت: سال ۸۵ در زندان با فریبرز، پیمان و شهباز آشنا شدم. آن زمان شهباز به عنوان سردسته باند پیشنهاد داد پس از آزادی با تشکیل باندی به صورت مسلحانه اقدام به سرقت کنیم که همگی قبول کردیم. وقتی از زندان آزاد شدیم شهباز باند سارقان مسلحانه را تشکیل داد و ما هم اعضای باند شدیم.

 

با اعتراف متهم، مأموران پیمان و شهباز را هم شناسایی و دستگیر کردند. سارقان همگی به سرقت های سریالی مسلحانه اعتراف کردند.

 

سرقت‌های سریالی خشن و مسلحانه

یکی از متهمان گفت: پس از اینکه از زندان آزاد شدیم ابتدا سلاح کلت کمری، کلاشنیکف. قمه، کارد و شمشیر تهیه کردیم و در مدت دو سال ۵۳ سرقت عادی از خانه ها و ۹ سرقت مسلحانه، زورگیری، راهزنی در شهرهای اراک، پلدختر، اسلامشهر، اصفهان، ساری، کوهدشت، خرم آباد و تهران انجام دادیم.

 

وی در توضیح سرقت های مسلحانه گفت: در یکی از سرقت های مسلحانه من و شهباز سردسته باند که آبان سال ۸۵ از خانه زن و شوهر سالخورده‌ای در حوالی کوی نصر انجام دادیم، اعضای خانواده را در میان دو تشک با طناب بستیم و بعد مقدار زیادی طلا، پول و اشیای قیمتی سرقت کردیم و بعد اموال سرقتی را در شهرستان کوهدشت فروختیم. ما در همان چند روزی که در کوهدشت بودیم از تعدادی خانه و یک طلافروشی هم سرقت مسلحانه کردیم و دوباره به تهران برگشتیم.

 

بعد از این در اسفند سال ۸۵ به خانه یک قاضی در شمال تهران دستبرد زدیم و در آن سرقت هم قاضی را که قصد داشت مانع ما شود با چاقو زخمی کردیم و بعد از سرقت اموالش از محل گریختیم. ما همیشه قبل از سرقت های مسلحانه خودرویی را سرقت می کردیم تا هنگام سرقت شناسایی نشویم و در یکی از سرقتها خودروی زن جوانی را که همراه دختر خردسالش بود به صورت مسلحانه سرقت کردیم و پس از آن با خودروی سرقتی او در جاده اسلامشهر راه خودروها را سد کردیم و با تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت دست به سرقتهای سریالی از داخل خودروهای عبوری زدیم.

 

پس از اعتراف متهمان، مأموران در بررسی‌های تخصصی دریافتند اعضای این باند علاوه بر سرقت های مسلحانه از خانه و طلافروشی ها در یکی از سرقتها مرد طلافروشی را هم در جاده کوهدشت به اصفهان به قتل رسانده اند.

 

اعتراف به قتل طلافروش اصفهانی

بنابراین از متهمان دوباره تحقیق کردند، شهباز سردسته باند ابتدا منکر قتل مرد طلافروش شد اما وقتی با مدارک و دلایل روبه رو شد به قتل طلافروش اعتراف کرد.

 

وی گفت: ما طلاهای سرقتی را به شهرستان کوهدشت می بردیم و آنجا می فروختیم که اردیبهشت سال ۸۶ متوجه شدیم دو طلافروش اصفهانی برای یک معامله چند کیلویی طلابه شهرستان کوهدشت آمده اند. ما آنها را چند روزی تحت نظر گرفتیم تا اینکه فهمیدیم آنها ۷ کیلوگرم طلا خریده و با خودروی سمندشان راهی اصفهان شده اند. یکی از اعضای باند آنها را با خودروی سرقتی تعقیب می کرد و من و بقیه اعضای باند هم در میانه راه کمین کرده بودیم و وقتی خودروی طلافروشان به محل رسید خودرو را به رگبار بستیم که در جریان آن راننده به شدت زخمی شد و مردطلافروش هم به قتل رسید.

 

چهار متهم پس از تحقیقات تکمیلی در دادگاه انقلاب محارب و مفسد فی الارض شناخته و به اعدام محکوم شدند. در حالی که حکم دادگاه در دیوان عالی کشور تأیید و برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی فرستاده شده بود، یکی از متهمان به نام پیمان هنگام انتقال به دادسرا موفق به فرار شد.

 

اعدام آخرین عضو باند پس از این حکم اعدام سه متهم اجرا شد و مأموران در تعقیب متهم فراری بودند تا اینکه مدتی بعد دریافتند پیمان هنگام سرقت مسلحانه ای از سوی مأموران پلیس اصفهان دستگیر شده است. بررسی ها نشان داد وی پس از فرار به اصفهان رفته و به سرقت های مسلحانه سریالی خود ادامه داده است تا اینکه از سوی مأموران پلیس اصفهان دستگیر می شود.

 

متهم پس از دستگیری به تهران منتقل و راهی زندان شد تا اینکه چند روز قبل این متهم نیز در زندان رجایی شهر اعدام شد. بنابراین با اعدام آخرین عضو باند سارقان مسلح پرونده این باند خشن هم بسته شد.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.