2024/07/20
۱۴۰۳ شنبه ۳۰ تير
سریال سلمان فارسی؛ همه آنچه باید بدانید: از بازیگران تا لوکیشن‌ها

سریال سلمان فارسی؛ همه آنچه باید بدانید: از بازیگران تا لوکیشن‌ها

سریال سلمان فارسی جزء پرژوه‌های بزرگ و به اصطلاح الف ویژه تلویزیون است که داود میرباقری کارگردانی آن را برعهده دارد و تصویربرداری‌اش پنج سال طول خواهد کشید.

دوات آنلاین-سریال سلمان فارسی به کارگردانی داود میرباقری کاری عظیم است که برای زمان پخش آن حداقل باید 5 سال منتظر بمانیم. موضوع تاریخی مهم، حضور بازیگران قوی و مجموعه عوامل دیگر در کنار هم باعث شده از حالا پیش بینی شود این سریال به موفقیت بزرگی دست خواهد یافت.

 

شروع ساخت سریال سلمان فارسی

تابناک نوشت: سریال سلمان فارسی سریالی است که تصویربرداری آن از ۲۰ آذر ۱۳۹۸ آغاز شد؛ سریالی که کارگردانش داوود میرباقری است و فیلم برداری آن در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۸ در کرمان کلید خورد. البته همه فیلم برداری این سریال در کرمان رخ نخواهد داد و مناطق دیگری، چون جزیره قشم نیز محل فیلم برداری سریال خواهد بود. قرار است سریال "سلمان فارسی" در ۴۰ قسمت ساخته شود.

داود میرباقری در پشت صحنه سریال سلمان فارسی

لوکیشن‌های سریال سلمان فارسی کجا است

این سریال به کارگردانی داوود میرباقری از پروژه‌های عظیم رسانه ملی به شمار می‌آید که پیش تولید آن  از یک سال پیش شروع شد و طبق برنامه‌ریزی‌ها  پیش رفته است.

 

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تصویربرداری سریال تا اسفند ماه 98 در ایران انجام می‌شود و به دلیل تعدد لوکیشن‌های تاریخی، کشور ترکیه هم یکی از مقاصد عوامل این سریال برای تصویربرداری است.

 

عوامل در سال ۹۹ راهی ترکیه می‌شوند. کرمان، خراسان، بخشی از تهران و قم هم از جمله لوکیشن‌های قطعی این سریال هستند.

سریال سلمان فارسی لوکیشن های متعدد دارد

بازیگران سریال سلمان فارسی

طبق اعلام گروه به دلیل ملی بودن این پروژه، از ظرفیت همه بازیگران استان‌های کشور استفاده می‌شود. علیرضا شجاع نوری برای ایفای نقش میانسالی و کهنسالی سلمان فارسی انتخاب شده است. فرهاد اصلانی از دیگر بازیگران این سریال است. بر اساس آنچه در رسانه ها منتشر شده است، حضور علی دهکردی نیز در این سریال قطعی شده است. همچنین محمد رضا هدایتی نیز در این سریال به ایفای نقش خواهد پرداخت.

 

مهرماه  ۱۳۹۸  ، تهیه کننده این سریال در مورد بازیگران به رسانه ها گفته بود که ۲۰ هزار بازیگر از سراسر کشور شناسایی شده و ۱۵۰۰ شخصیت در سریال حاضرند؛ داود میرباقری کارگردان سریال سلمان فارسی از بازیگران خارجی هم بهره می‌برد.

 

از تولد تا فوت سلمان فارسی در سریال

با توجه به شخصیت منحصر به فرد سلمان و سیری که در جغرافیای آن زمان اسلام داشته است، به نظر می‌رسد این مجموعه یکی از جذاب‌ترین و مؤثرترین مجموعه‌های تلویزیونی بشود؛ سریالی که قرار است از تولد تا فوت سلمان فارسی را به تصویر بکشد.

نمونه ای از دکور سریال سلمان فارسی

طراحی صحنه و لباس سریال

حدود ۱۲ هزار دست لباس برای تولید این سریال طراحی و تولید شده است. با توجه به تاریخی بودن سریال از طراحی خاص صحنه، ابزارآلات و لباس‌ها برای نشان دادن اصالت تاریخی اثر استفاده شده است. لوکیشن‌های تیسفون، جی و حجاز در قالب ۳۰ کارگاه دکورسازی از طراحی کشتی گرفته تا تمامی ظرافت‌های هنری دوران ساسانی، بیزانس و پیامبر اسلام (ص) ساخته می‌شوند.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.