2020/09/20
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
دارا حیایی، بازیگر سریال از سرنوشت: هاشم دنبال عشق و تجربه زندگی می‌گردد

دارا حیایی، بازیگر سریال از سرنوشت: هاشم دنبال عشق و تجربه زندگی می‌گردد

مخاطبان در فصل سوم با فضای بسیار متفاوتی در سریال از سرنوشت‌ مواجه خواهند شد و هاشم دنیای متفاوتی را تجربه می‌کند.

دوات آنلاین-بازی دارا حیایی در نقش هاشم در فصل دوم سریال از سرنوشت بسیار مورد توجه قرار گرفته است.  این بازیگر می‌گوید: من شخصیت هاشم را از طریق فیلمنامه شناختم که بعد از یک ماه کار و حضور در سریال برایم فراهم شد. البته اگر سریال به طور همزمان تولید نمی‌شد، شاید فرصت بیشتری برای شناخت داشتم اما فصل ۱ و ۲ همزمان جلوی دوربین رفت و من امکان دیدن بازی بازیگران نقش کودکی شخصیت‌ها (هاشم و سهراب) را نداشتم.

 

هاشم در برابر شرایط جامعه

دارا حیایی به مهر گفت: بازیگر کودکی هاشم را در زمان پیش‌تولید دیدم. به نظرم خصوصیاتش شبیه کودکی خودم داشت و برایم جالب بود. هاشم پس از زندگی سخت و مشکلات در کودکی با ورود به سن ۱۸ سالگی به دنبال عشق و تجربه زندگی می‌رود، او قصد دارد به آرزوهایش برسد اما برای رسیدن به هر یک از این آرزوها باید تلاش کند و شرایط جامعه اجازه رسیدن به آرزوهایش را نمی‌دهد اما او سخت تلاش می‌کند.

 

حیایی درباره ارتباط عینی با شخصیت‌هایی از جنس کاراکتری که ایفا کرده است، گفت: فکر می‌کنم اگر این مدل افراد را جستجو می‌کردم و رفتار آن‌ها را می‌دیدم، چیزی در وجودم خلق نمی‌شد و بیشتر به سمت تقلید از رفتار آن‌ها می‌رفتم. از پدرم و دیگر اساتید آموخته‌ام که از کاراکتر نوشته شده به یک درک برسم و برای شخصیت آن یک شناسنامه بنویسم و آن را زندگی کنم، اول باید در مورد هاشم به یک باور می‌رسیدم و بعد آن را بازی می‌کردم. درواقع اگر به سراغ افرادی که با این نوع آسیب‌ها مواجه بودند، می‌رفتم به عقیده خودم کاراکتر به تیپ تبدیل می‌شد و این ریسک بسیار بزرگی بود که حاضر به این ریسک در این سریال نشدم.

 

امین حیایی به پسرش چه توصیه‌ای کرد

فرزند امین حیایی درباره اینکه چه کمک‌هایی برای ایفای این نقش از پدرش دریافت کرده است، توضیح داد: از توصیه‌های پدرم این است که همیشه خودت را در فضای فیلمنامه قرار بده و با شرایط فیلمنامه و شخصیت متولد شود. در زمانی که فیلمنامه را می‌خواندم همیشه به این فکر می‌کردم اگر مانند هاشم به دنیا می‌آمدم چگونه زندگی می‌کردم؛ در اصل توصیه پدرم این بود که باید به کاراکتر جان بدهم تا زنده شود و من این نقش را زندگی کردم.

دارا حیایی و کیسان دیباج در سریال از سرنوشت

دنیای متفاوت هاشم در فصل سوم سریال از سرنوشت

وی درباره فضای سریال نیز گفت: به مخاطب این نوید را می‌دهم که در فصل سوم با فضای بسیار متفاوتی در سریال از سرنوشت‌ مواجه خواهند شد و هاشم دنیای متفاوتی را تجربه می‌کند.

 

حیایی که برای اولین‌بار است در یک سریال تلویزیونی حضور پیدا کرده است، گفت: یک تجربه در سینما کسب کردم، در فیلم «شعله‌ور» حدود ۲ ماه با گروه همراه بودم که گروه بسیار خوبی بود و در سریال حدود ۸ ماه با گروه همراه شدم و بیش از آن که والدینم را ببینم افراد گروه را می‌دیدم؛ در واقع با عوامل سریال زندگی کردم و یک خانواده دیگر داشتم. به لحاظ بازی و مدیوم سینما و تلویزیون تفاوت چندانی ندارند، بازیگر باید در سریال همان‌قدر که در سینما انرژی صرف می‌کند، زمان بگذارد و روی بازی‌های یکدست هم متمرکز شود که بسیار کار سختی است. مخاطب تلویزیون اما گسترده‌تر و بیشتر است و بازیگر در بوته قضاوت وسیع‌تری قرار می‌گیرد.

 

وی درباره دغدغه پدرش نسبت به اولین حضور او در یک سریال تلویزیونی با اشاره به اینکه امین حیایی سریال از سرنوشت را دنبال می‌کند، گفت: با شروع بازی‌ام در سریال، استرسم دوچندان شد زیرا پدرم منتقد جدی و سرسختی است و نگرانم از این که نکند یک درصد ناامیدش کرده باشم. همیشه می‌گوید وقتی احساس کردی که کارت را درست انجام دادی بدان اشتباه کردی!

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
ناشناس 1398/11/03
پسر امین حیایی چ خوب مبارکه
ناشناس 1398/11/03
خیلی خوب بازی میکنه ،صداشم شبیه باباشه
ناشناس 1398/11/04
عالی بازی میکنه خیلی شبیه پدرش 👌👌
محمد 1398/11/25
دارا حيايي سوپر استار آينده بسياز زيبا بازي ميكنه و چهره ي جذاب و زيبايي هم داره كه بسيار به موفقيتش اضافه مبكنه
mohadeseh 1398/12/17
با خواندن این مطالب بیشتر از قبل منتظر دیدن فصل سوم هستم من خیلی شخصیت هاشم رو دوست دارم و مشتاقانه در انتظار دیدن این فیلم جذاب هستم امید وارم در ایام امتحانات ترم دوم پخش نشود چون دوست دارم هر قسمت را حد اقل دو بار تماشا کنم
ناشناس 1399/01/08
دارا حیایی بسیار بازیگر جذاب و موفقیه و جوری بازی میکنه که انگار مثل شخصیت هاشم زندگی کرده و بازیشون بسیار زیبا و تاثیرگذاره
مهدیه 1399/02/12
بازیش عالییییییه من که خیلی دوسش دارم

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.