2020/02/27
۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند
جزییات تازه از پرونده حمله به هانی کرده

جزییات تازه از پرونده حمله به هانی کرده

ماجرای این درگیری به دو سال قبل برمی گردد. سال 96، دو گروه از اراذل و اوباش در فضای مجازی و به صورت حضوری برای هم کری خوانی کرده بودند. یک طرف این ماجرا هانی و نوچه هایش و طرف دیگر ضاربان او بودند.

دوات آنلاین-اعضای دو گروه شرور تهران که درگیری خونینی را مقابل یک آبمیوه فروشی در خیابان وحدت اسلامی رقم زده بودند، دستگیر شدند. در جریان تحقیقات مشخص شد، سرکرده این گروه شرور در ترکیه زندگی می کند، رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت در گفت وگو با جام جم، جزئیات این درگیری را تشریح کرد.

 

همه چیز از شامگاه سوم دی ماه امسال با انتشار فیلمی در فضای مجازی آغاز شد. افرادی که فیلم را منتشر می کردند، از قتل هانی معروف به هانی کرده در مقابل یک آبمیوه فروشی در جنوب تهران خبر می دادند. چند ساعت بعد هم عکسی از او با سر بانداژ شده روی تخت بیمارستان منتشر شد.

 

افرادی که این عکس را منتشر کردند، از دوستان هانی بودند و خبر مرگ او را تکذیب می کردند. ساعتی بعد از انتشار این عکس و فیلم ها، رئیس مرکز اطلاع رسانی تهران بزرگ در گفت وگو با جام جم اعلام کرد: فیلم درگیری مربوط به خیابان وحدت اسلامی است.

 

شامگاه دوشنبه دوم دی ماه، هانی و دوستش در داخل یک خودروی پژو ۲۰۶ نشسته بودند که چهار مرد به سمتشان حمله کرده و آنها را با ضربه های چاقو و قمه مجروح کردند.

 

۱۲ساعت عمل جراحی

هانی که چند سابقه درگیری در پرونده خود دارد، سریع به اتاق عمل بیمارستان سینا منتقل شد. ضربات چاقو به سر، صورت و گردن او وارد شده بود و پزشکان بعد عمل جراحی 12 ساعته او را از مرگ نجات دادند.

 

او بعد از عمل جراحی در بخش مراقبتهای ویژه بستری شد. به دلیل اینکه احتمال داشت ضاربان دوباره به جانش سوء قصد کنند، با دستور رئیس بیمارستان او را ممنوع الملاقات کردند.

 

دو روز بعد از این درگیری رئیس کلانتری ابوسعید تهران جزئیات اولیه این واقعه را تشریح کرد و گفت: شامگاه دوشنبه یکی از شرورهای معروف تهران همراه یکی از دوستانش سوار بر خودروی پژو ۲۰۶ سفید رنگ مقابل یک آبمیوه فروشی در منطقه شاپور توقف می کند که در همین لحظه شش جوان سوار بر دو موتور به سمت وی و دوستش حمله و آنها را هدف قربات چاقو و قمه قرار می دهند.

 

۱۳ روز بعد از این درگیری فیلمی از حیاط بیمارستان سینا منتشر شد که نشان می داد هانی از بیمارستان مرخص شده و سوار یک خودروی پژو پرشیا از بیمارستان بیرون می رود. در اطراف خودرو نیز تعدادی از نوچه هایش حضور دارند.

 

جزئیات دستگیری ضاربان

سه هفته بعد از این درگیری افرادی که در ماجرا نقش داشتند، شناسایی و دستگیر شدند. رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت دیروز در گفت وگو با جام جم، جزئیات عملیات پلیس امنیت برای دستگیری ضاربان شرور تهران را تشریح کرد.

 

سرهنگ سعید راستی اظهار کرد: ماجرای این درگیری به دو سال قبل برمی گردد و موضوع مربوط به درگیری در جشن تولد نبود. سال 96، دو گروه از اراذل و اوباش در فضای مجازی و به صورت حضوری برای هم کری خوانی کرده بودند. یک طرف این ماجرا هانی و نوچه هایش و طرف دیگر ضاربان او بودند. این کری خوانی سرانجام به درگیری در یک قهوه خانه منجر شد که در این درگیری دو انگشت یکی از همراهان هانی قطع شد. ضاربان در محل درگیری یک قبضه شمشیر جا گذاشته بودند که شرور سابقه دار و دوستانش به آنها پیغام می دهند که این شمشیر مثل ناموس شماست و اگر آن را می خواهید باید بیایید و بگیرید.

 

وی ادامه داد: دو نفر از متهمان در این پرونده نقش ردیابی هانی را داشته تا محل او را مشخص کنند. شب حادثه هم با شناسایی هانی در مقابل یک آبمیوه فروشی در خیابان وحدت اسلامی، موضوع را به ضاربان خبر می دهند. پنج نفر خود را به مقابل آبمیوه فروشی رسانده و سه نفر از آنها دو سرنشین پژو ۲۰۶ را هدف ضربه های چاقو و قمه قرار می دهند.

 

سرکرده اراذل در ترکیه

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت تهران خاطرنشان کرد: پس از گزارش درگیری این دو گروه از اراذل و اوباش، تحقیقات پلیسی آغاز و هویت ضاربان شناسایی شد. عامل اصلی این درگیری فردی است که در ترکیه زندگی می کند و فیلم درگیری را در فضای مجازی منتشر کرده بود.

 

براساس ردیابی های ما ضارب اصلی پس از حمله به مرد شرور در تماس با سرکرده‌شان در ترکیه موضوع را به او اطلاع می دهد.

 

راستی با اشاره به دستگیری اراذل و اوباش گفت: پس از شناسایی هویت ضاربان، ماموران برای دستگیری آنها وارد عمل شده و هفت نفر از افراد مرتبط با این درگیری از جمله سه ضارب را دستگیر کردند. پس از تحقیقات از متهمان مشخص شد این درگیری ادامه کری خوانی های این دو گروه از اراذل و اوباش بوده و هیچ ارتباطی با موضوعاتی مانند قتل وحید مرادی نداشته است.  با شکایت دو مجروح این درگیری پرونده در دادسرای امنیت تهران در حال رسیدگی است.

 

وی در پایان به اراذل و اوباش تهران هشدار داد: پلیس اجازه نمی دهد این افراد با اقدامات مجرمانه خود امنیت شهروندان را سلب کرده و در صورت گزارش هرگونه شرارتی از سوی آنها، با اشراف اطلاعاتی آنها را دستگیر کرده و برای مجازات تحویل مقام قضایی می دهد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.