2020/08/03
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۳ مرداد
مرگ آتشین اعضای خانواده ایرانی در کانادا

مرگ آتشین اعضای خانواده ایرانی در کانادا

در این حادثه مرد ایرانی و دو فرزندش جان خود را از دست دادند.

دوات آنلاین-پرونده سه عضو یک خانواده که در حادثه آتش سوزی  در یکی از ایالت های کشور کانادا به کام مرگ رفته اند، همچنان مفتوح است.

 

به گزارش روزنامه جوان، مدتی قبل اعضای خانواده ای در شهرستان شیراز به دادسرای امور جنایی این شهر رفته و مرگ پسر و دو نوه شان را در کانادا گزارش داده و خواستار تحقیقات بیشتر در این باره شدند. بعد از اعلام شکایت پرونده با قرار عدم صلاحیت در دادسرای امور جنایی تهران به جریان افتاد.

 

شاکیان در توضیح بیشتر ماجرا به قاضی غلامی بازپرس شعبه سوم دادسرا گفتند: سال ها قبل پسرمان بعد از ازدواج، همراه همسرش راهی ایالت کلگری کانادا شد. آنها صاحب دو دختر ۱۷ و ۲۲ ساله بودند تا اینکه چند روز قبل خبر رسید پسر و دو نوه ما در حادثه آتش سوزی خانه شان فوت شده اند، اما عروسمان از حادثه جان سالم به در برده است. از آنجا که پسرمان با همسرش اختلاف داشت احتمال می دهیم که عروس مان در جریان حادثه نقش داشته باشد و درخواست تحقیق داریم.

 

بعد از مطرح شدن شکایت تحقیقات در این باره به دستور بازپرس غلامی به جریان افتاد در اولین گام مشخص شد که همسر آن مرد در خانه ای در شمال تهران زندگی می کند که به دادسرای امور جنایی فراخوانده شد.

 

او در شرح ماجرا گفت: من اتهامی را که خانواده شوهر سابقم به من وارد کرده اند قبول ندارم. ما چند سال قبل بود که به خاطر اختلافی که با هم داشتیم از هم طلاق گرفتیم. من سر پرستی دختر ۲۲ ساله‌ام را به عهده گرفتم و شوهرم نیز سرپرستی دختر ۱۷ساله مان را به عهده داشت.

 

زن میانسال در شرح حادثه هم گفت: حادثه آتشین دهم خردادماه امسال اتفاق افتاد. من در محل کارم بودم که همسایه ها خبر دادند که خانه شوهرم آتش گرفته است. آن روز دختر بزرگم برای دیدن پدر و خواهر کوچکش به آنجا رفته بود. وقتی خودم را رساندم آتش نشانان در حال خاموش کردن آتش بودند. بعد از اطفای حریق بود شوهر سابقم و دختر بزرگم همان جان به علت شدت جراحت جانشان را از دست دادند اما دختر کوچکم به بیمارستان منتقل شد و پزشکان برای نجات او تلاش کردند که فایده نداشت و او هم روی تخت بیمارستان فوت شد.

 

بعد از تحقیق از زن میانسال بود که به دستور بازپرس غلامی از پلیس کانادا هم در این باره  استعلام گرفته شد. نتیجه تحقیق حکایت از این داشت که پدر خانواده خود در ایجاد آتش سوزی عمدی دخالت داشته و همسر سابقش هیچ نقشی در آن نداشته است.

 

در گزارش پلیس کانادا همچنین آمده بود که این پرونده همچنان مفتوح و تحقیقات در این باره جریان دارد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.