2020/09/26
۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر
حمید استیلی: کالدرون در حال هماهنگی با پرسپولیس است

حمید استیلی: کالدرون در حال هماهنگی با پرسپولیس است

حمید استیلی می‌گوید:مشکل گلزنی و سایر مسائل زمانبر است. کالدرون با تیم در حال هماهنگ شدن است. مشکل علیپور هم با یک بازی حل نمی‌شود.

دوات آنلاین-حمید استیلی سرمربی تیم امید کشورمان در خصوص شرایط تیم امید و وضعیت دشواری که برای حضور دو بازیکن پیش روی این تیم قرار دارد و همچنین شرایط مربیگری تیم بزرگسالان و پرسپولیس، تیم سابقش نقطه نظراتش را  مطرح کرد.

 

ایران ورزشی مصاحبه‌ای با حمید استیلی کرده است که می‌خوانید:

 

*آقای استیلی در مورد در اختیار گرفتن بازیکنان تیم ملی امید به نظر با مشکل مواجه شدید؟

 برای برپایی اردوی خودمان با سازمان لیگ صحبت کردیم. در این رابطه ما همیشه سعی کردیم اردوهای‌مان در زمان فیفادی باشد. در حال حاضر هم همه تیم‌های امید در اردو هستند اما این امر فعلاً برای ما میسر نشده.

 

 از سوی دیگر در صحبتی که ما با مسئول سازمان لیگ داشتیم از ایشان خواستیم زمینه حضور بازیکنان تیم امید را فراهم سازند که ایشان در این زمینه قول مساعد به ما داده‌اند. از سوی دیگر طبق اساسنامه هم باشگاه‌ها موظفند که بازیکنان ما را بدهند چون در غیر این صورت محرومیت در انتظار بازیکن خواهد بود. فصل قبل هم بازیکنی از نساجی را به دلیل این مورد که در تیم ملی امید حاضر نشد محروم ساختند اما ما در نظر داریم با امیر قلعه‌نویی و استقلال تفاهم کنیم و از سازمان لیگ هم خواستیم تا نامه بدهند تا بازیکنان ملی پوش امید در تیم‌های سپاهان و استقلال در جام حذفی بازی نکنند موضوعی که ان‌شاءالله محقق می‌شود.

حمید استیلی: کالدرون در حال هماهنگی با پرسپولیس است

بازیکن خارجی را باید از نزدیک دید

*از تیم امید جدا شویم. در مورد پرسپولیس و برد پرگل مقابل ذوب‌آهن که بعد از مدت‌ها افت حاصل شد چه نظری دارید؟ به نظرتان مشکل علیپور و کالدرون با پرسپولیس تمام شده؟

 بالاخره مشکل گلزنی و سایر مسائل زمانبر است. کالدرون با تیم در حال هماهنگ شدن است. مشکل علیپور هم با یک بازی حل نمی‌شود. من فکر می‌کنم پرسپولیس موفق شد چون هر بازیکنی در مقابل تیم ذوب‌آهن در پست خودش بازی می‌کرد، نکته‌ای که خیلی به پرسپولیس کمک کرد. جدا از مسائل فنی بازیکنان پرسپولیس همدل بودند و جانانه برای پیروزی‌شان جنگیدند و تیمشان را به بردی پرگل رساندند.

 

*در مورد گلزن برزیلی و جذب بازیکنان مدنظر از برزیل چه نظری دارید؟

 مدیرعامل پرسپولیس فردی کاملاً فوتبالی است اما هیأت مدیره پرسپولیس اگر می‌خواهد بازیکنی را انتخاب کند نباید تنها از روی صحنه‌های منتخب بازی، بازیکن انتخاب کند و برای انتخاب بازیکن خارجی باید بازی‌های این بازیکن را از نزدیک دید و بعد تصمصم گرفت.

 

*تردیدهایی هم درباره بازی بعضی از بازیکنان نظیر محمد انصاری و محمد نادری وجود دارد.

 محمد انصاری بازیکن خوبی است که قابلیت‌های دفاعی‌اش بهتر از کارهای تهاجمی‌اش است. در حالی که محمد نادری مدافعی با قدرت دریبل‌زنی بالا و سانتر‌های بسیار خوب است، به نظرم در بین این دو بازیکن، فقط باید یک بازیکن بازی کند.

 

*در مورد خط حمله چه نظری دارید و بهترین مهاجم مکمل برای علیپور را چه بازیکنی می‌دانید؟

 من نمی‌دانم چرا کالدرون از امیر روستایی در خط حمله استفاده نمی‌کند. من فکر می‌کردم دلیل بازی نکردن روستایی عدم آمادگی بدنی صددرصد است در حالی که در تیم ملی امید این بازیکن را تست کردیم که روستایی در آن تست‌ها عالی نشان داد. روستایی حتی می‌تواند در سیستم تک مهاجمه هم عالی کار کند بازیکنی که در‌های مخالف را خیلی خوب می‌شناسد و توانایی خوبی در خط حمله دارد اما به هر حال آقای کالدرون از او استفاده نکرده و زمان‌هایی که از او استفاده کرده در پست مهاجم از بازیکن ملی‌پوش امید در تیم پرسپولیس بازی گرفته نشده که در کیفیت بازی این بازیکن مؤثر بوده است.

حمید استیلی: کالدرون در حال هماهنگی با پرسپولیس است

سخت است هاشمیان یکباره سرمربی شود

*درباره سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم بحث‌های زیادی مطرح است. گفته می‌شود وحید هاشمیان مربی موقت تیم‌ملی خواهد شد.

 وحید سرمایه ملی است و از فوتبال آلمان آمده اما به نظرم در این شرایط سخت است که او به یکباره بیاید و سرمربیگری را قبول کند و به نظرم در کنار سرمربی بودن نکته‌ای است که وحید هاشمیان بیشتر می‌تواند به تیم ملی کشورمان کمک کند.

 

*در مورد برانکو چه نظری دارید. فکر نمی‌کنید او بهترین گزینه برای تیم ملی در شرایط فعلی باشد؟

 هدف فدراسیون این است که تیم ملی کشورمان به جام جهانی برود و قطعاً در این رابطه هم هر مربی که شناخت بهتری از فوتبال ما دارد بهتر می‌تواند برای تیم ملی کشورمان مفید واقع شود.

 

* با این وجود به نظر می‌رسد که برانکو بهترین گزینه باشد؟!

 من فکر می‌کنم در حال حاضر تنها اسمی که به ذهن ما می‌آید برانکو است و حتماً فدراسیون هم بهترین گزینه ممکن را انتخاب خواهد کرد.

 

*سؤال آخر اینکه، استفاده نکردن از قائدی در ترکیب ثابت تیم امید هم باعث انتقاداتی از شما شد.

 برای ما همه بازیکنان برابرند. نورافکن و قائدی هم در تیم‌های قوی بازی می‌کنند. مهدی در فاز حمله یکی از بهترین‌هاست اما ما از بازیکنی استفاده می‌کنیم که در قالب کار تیم ما بیشتر به کار ما بیاید و در این زمینه میزان دوندگی و سایر موارد را در نظر می‌گیریم و جمع‌‌بندی می‌کنیم. مهدی را خیلی دوست دارم و همه بازیکنان تیم ملی می‌دانند نسبت به آنها چه احساسی دارم اما برای من مهم‌تر از هر چیزی تیم ملی و مصالح آن است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.