2020/09/30
۱۳۹۹ چهارشنبه ۹ مهر
گذشته همسرتان چقدر باید برایتان مهم باشد؟

گذشته همسرتان چقدر باید برایتان مهم باشد؟

گذشته همسر آینده شما مهم است اما این اهمیت حد و مرزی دارد. این حد و مرز کجا است؟ یک روان‌شناس به این سوال پاسخ داده است.

دوات آنلاین-هر دختر و پسری ممکن است قبل از نشستن پای سفره عقد با افراد دیگری آشنا شده و به ازدواج با آنها فکر کرده باشد. این موضوعی طبیعی است که دختران قبل از پیدا کردن شوهر مورد علاقه خود خواستگاران دیگری نیز داشته باشند. از سویی ممکن است پسری نیز در گذشته با دختری آشنا شده و برای ازدواج اقدامات مقدماتی هم انجام داده اما این تصمیم به هر دلیلی عملی نشده باشد اما گذشته همسر آینده شما تا چه حد باید برایتان مهم باشد؟ چقدر باید در این زمینه بدانید و تا چه حد مجاز به کنجکاوی هستید؟

 

زهرا امام روانشناس و مشاور خانواده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره حدود آگاهی از گذشته همسر آینده اظهار کرد: ازدواج یک امر مقدس است و طرفین هرچه شناخت بیشتری از یکدیگر داشته باشند و در جهت خواسته‌های هم گام بردارند زندگی بهتری خواهند داشت.

خواستگاری و مراسم ازدواج

این روانشناس بیان کرد: گاهی افراد فکر می‌کنند اگر از یکدیگر شناخت داشته باشند به این معنی است که گذشته فرد را بدون جزئیات بدانند تا ابهامی وجود نداشته باشد.

 

بیشتر بخوانید: با این افراد ازدواج نکنید

 

وی افزود: افراد باید این را بدانند که اولین نفر در زندگی همسر آینده خود نیستند و پیش از این فرد با افراد مختلفی آشنا شده، اما ازدواج صورت نگرفته است پس گذشته فرد به خود او مربوط بوده و کنکاش زیاد در گذشته فرد باعث ایجاد مشکلات در زندگی مشترکشان می‌شود.

 

امام با بیان اینکه گاهی فرد به قدری درگیر گذشته طرف مقابل می‌شود که زمان حال را فراموش می‌کند، ادامه داد: گاهی در گذشته فرد مواردی وجود دارد که مربوط به فرد حاضر در زندگی اش نیست و یا یک راز است که دوست ندارد همسر آینده و فرد دیگری بداند.

 

این روانشناس گفت: اگر فردی در گذشته یکبار ازدواج کرده است باید حتما مطرح کند چراکه وجود رابطه رسمی در گذشته در رابطه فعلی نقش دارد و باید گفته شود.

 

بیشتر بخوانید: این 10 نوع رابطه سرانجام خوشایندی ندارد

 

وی اضافه کرد: کنکاش در زندگی فرد باعث می‌شود افکار منفی و ترس در رابطه بالا رود و به جای جستجو در گذشته فرد به خواسته ها، علایق و اهدافشان در زندگی مشترک شناخت کافی برسند و توجه به این موارد باعث رشد رابطه می‌شود.

 

امام با اشاره به اینکه با پرت کردن حواس خود، ذهنتان را از گذشته طرف مقابل منحرف کنید، افزود: نوشخوار ذهنی درباره گذشته طرف مقابل خشم، اندوه و حسادت را ایجاد می‌کند بهتر است به نقاط مثبت فرد مقابل توجه کنید.

 

این روانشناس گفت: هنگامی درگیر گذشته فرد می‌شویم خشم درونی در شما بالا رفته، اعتماد به نفستان از بین می‌رود بنابراین زندگی مشترک با مشکلاتی مواجهه خواهد شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.