2020/07/04
۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير

فیلمی از تولد نوزادی با 2 سر و 3 دست

این نوزاد عجیب الخلقه که در هند به دنیا آمده باعث شگفتی همگان شده است و پدر او می‌گوید شوکه شده است.

دوات آنلاین-تولد نوزادی با دو سر و سه دست از مادری 21 ساله همه را شگفت زده کرد. این نوزاد در بیمارستانی در هند به دنیا آمده است.

 

باشگاه خبرنگاران نوشت: تولد این نوزاد موجب حیرت "بابیتا آهیوار"، و شوهرش "جاسوانت سینگ" شد. این اتفاق در حالی رخ داد که این زوج انتظار تولد یک نوزاد دوقلو را داشتند.

 

این زوج که اهل روستای "باسائودا" هستند ۱۸ ماه پیش ازدواج کرده بودند و مشتاقانه منتظر به‌دنیا آمدن فرزند اول خود بودند. این نوزاد در تاریخ ۲۳ نوامبر در یکی از بیمارستان‌های ایالت "مادهیا پرادش" هند به‌دنیا آمد.

تولد نوزادی با 2 سر و 3 دست

پدر نوزاد چه گفت

پدر این کودک در این باره گفت: « ما شوکه شده‌ایم. واقعا برایم غیرقابل باور است. همه با دیدن این نوزاد دچار حیرت شده‌اند. نمی‌توانیم باور کنیم که بچه ما دو سر دارد. »

 

بنا به گزارش رسانه‌های محلی هند این زوج گفتند انتظار داشتند که دوقلوی آن‌ها در هفته ۳۵ بارداری به‌دنیا بیاید، اما پس از عمل سزارین در ساعت ۷:۳۰ دقیقه تاریخ ۲۳ نوامبر آن‌ها با دیدن این نوزاد که دارای دو سر بود شوکه شدند. در حالی که پزشکان این بیمارستان که تاکنون تجربه به‌دنیا آمدن چنین نوزادی را نداشتند از سایر پزشکان هندوستانی کمک خواسته‌اند. هنوز این نوزاد در بیمارستان نگهداری می‌شود و مشخص نیست آیا می‌تواند تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

 

این پدیده از نظر پزشکی، دوقلو‌های به هم چسبیده نامتقارن (یک نوزاد ناکامل) نامیده می‌شود که در آن معمولا احتمال زنده ماندن نوزادان بسیار کم است.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.