2020/09/26
۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر
استراماچونی چگونه مرد دوست داشتنی استقلال شد

استراماچونی چگونه مرد دوست داشتنی استقلال شد

موفقیت‌های پی درپی استقلال با سرمربی ایتالیایی او را از یک سرمربی پرحاشیه به مردی دوست داشتی در میان آبی ها تبدیل کرده است. سوال این است که استراماچونی چطور تیمی اینچنینی درست کرد

دوات آنلاین-موفقیت‌های سرمربی ایتالیایی استقلال در فوتبال ایران بیشتر از هر چیز، هواداران باشگاه را خوشحال کرده است. درباره تأثیر استراماچونی در لیگ فوتبال ایران، موضوعات بسیاری را می‌توان مطرح کرد.

 

ایران ورزشی نوشت:  از بین بردن گذشته شخصی و تحقق بخشیدن به رویا یکی از ویژگی‌های خوب استرا است.  با توجه به مشکلات و حواشی فراوان باشگاه استقلال و فوتبال کشورمان و ضعف در اکثر حوزه‌ها؛ اقتصادی، سخت افزاری و‌ نرم افزاری و مشکلات داوری و سکوهایی که توسط بعضی از فوتبالی‌ها شارژ مالی می‌شوند هنر استرا در انحراف توجه بازیکنانش از حواشی است و نمونه برجسته این هنر (عمل کردن بدون انتظار پاداش) واقعیتی است که شاید هیچ کس تا به امروز متوجه آن نشده باشد. او با منحرف کردن ذهن بازیکنانش یا با متمرکز کردن توجه آنها به کاری موهوم ضمن آموزش آنها این کار را با موفقیت انجام داده است.

 

استراماچونی و ساخت تیم استقلال

برای ساختن تیم و اجرای ایده مدنظر (سبک بازی) مهارت‌های انفرادی بازیکنان نقش اصلی را پیدا می‌کند و با توجه به مدت کم حضور استرا با استقلال ایشان خیلی سریع پی به کیفیت فردی بازیکنان خود برد و تغییر سبک داد. هر سبکی نیازمند سیستم انرژی خاص آن سبک است و نوع آمادگی پیش فصل و طراحی تمرینات و کنترل شرایط فیزیکی بازیکنان و تیم باید با دقت خاصی انجام گردد که بسیار وقت‌گیر است اما افراد با تجربه و مربیانی که سابقه کار با آکادمی‌ها را دارند معمولاً از پس این کار بر می‌آیند.

 

 سیستم انرژی در استقلال

با توجه به سبک بازی و سیستم انرژی این تیم کمترین شانس برای افت بدنی بازیکنان وجود دارد. چنانچه فاصله ریکاوری بین بازی‌ها به اندازه کافی باشد اما اگر استقلال در جام باشگاه‌ها باشد این تیم نیازمند جذب دو مدافع میانی ‌کناری و یک هافبک - مهاجم است تا مربی تیم بتواند انرژی تیم را تقسیم کند.

 

انواع آنالیز

در فوتبال دو نوع متفاوت از آنالیز داریم. مربیان به‌روز و حرفه‌ای در جریان مسابقه بیشتر روی Subjective Analysis و تمرکز کمتری روی Objective Analysis دارند. نحوه مربیگری و طرز سخن گفتن ایشان بیانگر تسلط کامل ایشان بر هر دو نوع آنالیز می‌باشد.

 

 نقش عمر دانسی در استقلال

بدون شک نقش این مربی در کادر فنی غیر قابل انکار است و در مورد او کمتر چیزی گفته می‌شود چون سرمربی نیست. یک دستیار ایده‌آل که جایگاه خود را به‌خوبی می‌شناسد. او جزو مربیان تیم‌های پایه آث‌‌میلان بود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.