2020/07/12
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير
کمدین‌های خنداننده شو این روزها چه می‌کنند

کمدین‌های خنداننده شو این روزها چه می‌کنند

ابوطالب حسینی، امیرحسین قیاسی، علی صبوری و بقیه شرکت کنندگان خنداننده شو این روزها چه کار می‌کنند و به کجارسیده‌اند؟ این مطلب را بخوانید تا از اوضاع و احوال این کمدین‌ها باخبر شوید.

دوات آنلاین-شرکت‌کنندگان خنداننده شو به لطف حضور در این برنامه به شهرت زیادی رسیدند. اکثر آنها این روزها در حوزه استندآپ کمدی، بازیگری و کارهای مرتبط دیگر مشغول به فعالیت هستند. گزارش جام جم درباره شرایط کنونی این کمدین ها را بخوانید.

کمدین قهرمان: علی صبوری

کمدین قهرمان: علی صبوری

از آن چهره هایی است که قبل تر هم در اینستاگرام برای خود تا حدی برو بیایی داشت و با حضور در خنداننده شو به شهرتش اضافه شد.

 

علی صبوری چه کرد؟ او توانست در سری دوم همه مراحل و رقابت ها را پشت سر بگذارد و با اجراهایی که برخی از آنها با حواشی همراه بود در نهایت فینالیست سری دوم شد.

 

بیشتر بخوانید: علی صبوری: یک روز بهترین کمدین ایران می‌شوم

 

ویژگی شوخی ها و طنز علی صبوری اغلب روان و از نوعی ای است که سطح عام مخاطب را درگیر می کند، اتفاقی که باعث شهرت او هم شد.

 

ببینید: استندآپ علی صبوری در فینال خنداننده شو

 

صبوری امروز چه می کند؟ او این روزها بیشتر از قبل در فضای مجازی مشغول فعالیت است. صبوری در سریال خط مقدم تلویزیون هم بازی کرده است.

کمدین حسین شاهرخ نیا بزرگ مرد خنداننده ها

کمدین حسین شاهرخ نیا بزرگ مرد خنداننده ها

شاهرخ نیا از کمدین هایی است که قبل تر در اینستاگرام با ویدیوهایش کم و بیش مخاطباتی داشت و بعد از حضور در خندوانه، توانست تا حدی با این مسابقه پیش برود

 

حسین شاهرخ نیا چه کرد؟ او در دومین اجرایش در مورد چهره و نوع پوشش مردم استندآپش را اجرا کرد، اجرایی که باعث شد تا او در بخش شانس مجدد حضور پیدا کند. با این حال در این بخش هم شاهرخ نیا بعد از اجرایی با موضوع حیوانات خانگی، نتوانست آرای لازم را کسب کند و در همان مرحله حذف شد. ویژگی او به واسطه فیزیک خاصش که در طول اجرا هم به کمکش آمد، در اولین حضورش اجرایی با همین موضوع را نمایش داد و حسابی از خجالت شکم و اضافه وزنش درآمد.

 

امروز چه می کند؟ شاهرخ نیا بعد از خندوانه بیش از پیش مشغول دنیای مجازی شد و در این  فضا فعالیت می کند. او که در آخرین فیلم سینمایی رامبد جوان هم حضور داشت می گوید که به صورت جدی به فکر دنبال کردن بازیگری است.

رضا بهمنی؛ از آبادان تا تهران

رضا بهمنی؛ از آبادان تا تهران

شرکت کننده جنوبی خنداننده بود، کمدینی که با این برنامه تا حد قابل توجهی دیده شد و گویا قرار است که به زودی باز هم پایش به تلویزیون باز شود

 

رضا بهمنی چه کرد؟ او در اولین اجرایش با لهجه جنوبی و شیرازی برنامه ای را روی آنتن برد که به واسطه همین ماجرا توانست آرای زیادی را جذب کند. بهمنی در اجرای مرحله بعد هم با لهجه آبادانی از آلودگی هوای جنوب گفت و در ادامه پیش از صعود به نیمه نهایی در رقابت با محمد معتضدی خنداننده شو را ترک كرد

 

 اولین نکته درباره رضا بهمتی لهجه و اجراهای پرتحرکی است که توجه مخاطبان را به خود جلب می کرد.

 

بهمنی امروز چه می کند؟ او در این باره گفت: این روزها در حال ساخت یک سریال برای فیلیمو هستم. علاوه بر این مذاکراتی با تهیه کننده پنج ستاره داشتم تا آیتمی را در این مسابقه به روی آنتن ببرم. این مسابقه فعلا در مرحله پیش تولید است.

مریم کشفی؛ خانم کمدین

مریم کشفی؛ خانم کمدین

مریم کشفی یکی از معدود خانم های کمدین خندوانه است که با اجرایش توانست نگاه های زیادی را به خود جلب کند.

 

او چه کرد؟ کشفی در اجرای مرحله دومش از بعضی تبلیغاتی که برای برخی کالاها وجود دارند، انتقاد کرد، اجرایی که نسبتا مورد استقبال قرار گرفت. او در ادامه از حسین شاهرخ نیا عبور کرد و در مرحله نیمه نهایی در رقابت با مجید افشاری ناکام ماند و حذف شد.

 

کشفی در اجراهایش اغلب تیپ‌سازی ویژه ای برای ماجراهایی که روایت می کند، دارد، مثلا در خنداننده شو شخصیت غرغرو و عصبی که مدام اعتراض می کرد را به مخاطبان ارائه کرد و مورد استقبال هم قرار گرفت.

 

کشفی امروز چه می کند؟ مریم بعد از خندوانه خیلی نزدیک استندآپ کمدی نرفت و او را روی استیج های کمی دیدیم. با این حال او هم در صحبتی که داشتیم گفت همچنان یکی از اعضای رویال فمیلی است، گروهی که بعد از خنداننده شو و به همت تعدادی از فعالان این حوزه و چهره هایی که از طریق برنامه تلویزیونی خندوانه به شهرت رسیدند یا شهرتشان بیشتر شد، تشکیل شده است.

 

او در این گروه استندآپ را به آخر هفته در كافه استندآپ محدود کرده است. او می گوید که در کنار این قضایا با یک انتشارات در زمینه تبلیغات و عکاسی همکاری می کند.

بهزاد قدیانلو ، آقای انعطاف

بهزاد قدیانلو ، آقای انعطاف

بهزاد قدیانلو جزو کمدین هایی است که با شخصیت منحصر به فردش، حال و هوایی که فقط ویژه خودش است را در اجراهایش به نمایش درآورد.

 

قدیانلو چه کرد؟ او در اولین اجرایش نقد اجتماعی را با زبان گوسفندها بیان کرد ولی در ادامه توسط شانس مجدد توانست به مرحله بعد برود. با این وجود او در آن مرحله هم با اجرای استندآپی درباره تست بازیگری نتوانست اکثریت آرا را کسب کند و از صعود به مراحل بعدی بازماند.

 

قدیانلو كه از انعطاف بدنی جالبی برخوردار است، در عین اجرای آرامی که داشت از حرکات عجیب و غریبی که متناسب با فیزیکش از پس آن برمی آمد، بهره برد.

 

قدیانلو امروز چه می کند؟ او که در زمان خنداننده شو مدتی بود که پدر شده بود، درباره اوضاع و احوال این روزهایش گفت: فعلا مشغول بچه داری هستم.

علی ضیایی، خنده با طعم زبان آذری

علی ضیایی، خنده با طعم زبان آذری

علی ضیایی از کمدین های آذری خنداننده شو است. او در حوزه بازیگری و کارگردانی در شبکه آذربایجان (ارومیه) فعالیت هایی داشته است.

 

ضیایی چه کرد؟ ضیایی در مرحله اول خنداننده برتر با رای حاضران توانست در بخش شانس مجدد، به مرحله بعدی بیاید. او در اولین اجرای خود از دیر کردن در مواقع مختلف گفت. ضیایی در ادامه بعد از دو اجرا در مرحله سوم در رقابت با مجید افشاری حذف شد و به نیمه نهایی نرسید.

 

زبان آذری ضیایی یکی از شاخص ترین ویژگی هایی است که باعث شد تا در خیلی از مراحل او بتواند نظر همشهریانش را به خود جلب کند و با رای آنها به مرحله بعدی بیاید.

 

ضیاییامروز چه می کند؟ او در گپ کوتاهی که داشتیم گفت: در این چند ماه اخیر و در واقع از شروع امسال تا الان سه فیلم کوتاه تهیه کردم که یکی از آنها جزو  راه یافتگان به بخش داستانی جشنواره فیلم کوتاه تهران بود. علاوه بر این تابستان کافه ای به نام کافه استندآپ كه یک جورهایی اولین فضای رسمی استند آپ در ایران محسوب می شود را راه انداختیم و با همکاری امیر کربلایی زاده و هنرجوهایش آخر هفته ها استندآپ اجرا می کنیم و در کنار اینها الان هم مشغول پیش تولید یك سریال هستیم که قرار است برای شبکه آذربایجان کارگردانی و تهیه کنم.

ابوطالب حسینی، خنداننده آرام

ابوطالب حسینی، خنداننده آرام

ابوطالب حسینی فعالیت خود را از شبکه های اجتماعی با تهیه پادکست‌های طنز شروع کرد و کم کم در فضای مجازی تا حدی اسم و رسم دار شد. ابوطالب بعد از حضور در جمع ۳۲ و سپس ۱۶ نفری گروه پانته آ بهرام توانست تا مرحله نهایی سری دوم خنداننده شو پیش برود.

 

ابوطالب چه کرد؟ حسینی در یکی از اجراهایش مفصل به بحث بیکاری پرداخت، ماجرای خواستگاری رفتن و موارد اجتماعی مختلف دیگر هم از مواردی بود که ابوطالب از آنها گفت و در نهایت در مرحله نهایی رتبه دوم را از آن خود کرد.

 

او متن هایش را خودش می نویسد و شوخی هایش اغلب مختصر و مفید و در حدی اند که مخاطب را در لحظه جذب می کنند. حسینی اغلب بود حرکات اضافی و عجیب و غریب کارهایش را با آرامش اجرا می کند، اتفاقی که که یکی از اصلی ترین ویژگی های کاری اش محسوب می شود.

 

ابوطالب امروز چه می کند؟ او می گوید: مدتی است که در گروه نویسندگان برنامه ویدیوچک حضور دارم، این برنامه نگاهی طنز به مسائل روز ورزش دارد و عبدا.... روا آن را اجرا می کند. علاوه بر این حسینی گویا این روزها خیلی درگیر دنیای فوتبال شده است. او در این گپ کوتاه از حضورش در برنامه فوتبال 120 که مدت هاست در یکی از بخش های آن با زبان طنز به اتفاقات فوتبالی می پردازد، گفت.

 

حسینی که خندوانه باعث شد استعدادش در  نویسندگی بیش از پیش کشف شود، این روزها مشغول نوشتن یک فیلمنامه هم هست.

علی افشاری، علی پاتر کنکوری

علی افشاری، علی پاتر کنکوری

علی افشاری یکی از کم سن و سال ترین کمدین های خنداننده شو ۲ است که البته نتوانست چندان در این مسیر پیش برود.

 

افشاری چه کرد؟ على افشاری که خودش را علی پاتر معرفی کرد در گروه اشکان خطیبی بود. او بعد از اجرایی که داشت، و بنا به تصمیم مربی گروه حذف و از صعود به مراحل بعدی محروم شد.

 

عینک گرد و جثه کوچک علی پاتر در اجرایی که داشت به کمکش آمد. البته او یکی از پراسترس ترین اجراها را در خنداننده شو به روی آنتن برد.

 

علی افشاری امروز چه می کند؛ او می گوید که بعد از خندوانه در رشته ادبیات نمایشی دانشگاه هنر و معماری پذیرفته شد و این روزها هم مشغول درس و تحصیل است. علاوه بر این افشاری سال گذشته توانست اولین فیلم کوتاه خودش با عنوان واحد ششم  نویسندگی و کارگردانی کند. البته او از استندآپ هم دور نشده و به همراه گروه کمدین هایی که از آن گفتیم، آخرهفته ها در کافه استندآپ اجرا دارد.

امیرحسین قیاسی جدی اما بانمک

امیرحسین قیاسی جدی اما بانمک

امیرحسین قیاسی از کمدین هایی بود که تا نزدیك به خط پایان پیش رفت و در گروه چند چهره برتر سری دوم خنداننده شو قرار گرفت.

 

قیاسی چه کرد؟ قیاسی که از دوستان قدیمی اوبوطالب حسینی است در یکی از مراحل مسابقه با رفیق چندساله اش به رقابت پرداخت. او موضوعات مختلفی را برای اجراهایش انتخاب کرد که یکی از آنها شوخی با دایی اش بود که در اغلب اجراهایش اشاره ای به آن می کرد.

 

قیاسی در نهایت توانست رتبه سوم این رقابت ها را از آن خود کند.

 

قیاسی کمدی تلخ و سیاه را با ارائه های انتقادی اش با وسواس انتخاب می کند اما تنها مشکل او ارتباط چشمی با مخاطب است. جدیت در اجراها هم یکی از بارزترین ویژگی هایی اوست.

 

قیاسی امروز چه می کند؟ او هم این روزها در برنامه فوتبال ۱۲۰ همراه با همان رفیق قدیمی اش بخشی را اجرا می کند و همچنان با تلویزیون همکاری دارد.

زینب موسوی، خانم امپراتور

زینب موسوی، خانم امپراتور

یکی دیگر از خانم هایی که توانست در این مسابقات تا چند مرحله پیش برود و نگاه های زیادی را به خود جلب کند، زینب موسوی است. خانم امپراتور قبل از خندوانه هم در فضای مجازی فیلم هایی را منتشر می کرد که به واسطه آن کم و بیش شناخته شده بود و این مسابقه باعث شد تا همه با هویت واقعی شخصیت مجازی او آشنا شوند.

 

موسوی چه کرد؟ موسوی که اصالتا قمی است در اولین اجرایش با استفاده از همان لحن و لهجه معروفش که در فضای مجازی با آن صحبت می کرد و خیلی ها به نام امپراتور کوزوکو او را می شناختند، به استقبال مخاطبانش رفت.

 

شخصیت معروف امپراتور که از قبل در فضای مجازی آن را شکل داده بود، برجسته ترین ویژگی ای بود که او در اغلب اجراهایش از آن بهره می برد و در کنار آن البته اجرای پرانرژی موسوی یکی دیگر از ویژگی های او محسوب ها می شود.

 

زینب موسوی امروز چه می کند؟ او همچنان فعالیت های استندآپ کمدی قبلی را که داشت در اینستاگرام ادامه می دهد ماجرایی که به واسطهخنداننده شو طرفداران بیشتری پیدا کرد. علاوه بر آنها او هم به همراه گروه کمدین ها خیلی از شب ها استندآپ اجرا می کند موسوی که در زمینه نویسندگی هم فعالیت دارد، در دو فصل ۵ و ۶ خندوانه به عنوان نویسنده مشغول به کار بود و احتمالا این همکاری ها ادامه خواهد داشت.

محمد معتضدی ، صداپیشه و بازیگر

محمد معتضدی ، صداپیشه و بازیگر

محمد معتضدی ، جزو کمدین های جوانی بود که با شخصیت مختص خودش تا چند مرحله از خنداننده با گروه پیش آمد.

 

معتضدی چه کرد؟ او در اولین اجرایش از ماجراهای حضور در مترو گفت، فضایی که با حرکات نمایشی از او همراه بود. در ادامه هم او با پیشی گرفتن از رضا بهمنی به مرحله بعد صعود کرد و سرانجام در رقابت با میثم درویشان پور از نیمه نهایی حذف شد.

 

معتضدی که پیش از خنداننده شو در حوزه صداپیشگی فعالیت می کرد، در اجراهایش هم از این ویژگی استفاده کرد و در کنار آن با حرکات نمایشی شخصیت های مختلفی را ساخت و به بینندگان ارائه کرد.

 

محمد معتضدی امروز چه می کند؛ او می گوید: من بعد از خنداننده شو، تمرکزم را روی بازیگری گذاشتم و تا الان در دو نمایش، یک سینمایی و یک سریال حضور داشتم. این سریال برای شبکه ۲ سیما است که به کارگردانی علیرضا بذرافشان این روزها مراحل آخر تصویربرداری اش را پشت سر می گذارد. در کنار اینها این روزها مشغول تمرین نمایشی هستم که احتمالا از دی ماه به روی صحنه می رود. ضبط یک برنامه تلویزیونی برای شبکه سه، به کارگردانی فواد صفاریان پور هم برنامه دیگری است که در آن حضور دارم. با همه اینها تمرکز اصلی ام روی بازیگری است و سعی دارم تا در این فضا بیشتر پیش بروم.

مجید افشاری، فعال و پرحاشیه

مجید افشاری، فعال و پرحاشیه

مجید افشاری از آن کمدین هایی بود که چه در زمان حضورش در خنداننده شو و چه بعد از آن، اجراهایش اغلب با حواشی مختلفی همراه می شدند، اتفاقی که البته به شهرت او اضافه کرد.

 

مجید افشاری چه کرد؟ او در چهارمین شب خنداننده شو اولین اجرایش را با موضوع دستگیری دوستش و باز شدن پایش به کلانتری به روی آنتن برد و در اجرای مرحله بعد از اتفاقاتی که بعد از اولین برنامه برایش رخ داده گفت. او در ادامه از علی ضیایی هم گذشت و در مرحله نیمه نهایی با پشت سرگذاشتن مریم کشفی به فینال صعود کرد. افشاری در نهایت در رقابت با میثم درویشان پور در سری اول خنداننده شود رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

 

اجراهای افشاری که خود او اغلب متن هایش را می نوشت، با کنایه هایی به مسائل اجتماعی همراه است و البته در کنار آنها خیلی وقت ها این متن ها شوخی ها و حرف های چند پهلویی دارند که باعث می شوند حواشی که از آن گفتیم شکل بگیرد.

 

شیوه اجرای به قول معروف خسته و بی تحرک هم جزو ویژگی هایی است که در اکثر اجراهای او به چشم می خورد.

 

مجید افشاری امروز چه می کند؟ او درباره آخرین وضعیتش گفت که سه شنبه شبها در شما و آی فیلم حضور دارد و علاوه بر آن مدتی است که در برنامه هفت شبکه سه هم آیتم طنزی را اجرا می کند. افشاری این روزها سینمایی بازیوو را در نوبت اکران دارد. او همچنین افزود در کنار این ها در فیلم چشم و گوش بسته به کارگردانی فرزاد مؤتمن به عنوان مشاور فیلمنامه هم حضور داشته و یا یکی دو برنامه و چند فیلم دیگر هم صحبت هایی کرده که هنوز به نتیجه نرسیده است.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.