2020/07/10
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
فاصله سنی دختر و پسر چقدر در ازدواج مهم است؟

فاصله سنی دختر و پسر چقدر در ازدواج مهم است؟

فاصله سنی یکی از فاکتورهای مهم در ازدواج است و باید به عنوان یک معیار در نظر گرفته شود اما آیا باید به عشق و صدای قلب‌مان اهمیت بدهیم یا این‌که عشق را به‌خاطر اختلاف سن فراموش کنیم.

دوات آنلاین-آیا واقعا فاصله سنی در ازدواج مهم است؟ این سوال معمولا برای دختران و پسران جوانی پیش می‌آید که به فردی با فاصله سنی زیاد علاقه‌مند شده‌اند. یک درباره تاثیر فاصله سنی در زندگی مشترک توضیحات کارآمدی داده است که می‌خوانید:

 

آسیب‌های فاصله سنی زیاد

پریسا فرنودیان روانشناس و مشاور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تأثیرات فاصله سنی زیاد در ازدواج اظهار کرد: ازدواج با تفاوت سنی فاحش می‌تواند آسیب‌های متفاوتی را به همراه داشته باشد و در مشاوره‌های ازدواج اولین معیار سن است که یک عامل تخریب ساز مهمی محسوب می‌شود.

 

این روانشناس با بیان اینکه دوست داشتن و دوست داشته شدن یکی از اساسی‌ترین نیازهای انسان از کودکی تا پیری است، گفت: رویکردهای مختلف، دیدگاه‌های متفاوتی به ازدواج، فاکتورهای آن و عشق دارند و اگر از موارد استثنا چشم‌پوشی کنیم و میانگین را در نظر بگیریم، تفاوت سنی زیاد می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

عشق مهم‌تر است یا فاصله سنی

عشق مهم‌تر است یا فاصله سنی

او با اشاره به اینکه در دیدگاه روانکاوی برای افراد ناپخته "روابط عشقی" نوعی "روابط انتقالی" است، افزود: افراد با شخصیت ناپخته به وسیله عشق می‌توانند فقط به رابطه حل نشده در کودکی خود بپردازند و طی آن طرف مقابل در نظر آن‌ها به صورتی دیده شود که در نهایت می‌خواهد نیازهای ارضا نشده خود را ارضا کند، در واقع فرد شیفته طرف مقابل فارغ از اختلاف سنی‌شان خواهد شد.

 

فرنودیان گفت: متأسفانه زمانی که نیازهای فرد ارضا نشده باشد، ناکامی‌های زیادی را تجربه می‌کند، بنابراین ما انسان‌ها دوست داریم وارد رابطه عاشقانه‌ای شویم و عاشق کسانی شویم که قصه‌هایشان با قصه ما یکی است.

 

این روانشناس تصریح کرد: یک نوع رابطه با اختلاف سنی فاحش یک رابطه‌ خودخواهانه، تسخیری و حریص است و فرد به دنبال نیازهای برآورده نشده خود است، یعنی دیگران را به این دلیل می‌خواهد که نیازهایش را برآورده کنند و پس از آن در رابطه فاصله گیرد.

 

بیشتر بخوانید:

8 کلید طلاییِ انتخاب همسر ایده‌آل و داشتن ازدواجی موفق

رایج‌ترین اشتباه‌ها درباره معیار انتخاب همسر

آیا مشاوره‌ پیش از ازدواج اجباری است

 

نداشتن تجربه‌های مشترک

او ادامه داد: از موارد دیگر می‌توان به تفاوت نسلی و نداشتن تجربه‌های مشترک اشاره کرد که خود این مسئله در مرور زمان مشکلاتی مانند عدم درک یکدیگر و نیازهای هم را ایجاد خواهد کرد.

 

فرنودیان بیان کرد: گاهی فرد در ازدواج با تفاوت سنی زیاد به دنبال گرفتن امنیت و همانندسازی با والد غیر هم جنس است که در دوران کودکی آسیب دیده است.

 

این روانشناس ادامه داد: زیرساخت‌های چنین روابطی وضعیت متزلزل پیدا می‌کند و رابطه را در دراز مدت مخدوش می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

100 ویژگی مثبت و منفی که برای انتخاب همسر می‌تواند ملاک باشد

 

فرزندآوری و فاصله سنی زن و شوهر

او گفت: از مسائل دیگر ازدواج با تفاوت سنی زیاد "فرزندآوری" است که با بزرگ شدن کودکان، مسائل مربوط به آنان و شکایت‌های فرزندان مشکل جدی ایجاد خواهد شد.

 

فرنودیان خاطرنشان کرد: فرسودگی جسم و جذابیت جسمی از موضوعات بسیار مهم در رابطه زناشویی است که نباید نادیده گرفته شود.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.