2020/09/27
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر
برای خشکی پوست چه کنیم

برای خشکی پوست چه کنیم

برای رفع خشکی پوست فقط با آب ولرم و حتی کمی سر دوش بگیرد. ضمن این‌که نباید زیاد حمام بروید.

دوات آنلاین-خشکی پوست در فصل‌های پاییز و زمستان شیوع بیشتری پیدا می‌کرد و بسیار آزاردهنده است. برای رفع خشکی پوست باید نکاتی ساده اما مهم را رعایت کنید.

 

استفاده از پاک کننده‌های ملایم

در اینجا منظور ما صابون نیست. چون این وسیله پاک کننده خود چربی پوست را از بین میبرد و راهی است برای خشک شدن پوست. بنابراین ساده ترین راه برای حفظ رطوبت پوست، استفاده از پاک کننده‌های ملایمی است که حاوی مرطوب کننده بوده و مخصوص پوست های خشک، فرموله شده اند.

برای خشکی پوست چه کنیم

استفاده از لوسیون مرطوب کننده

شما میتوانید روزانه از یک لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید. بهترین زمان برای استفاده لوسیون، بعد از استحمام است. زمانی که هنوز پوست شما مرطوب است. لازم است در طول روز چندین بار این عمل را انجام دهید. شما همچنین میتوانید از وازلین جهت مرطوب سازی پوست خود استفاده کنید.

 

زیاد حمام نروید

برخی متخصصان پوست معتقدند استحمام بیش از حد علت اصلی بروز خشکی در پوست است. این در حالی است که عده ای دیگر از متخصصین این رشته دو بار استحمام در روز را ایده آل میدانند. با این حال اگر استحمام شما همراه با روغن حمام صورت گیرد، رطوبت بدن حفظ خواهد شد.

 

با آب خیلی گرم دوش نگیرید

تا آنجا که میتوانید از دوش های طولانی و با درجه حرارت بالا دوری کنید. دوش های کوتاه مدت و استفاده از آب ولرم و یا حتی کمی سرد مفید است. پس از استحمام نیز از مرطوب کننده استفاده کنید.

 

در هوای سرد و خشک نمانید

عواملی را که تاثیر مخرب هوا بر روی پوست را  تشدید کرده و آسیب پذیری را بیشتر میکنند، پیدا کنید. از جمله این عوامل میتوان به بیماریهای تیروئید، کمخونی و برخی داروها به ویژه داروهای کاهنده کلسترول اشاره کرد. تمامی این موارد باعث کاهش چربی پوست میشوند. در کنار کنترل این عوامل میتوانید از دستگاههای بخور استفاده کرده و رطوبت لازم را به هوا باز گردانید.

 

آب کافی بنوشید

 یک شیوه زندگی سالم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آب بنوشید، غذاهای سالم بخورید، ورزش کنید و با کاهش استرس، ذهن، بدن و پوست خود را سالم نگه دارید. توجه داشته باشید که تنها با کمی توجه می توانید از خشکی پوست رهایی یابید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.