2020/08/11
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
نجات مرد همسرکش از چوبه دار بعد از 12 سال

نجات مرد همسرکش از چوبه دار بعد از 12 سال

متهم دو بار پای چوبه دار حاضر شد و هر بار در حالی که طناب دار به گردنش آویخته بود با میانجیگری بستگان و بزرگان فامیل از اولیای دم فرصت گرفت و به سلولش بازگشت.

دوات آنلاین-مردی که 12 سال قبل همسرش را به خاطر اختلاف خانوادگی به قتل رسانده بودبا پرداخت دیه از اولیای دم رضایت گرفت.

 

به گزارش جوان، ظهر بیست و نهمین روز بهمن سال ۸۶ بود که مرد جوانی در شهرستان مرودشت استان فارس با اداره پلیس تماس گرفت و گفت همسرش را در خانه شان به قتل رسانده است.

 

قتل با ضربات چاقو

با اعلام این خبر بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مرودشت همراه تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی راهی محل شدند. تیم جنایی در محل حادثه با جسد خونین زن ۳۲ساله ای به نام معصومه رو به رو شدند که با اصابت چهار ضربه چاقو به قتل رسیده بود.

 

نخستین بررسی ها حکایت از این داشت معصومه در درگیری با شوهرش به قتل رسیده است. بدین ترتیب ماموران شوهر معصومه را در قتلگاه به عنوان قاتل بازداشت کردند.

 

اعتراف به همسرکشی

متهم در تحقیقات پلیسی با اظهار پشیمانی به قتل همسرش اعتراف کرد متهم گفت: چند سال قبل با همسرم ازدواج کردم و حاصل زندگی مان یک دختر هشت ساله است. زندگی خوبی داشتیم تا اینکه با هم اختلاف پیدا کردیم به طوری که همسرم می گفت مرا دوست ندارد. حرف های او مرا آزار می داد و هر روز هم که می گذشت اختلاف ما بیشتر می شد تا جایی که با هم مشاجره لفظی و درگیری داشتیم.

 

روز حادثه از محل کار به خانه برگشتم که دیدم همسرم داخل حیاط خانه با تلفن همراه در حال صحبت کردن با فرد ناشناسی است. خواستم از او سؤال کنم که با چه کسی حرف می زند و به همین دلیل به طرفش رفتم که با دیدن من به طرف دستشویی رفت و قصد داشت تلفن همراه را به داخل چاه دستشویی بیندازد که مانع او شدم و تلفن از دستش روی زمین افتاد و من آن را برداشتم.

 

همین موضوع باعث درگیری ما شد که لحظاتی بعد همسرم به خانه همسایه رفت. من به دنبال او رفتم و زن همسایه که متوجه درگیری ما شده بود با میانجیگری ما را آشتی داد.

 

متهم ادامه داد: پس از این دو نفری همراه زن همسایه به خانه مان برگشتیم که دوباره با هم مشاجره لفظی پیدا کردیم و این بار همسرم به آشپزخانه رفت و چاقوی بزرگی برداشت و تهدید کرد امروز یا خودم را می کشم یا تو را.

 

من که فکر نمی کردم جدی حرف بزند به طرفش رفتم تا چاقو را از دستش بگیرم که ضربه ای به دستم زد. سپس از همسایه خواستم چاقو را از همسرم بگیرد و او هم به طرف همسرم رفت که دست او هم زخمی شد و از من خواست خودم چاقو را از دست همسرم بگیرم.

 

در حالی که به شدت عصبانی شده بودم به طرفش رفتم که یک ضربه دیگر هم به من زد، اما در نهایت چاقو را از دستش گرفتم اما آنقدر عصبانی بودم که ضرباتی با همان چاقو به همسرم وارد کردم.

 

این مرد در پایان گفت: من قصد قتل همسرم را نداشتم و وقتی او خونین نقش بر زمین شده خودم با پلیس تماس گرفتم و موضوع را توضیح دادم و خودم را تسلیم کردم و الان هیچ پشیمان هستن.

 

شاهد قتل چه گفت

زن ۵۹ساله همسایه درباره حادثه به ماموران گفت: ساعت ۱۲ ظهر بود که همسر متهم سراسیمه به داخل خانه من آمد و پشت سرش شوهرش وارد خانه ام شد. معلوم بود که آنها با هم درگیر شده بودند. من آنها را نصیحت کردم و کم کم هر دو آرام شدند تا اینکه با هم آشتی کردند و به خانه شان برگشتند.

 

معصومه از من خواست همراه او به خانه شان بروم و من هم قبول کردم با آنها به خانه شان رفتم تا با هم دوباره درگیر نشوند. هنوز ثانیه هایی نگذشته بود که دوباره با هم مشاجره لفظی کردند که در ادامه معصومه به داخل آشپزخانه رفت و کارد بزرگی برداشت و خودش و شوهرش را به قتل تهدید کرد که شوهرش به طرف او رفت تا کارد آشپزخانه را از دستش بگیرد که با چاقو دو ضربه به او زد و دستش را زخمی کرد.

 

 پس از این من خواستم کارد را از دستش بگیرم که دستم زخمی شد و به خانه ام برگشتم، اما آنها با هم درگیر بودند که متوجه شدم زن جوان به قتل رسیده است اما با چشمانم ندیدم که چطور به قتل رسید.

 

صدور حکم قصاص

متهم پس از تحقیقات تکمیلی دی سال ۸۸ در شعبه دوم دادگاه کیفری استان فارس به جرم قتل همسرش پای میز محاکمه حاضر شد. اولیای دم برای قاتل درخواست قصاص دادند و هیئت قضایی هم متهم را به قصاص محکوم کرد.

 

پرونده متهم پس از تایید حکم قصاصش در شعبه ۱۵ دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرا فرستاده شد.

 

اعلام گذشت از قصاص قاتل

پس از این متهم دو بار پای چوبه دار حاضر شد و هر بار در حالی که طناب دار به گردنش آویخته بود با میانجیگری بستگان و بزرگان فامیل از اولیای دم فرصت گرفت و به سلولش بازگشت تا اینکه در نهایت اولیای دم اعلام کردند متهم را به شرط پرداخت ۲۰۰میلیون تومان دیه می بخشند.

 

متهم چند روز قبل با کمک خانواده اش و افراد خیر موفق شد مبلغ درخواستی اولیای دم را فراهم کند.

 

بدین ترتیب قاتل همسر پس از ۱۲سال تحمل حبس با پرداخت دیه به زودی از زندان آزاد خواهد شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.