2020/08/03
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۳ مرداد
بیرانوند در آستانه شکستن رکورد ناصر حجازی

بیرانوند در آستانه شکستن رکورد ناصر حجازی

علیرضا بیرانوند درحالی 23 کلین‌شیت در تیم ملی داشته‌است که 27 سال دارد و 38 بازی ملی با فرصت زیادی که او برای بازی در تیم ملی در اختیار دارد انتظار می‌رود رکورد کلین‌شیت ناصرحجازی دروازه‌بان فقید استقلال را بشکند

دوات آنلاین-تیم ملی فوتبال ایران با یک کلین‌شیت دیگر کار خود را به اتمام رساند و این بار نتیجه پرگل 14-صفر مقابل کامبوج از هفته سوم دور اول مقدماتی جام‌جهانی 2022 قطر به ثبت رسید.

 

خراسان ورزشی نوشت: طی این سال‌ها به بردهای همراه با کلین‌شیت عادت کرده‌ایم، به‌خصوص از روزی که علیرضا بیرانوند درون دروازه قرار گرفته است. به گزارش مدال، علیرضا بیرانوند که طی این چند سال اخیر همراه با پرسپولیس رکوردهای زیادی را در این خصوص در لیگ داخلی جابه‌جا کرده، در رده ملی نیز چشم به رکورد بیشترین کلین‌شیت همراه با تیم ملی دوخته و با عملکردی که ارائه می‌دهد دور از انتظار نیست که به‌زودی این رکورد توسط این گلر لرستانی شکسته شود تا او در آینده‌ای نزدیک همراه با رکورد جدیدش آقای کلین‌شیت در تاریخ فوتبال ایران لقب بگیرد.

 

در تاریخ تیم ملی، سیدمهدی رحمتی با 35 کلین‌شیت رکورددار است، پس از او احمدرضا عابدزاده با 34 و ابراهیم میرزاپور با 32 کلین‌شیت در رده‌های دوم و سوم هستند. مرحوم ناصر حجازی نیز با ثبت 27 کلین‌شیت در تاریخ ملی فوتبال ایران در رده چهارم قرار دارد. علیرضا بیرانوند در شرایطی با 23 کلین‌شیت در رده پنجم قرار گرفته که تنها 38 بازی ملی انجام داده و با 27 سال سن فرصت زیادی برای بهبود آمار خود دارد.

ّبیرانوند در آستانه شکستن رکورد ناصر حجازی

این در حالی است که احمدرضا عابدزاده در 38 بازی ملی توانسته بود به مراتب تعداد کمتری از رکورد بیرانوند به جا بگذارد و اکنون علیرضا بیرانوند با کمترین تعداد بازی ملی به این حدنصاب رسیده است. این دروازه‌بان اگر بتواند همچنان آمادگی خود را حفظ کند، به طور حتم در آینده نزدیک ابتدا رکورد حجازی را شکسته و به رده چهارم جدول کلین‌شیت در رده ملی می‌رسد و در ادامه با همین روند می‌تواند در ایران و شاید در سطح قاره رکوردها را جابه‌جا کند.

 

نکته قابل‌توجه در خصوص بیرانوند این‌که این گلر لرستانی با مهار پنالتی بازیکن کامبوج در کنار مهار ضربه پنالتی عمانی‌ها در جام ملت‌ها و در راس آن‌ها رونالدوی پرتغالی، اکنون پنالتی‌گیرترین گلر تیم ملی در جریان بازی به شمار می‌رود. البته بیرانوند در 6 دیدار دیگر که در 2 بازی فیکس بوده نیز برای تیم ملی به میدان رفته و در دقایقی که در میدان بوده گلی دریافت نکرده ولی طبق قوانین این دیدارها جزو رکوردهای کلین‌شیت این گلر محسوب نمی‌‌شود.

 

 افتخارات فردی بیرانوند در فوتبال ایران

 بهترین دروازه‌بان ایران در سال ۱۳۹۴

 بهترین دروازه‌بان ایران در سال ۱۳۹۶

 بهترین دروازه‌بان ایران در سال ۱۳۹۷

 بهترین دروازه‌بان ایران در سال ۱۳۹۸

 عضو تیم منتخب لیگ برتر ایران در سال ۱۳۹۴

 عضو تیم منتخب لیگ برتر ایران در سال ۱۳۹۶

 عضو تیم منتخب لیگ برتر ایران در سال ۱۳۹۷

 بهترین بازیکن مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹

 بهترین بازیکن نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸

 دومین دروازه‌بان برتر جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹

 بهترین دروازه‌بان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۷

 بهترین دروازه‌بان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸

 بهترین دروازه‌بان قاره آسیا در سال ۲۰۱۸

 نهمین دروازه‌بان برتر فیفا در سال 2018

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.