2020/01/27
۱۳۹۸ دوشنبه ۷ بهمن
چرا و چگونه به جنگل لفور در استان مازندران برویم

چرا و چگونه به جنگل لفور در استان مازندران برویم

با سفر به این جنگل می‌توانید بازدید از موزه طبیعی ایران (جنگل‌های هیرکانی)، بازدید از آبشار‌های پلکانی و تجربه آب‌بازی را داشته باشید.

دوات آنلاین-جنگل لفور در استان مازندران یک مقصد مناسب برای طبیعت گردی و سفر یک روزه است.

 

برای رفتن به جنگل لفور پس از گذر از فیروزکوه و پل سفید، باید خود را به شیرگاه برسانید. مسیر جنگل در راستای جاده سد البرز است. از سد البرز، نزدیک دو ساعت جاده خاکی در جنگل پیش روی شماست.

 

به نوشته برترین ها جنگل لفور در سوادکوه شمالی با انبوه درختان، آبشارها، چشمه سار‌ها و رود‌ها زیباترین چشم‌انداز‌های طبیعی را دارد. در استان مازندران، از دیدنی‌ترین مناطق سوادکوه می‌توان لفور را نام برد که در بهار و تابستان گردشگران زیادی این منطقه را برای گردش یک روزه خود انتخاب می‌کنند؛ و دارای ۸۰ گونه گیاه چوبی است بسیار خیال انگیز خواهد بود.

 

اگر برای طبیعت‌گردی یا جنگل‌پیمایی می‌خواهید مقصد بکری بیابید، لفور از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود، در این جنگل حدود ۲ ساعت پیاده‌روی خواهید داشت، عبور از میان درختانی مانند راش، ممرز، لیلکی، انجیلی، ازگیل و...، آشنایی با گونه‌های نادر گیاهی منطقه، تنفس در هوای پاک جنگل و با عطر گیاهان لذت جنگل‌پیمایی را افزایش خواهد داد. پس از پیاده‌روی ۲ ساعته در زمین شیب‌دار جنگلی در میان درختان سربه فلک کشیده به هفت آبشار می‌رسید و می‌توانید در این منطقه به استراحت بپردازید.

 

با سفر به این جنگل می‌توانید بازدید از موزه طبیعی ایران (جنگل‌های هیرکانی)، بازدید از آبشار‌های پلکانی و تجربه آب‌بازی را داشته باشید.

 

آمادگی جسمانی برای پیاده‌روی طولانی یکی از ضروریات سفر است، اگر قصد سفر در زمان بارندگی را دارید به این نکته توجه کنید هنگام بارندگی، زمین بسیار لغزنده است و احتمال لیز خوردن وجود دارد، در این وضعیت باتوم به همراه داشته باشید.

 

درصورتی که به صورت خصوصی و بدون لیدر سفر می‌کنید، در نظر داشته باشید مسیر خود را به خوبی بشناسید، ممکن است در میان جنگل راه خود را پیدا نکنید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.