2019/12/13
۱۳۹۸ جمعه ۲۲ آذر
همه آنچه درباره پایتخت 6 باید بدانید

همه آنچه درباره پایتخت 6 باید بدانید

در فصل ششم سریال پایتخت قصه از مازندران شروع شود و پایتختی ها از مازندران به جاهای دیگر سفر می کنند .

دوات آنلاین-سریال پایتخت به فصل ششم رسیده است و همه منتظر هستند ماجرای خانواده معمولی را تا انتها دنبال کنند. هر آنچه که درباره پایتخت 6 باید بدانید در زیر آمده است:

 

تئاتر پایتختی ها

محسن تنابنده از ابتدا قصه مجموعه پایتخت را طراحی کرده و از آنجا که خودش در همه فصل ها بازی می کرد، به همین دلیل نویسندگانی را برای نگارش به کار اضافه می کرد تا در نگارش كمك حالش باشند. در این باره می توان به حسن وارسته و زنده یاد خشایار الوند اشاره کرد.

 

بعد از فوت الوند و شروع فصل ششم پایتخت، این بار تنابنده به سراغ آرش عباسی رفته است. عباسی درباره این همکاری و اینکه چطور شد به گروه پایتختی ها ملحق شده به جام جم توضیح داد: قبل از پایتخت ۶ قرار بود با همدیگر همکاری کنیم و حتى می خواستم از پایتخت ۵ به گروه در زمینه نگارش کمک کنم، اما از آنجا که نگارش این سریال با کار دیگری همزمان شد، نتوانستم همکاری کنم. همچنین از قبل با آقای تنابنده صحبت کرده بودم که تئاتر پایتخت هم کار کنیم، ولی مشغله هردوی ما باعث شد این همکاری شکل نگیرد. تا اینکه شرایط فراهم شد.

 

وی ادامه داد: «البته محسن تنابنده این روزها  در تئاتر مولن روژ هم بازی می کند که من نویسندگی آن را به عهده دارم. تجربه همکاری با محسن تنابنده بسیار بی نظیر است، چون او ذهنی بسیار پویا و فعال دارد.

 

غفوری هم در پاسخ به این که آیا از خط قصه فیلم تلویزیونی پایتخت که قرار بود برای نوروز ۹۸ ساخته شود و خشایار الوند آن را نوشته بود، استفاده می کنید؟ تصریح کرد: نه، خط قصه به گونه دیگری رقم خورده که در حال حاضر نمی توانم توضیح زیادی درباره قصه فصل ۶ بدهم، اما حتما سعی میکنیم مخاطبان را راضی نگه داریم که از تماشای سریال لذت ببرند. قصه ناتمام آن فیلم تلویزیونی هم فعلا کنار گذاشته شده، شاید روزی دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.»

 

چه خبر از ناهار بابا پنجعلی

«ناهار نخردمه!» این دیالوگ آشنای بابا پنجعلی است که با شیرینی خاصی خطاب به پسرش نقی معمولی میگفت. وقتی رسانه ها در ابتدا چهره گریم شده علیرضا خمسه را در قالب نقش بابا پنجعلی دیدند، تصور نمی کردند که این بابای نقی بتواند تا این اندازه دل مردم را ببرد و همه در کوچه و خیابان به تقلید از بابا پنجعلی این دیالوگ را به همدیگر بگویند و بعد با صدای بلند بخندند. اما علیرضا خمسه نشان داد بازیگر با توانمندی هایش و گذاشتن انرژی برای نقش اش تا چه میزان می تواند مردم را همراه خودش کند.

 

او در پنج فصل با وجود اینکه نقش اش کوتاه بود، اما توانست خنده را به لب مخاطبان بیاورد. حالا در فصل جدید خبری از بابا پنجعلی نیست. غفوری درباره حذف شخصیت بابا پنجعلی افزود: «قرار نیست در پایتخت ۶ به دلیل پخش در ایام نوروز با فوت بابا پنجعلی مواجه شویم و آغاز سریال مدتی است که از فوت بابا پنجعلی گذشته است.

 

وی ادامه داد: «نقش برای آقای خمسه داشت تکراری می شد و نمی توانستیم شرایط جدیدی برای نقش به وجود آوریم و این خسته کننده بودن برای آقای بازیگر و محسن تنابنده باعث شد تا تصمیم به حذف این شخصیت بگیریم. از سوی دیگر این تصمیم از سال گذشته گرفته شد و در فصل جدید دیگر بابا پنجعلی را نخواهیم داشت.»

 

بهبود از دنیای مردگان می آید

بهبود همان مهران احمدی است که در فصل دوم وسوم سریال پایتخت بازی کرده بود. البته در فصل های بعدی پایتخت شخصیت بهبود حذف و اعلام شد او نیست و بعد گفته شد بهبود مرده است.

 

اکنون قرار است شخصیت بهبود در فصل ششم سریال پایتخت وارد شود. تهیه کننده مجموعه های پایتخت در این باره گفت: «راستش من می خواستم بازگشت بهبود به پایتخت ۶ یك غافلگیری باشد، اما آنقدر این خبر گسترش یافت که تصمیم گرفتم خودم درباره آن صحبت کنم، اما اجازه بدهید ماجراهای مربوط به این شخصیت را در پایتخت ۶ ببینید.

 

مهران احمدی هم  با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرامش، به بازگشت خود به جمع پایتختی‌ها واکنش نشان داد. غفوری در پاسخ به این پرسش که بهبود مرده بود، چطور او را می خواهید در قصه زنده کنید، توضیح داد: «به هر حال اتفاقاتی در قصه می افتد که بهبود را می بینید!»

 

مهران احمدی بهمن سال ۹۱ که به جمع پایتختی‌ها ملحق شده بود، در پاسخ به سؤال جام جم که این سریال چه ویژگی هایی داشت که شما را برای بازی ترغیب کرد، توضیحش این بود: بزرگترین ویژگی این سریال کارگردانی سیروس مقدم است. مجموعه تلویزیونی «ثریا» یکی از بهترین کارهایی است که من تا به حال بازی کرده ام. وقتی با مقدم کار میکنم، حس خوبی دارم. از سوی دیگر استانداردهایی که مقدم در کارهایش لحاظ می کند، برایم جذابیت دارد. زمانی که سری اول پایتخت پخش شد، با احمد مهرانفر تماس گرفتم و به خاطر بازی خوبش تبریك گفتم. من یك دختر دارم که واقعا این سریال را دوست داشت و علاقه مند بود من هم در این سریال بازی کنم تا اینکه شرایط بازی در سری دوم این سریال برایم پیش آمد. شخصیتی که در این سریال دارم، متفاوت با دیگرنقش هایی است که تا به حال بازی کرده ام. در این سریال نقش بهبود را بازی می کنم که داماد خانواده و جنگلبان است. اجرای این شخصیت کار سختی است؛ چراکه هم باید با لحن مازندرانی حرف بزنم و هم اینکه یکی از چشمان بهبود چپ است. قبول کنید حفظ این دو ویژگی کار دشواری است.»

 

سفر پایتختی ها از مازندران

ممکن است این سؤال شکل بگیرد که این بار پایتختی ها را قرار است در کجا ببینیم. در این پنج فصل پایتختی ها از شمال تا جنوب ایران رفتند، حتی سری هم به کشور همجوار یعنی ترکیه زدند. در این چند فصل بینندگان با فضاهای بکر ایران آشنا شدند و نسبت به مناطقی همچون شیرگاه شناخت خوبی پیدا کردند که محل اولیه زندگی خانواده نقی معمولی است. تا قبل از آن مخاطبان شاید نام این منطقه را هم نشنیده بودند، اما در حال حاضر شناخت کافی هم دارند. به گفته غفوری، تهیه کننده پایتخت، قرار است این بار قصه از مازندران شروع شود و پایتختی ها از مازندران به جاهای دیگر سفر می کنند که حتما تماشای آن برای مخاطبان جذاب خواهد بود. البته باید قصه جلوتر برود تا من بیشتر جزئیات آن را بیان کنم.»

 

منبع: جام جم

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.