2019/07/21
۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير
راه های عملی که شما را به هدف‌تان می‌رساند

راه های عملی که شما را به هدف‌تان می‌رساند

مسیر آینده شما حتما نباید سخت باشد. در مسیرتان به‌سوی هدف بزرگ‌تر، اهداف کوچک‌تری را نیز قرار دهید.

دوات آنلاین-به‌راستی برای رسیدن به موفقیت چه مهارت‌هایی لازم است؟ ممکن است بارها به‌دلیل موانعی که سرراه موفقیت قرار دارد، دل‌سرد شویم. اما داشتن ذهنی پراز فکر مثبت و ایجاد انگیزه می‌تواند ما را در رسیدن به هدف و موفقیت یاری کند. در این مقاله چند فکر مثبت که باعث افزایش اعتماد به نفس و ایجاد انگیزه لازم برای رسیدن به هدف است را معرفی خواهیم کرد.

 

جواب رد شنیدن از سوی یک شرکت، بدان معنا نیست که شما برای آن کار مناسب نیستید. اگر در دانشگاهی که انتخاب کرده بودید پذیرفته نشده‌اید، بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید یا سطح علمی‌تان خیلی پایین است. این بدان معناست که باید دوباره امتحان کنید. به‌جای اینکه به چنین موضوعی مانند بن‌بست نگاه کنید، به آن مانند یک دست‌انداز در جاده فکر کنید.

 

شاید با خودتان فکر کنید: «تا من دانش و آمادگی کافی را به‌دست بیاورم، همه فرصت‌های شغلی یا کارآموزی اشباع شده‌اند.» این اشتباه محض است. دنیای ما با هر لحظه‌ای که می‌گذرد بیشتر رشد می‌کند. همیشه فرصت‌های جدید وجود خواهند داشت. این شما هستید که با استفاده از آنها، زمینه‌های جدیدی را در جامعه ایجاد می‌کنید. فرصت‌ها همه‌جا هستند، فقط باید بگردید و آنها را پیدا کنید.

 

مسیر آینده شما حتما نباید سخت باشد. در مسیرتان به‌سوی هدف بزرگ‌تر، اهداف کوچک‌تری را نیز قرار دهید. برای نمونه، هنگامی‌ که در مرحله کارآموزی قرار دارید، برای خودتان یک هدیه کوچک مثل یک جفت کفش قشنگ بخرید. هنگامی‌ که کارآموزی را به پایان رساندید، همان ساعتی را که همیشه می‌خواستید برای خودتان بخرید. قدردانی از خودتان برای موفقیت‌ها به شما انگیزه می‌دهد تا برای ادامه مسیر، تا جایی‌ که می‌توانید سخت کار کنید.

 

اگر کسی را دارید که درهرشرایطی به شما اعتماد دارد، واقعا خوش‌اقبال هستید. شاید بسیاری از افراد موفق، کسانی را در اطراف‌شان نداشته باشند که در شکست‌ها و پیروزی‌ها از آنها حمایت کند. اگر افرادی را دارید که هرگاه به ناامیدی می‌رسید به شما روحیه می‌دهند و می‌توانید به آنها تکیه کنید، سپاس‌گزار باشید. شاید به‌تنهایی به موفقیت رسیده باشید، اما هرگز افرادی را که در کنارتان بوده‌اند فراموش نکنید. آنها از زمانی‌ که شما از صفر شروع کردید و هنگامی‌ که در اوج قرار گرفتید، در کنار شما بودند.

 

درحال‌حاضر نیمی ازراه را با تفکرمثبت طی کرده‌اید، دیگر باید آن را عملی کنید. شما با تحمل شکست‌ها، بسیار جلوتر از آنهایی هستید که تلاش نمی‌کنند. به خودتان یادآوری کنید که اگر اکنون به اهداف‌تان نزدیک هستید، به‌ این‌ دلیل بوده است که شجاعت داشته‌اید تا آنها را در ذهن‌تان تصور کنید.

 

«نگویید نمی‌توانم». شاید بارها این جمله کلیشه‌ای را شنیده باشید، اما حقیقت محض است. هنگامی‌ که فکر می‌کنید نمی‌توانید کاری را انجام بدهید و خودتان را محدود می‌کنید، همین اتفاق هم برایتان می‌افتد. همه ما توانایی داریم بهترین باشیم. هروقت به خودتان شک کردید، ۵ بار با خودتان تکرار کنید: «من می‌توانم انجامش بدهم».

 

هنگامی‌ که صبح‌ها از خواب بیدار می‌شوید، برای صبحانه خوردن عجله نکنید. به آینه نگاه کنید و به خودتان یادآوری کنید که امروز، روز دیگری برای نزدیک‌شدن به اهداف‌تان است. شما توانایی و منابع لازم را در اختیار دارید. هرگونه افکار منفی را از خودتان دور کنید و به یاد داشته باشید که شما فردی قوی هستید. فکر مثبت می‌تواند راهنمای شما در این مسیر باشد.

 

منبع: آرمان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.