2023/03/31
۱۴۰۲ جمعه ۱۱ فروردين
آیا هیپنوتیزم دردها را درمان می‌کند؟

آیا هیپنوتیزم دردها را درمان می‌کند؟

بیش از 1.5 میلیارد نفردر سراسر دنیا به دردهای مزمن مبتلا هستند. پزشکان اغلب با استفاده از داروهای مخدر به درمان دردهای آن ها می‌پردازند. این داروها نه تنها پرهزینه هستند بلکه به شدت اعتیادآورند.

دوات آنلاین-بزرگ ترین بررسی فراتحلیلی که به وسیله محققان دانشگاه گرینویچ لندن انجام شده، نشان می‌دهد که هیپنوتیزم، روشی مطمئن، امن و مقرون به صرفه برای درمان دردهاست.

 

به گزارش مدیکال نیوزتودی،  بیش از 1.5 میلیارد نفردر سراسر دنیا به دردهای مزمن مبتلا هستند. پزشکان اغلب با استفاده از داروهای مخدر به درمان دردهای آن ها می‌پردازند. این داروها نه تنها پرهزینه هستند بلکه به شدت اعتیادآورند.

 

به دلیل وجود بحران استفاده بیش از حد از داروهای مخدر، دانشمندان به دنبال روشی جایگزین برای درمان دردها هستند.هیپنوتیزم، عوارض جانبی ندارد. سال‌ها تحقیق درباره هیپنوتیزم، بسیاری از دانشمندان را متقاعد کرده بود که این روش دردها را درمان می‌کند . به طور مثال در سال ۲۰۱۶، برخی محققان از این روش برای کاهش درد زایمان در زنان استفاده کردند. آن ها در این بررسی به این نتیجه رسیدند که هیپنوتیزم هنگام زایمان می‌تواند از احساس درد تا حد زیادی بکاهد.در تحقیق دیگری که سال ۲۰۰۰ انجام شده بود، محققان دریافتند هیپنوتیزم می‌تواند روی درمان دردها، آثاری متفاوت -از متوسط تا بسیار- داشته باشد و در عین حال معتقد بودند که این روش، محدودیت‌هایی دارد. 

 

از آن جایی‌که تمام افراد به یک اندازه به هیپنوتیزم حساس نیستند، هنگام بررسی افراد برای درمان با هیپنوتیزم باید میزان حساسیت آن ها به این روش را هم در نظر گرفت.

 

بیشتر افراد می‌توانند حدود ۳۰ درصد یا بیشتر با استفاده از آثار هیپنوتیزم از دردهای مزمن رها شوند و کیفیت زندگی‌شان نسبت به گذشته بهتر شود. این روش درمان، نه تنها مقرون به صرفه است بلکه خطر اعتیاد‌آور بودن داروهای مخدر را هم ندارد.

 

منبع: خراسان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.