2022/09/26
۱۴۰۱ دوشنبه ۴ مهر
بشیر حسینی ،داور عصر جدید در مناطق سیل‌زده

بشیر حسینی ،داور عصر جدید در مناطق سیل‌زده

درِ منازل شرقِ شهر از دو روز قبل از سیل، برای فامیلهای درجه یک و دو و سه و به روی همشهریان غرب شهر باز شده و توی یه سری از خونه‌ها چندتا خونواده زندگی میکنن!

دوات آنلاین-سید بشیر حسینی داور برنامه عصر جدید به مناطق سیل‌زده رفته و سعی کرده در کمک‌رسانی‌های مردمی شرکت کند.

 

بشیر حسینی با انتشار عکسی از برادران سیلزده دوقلو در اینستاگرامش نوشت: دوقلوها میگفتن: ما که خونه و حتی مدرسه‌مونو آب برده، مگه تولدو به خواب ببینیم

 

سورپرایزشون کردیم و یه تولدی برای یاسین و یزدان گرفتیم، که توی خواب هم نمیدیدن!

جمعیت غربِ پلدختر که دچار سیل زدگی شده، بیش از ۱۰ هزار نفره؛ ولی چادرایی که توی شَهره کمتر از ۲۰۰ تاس!

 

درِ منازل شرقِ شهر از دو روز قبل از سیل، برای فامیلهای درجه یک و دو و سه و به روی همشهریان غرب شهر باز شده و توی یه سری از خونه‌ها چندتا خونواده زندگی میکنن!

 

الآن پایتختِ قلبهای ایران، پلدختر و بقیه شهرهای سیل زده هستن که نسل جدید شون، عصرجدید شهرشون رو، به‌شرطِ دلگرمی و پشتگرمی، در دلِ سختی، ولی بهتر از قبل میسازن.

 

این روزا انقد جیغ زدم که صدام گرفته ولی شنیدن صدای جیغِ خنده و دیدنِ برقِ خوشحالیِ بچه‌های سرزمینم، که میتونست صدای ضجه و جیغ بنفش باشه، روحم رو شاد کرده.

 

الآن بسیاری از سیل زدگان آبرومند، بیش از کمکِ مادی، امدادِ روحی ولی دقیق و تخصصی میخوان؛ دریغ نکنیم.

 

همانطور که دفاع مقدس با همه ویرانیهاش، به یه نعمت و سرمایه بزرگِ اجتماعی بدل شد، سیل هم، همون میشه؛ از ما گفتن.

 

گروههای جهادی حضورشون سازنده و انگیزاننده‌س؛ ولی هنوز معتقدم که جهادگر ها بیشتر از اینکه بسازن، ساخته میشن. جهان نیازمند سبک زندگی جهادیاز پایین و مدیریت جهادی از بالاست.

 

پ.ن: از خوزستان عزیز، به لرستان شریف اومدم و امروز میخوام به عمق روستاها نفوذ کنم. قرارشده روستاهای صعب‌العبوری بریم که هنوز کم و بیش در محاصره سیل هستن و هرچند امدادِ مادی بهشون رسیده، اما کمتر کسی باعشق برای بازسازی روحی بهشون سر زده.

 

عکس‌های دیگر بشیر حسینی از این سفر را ببینید:

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.