2022/08/14
۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
فاجعه سوءاستفاده جنسی در کره شمالی

فاجعه سوءاستفاده جنسی در کره شمالی

یک سازمان حقوق بشری در گزارشی تازه ادعا می کند که سوءاستفاده جنسی از زنان در کره شمالی چنان متداول است که بخشی از زندگی روزمره به حساب می آید.

دوات آنلاین-یک سازمان حقوق بشری در گزارشی تازه ادعا می کند که سوءاستفاده جنسی از زنان در کره شمالی چنان متداول است که بخشی از زندگی روزمره به حساب می آید.

 

سازمان دیدبان حقوق بشر این گزارش را با تکیه بر مصاحبه هایی با62 نفر که از این کشور فرار کرده اند تنظیم کرده است. این افراد روایاتی با شرح جزییات از تجاوز  و سوءاستفاده جنسی ارائه می کنند.

 

دیدبان حقوق بشر گفت که این نشان دهنده یک فرهنگ علنی و بی مجازات سوءاستفاده جنسی به خصوص از سوی مردانی است که در نظام سیاسی این کشور در موضع قدرت هستند.

 

یک زن که بارها مورد تعرض قرار گرفته گفت که مقام ها زنان را ابزار جنسی قلمداد می کنند. او جونگ-هی که بیش از 40 سال دارد به دیدبان حقوق بشر گفت: گاهی بی دلیل نصف شب گریه تان می گیرد و نمی فهمید چرا.

 

یک زن دیگر که او هم بیش از 40 سال دارد و زمانی زراعت می کرد گفت: بعد از دستگیری موقع فرار از این کشور هدف آزار جنسی یک مقام پلیس قرار گرفت که در یک بازداشتگاه از او بازجویی می کرد.

 

پارک یانگ-هی گفت:زندگی من در دست او بود، برای همین هرکاری می خواست می کردم. چطور می توانستم به او گوش نکنم.

 

دیدبان حقوق بشر از کره شمالی خواست به مشکل خشونت جنسی اذعان کرده و اطمینان حاصل کند که جرم شناخته خواهد شد.

 

یک گزارش سازمان ملل در سال 2014 نتیجه گیری کرده بود که دولت کره شمالی مرتکب نقض سیستماتیک، گسترده و شدید حقوق بشر شده است.

 

آن گزارش می گفت که سقط جنین اجباری، تجاوز و خشونت جنسی در زندان ها و بازداشتگاه های این کشور اعمال شده است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.