2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
خسارت 226 میلیارد دلاری جنگ سوریه

خسارت 226 میلیارد دلاری جنگ سوریه

دوات آنلاین

برآورد بانک‌جهانی از جنگ شش ساله سوریه با هزاران کشته و تخریب بخش بزرگی از زیرساخت‌ها تاکنون به 226 میلیارد دلار رسیده‌است. احتمال بیشتر شدن این خسارت در آینده‌ای نزدیک نیز وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بانک جهانی روز دوشنبه گزارش «خسارت های جنگ؛ آثار اقتصادی و اجتماعی درگیری در سوریه» را منتشر کرد. بر اساس این گزارش جنگ مداوم از سال 2011 تاکنون خسارتی بالغ بر 226 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی یعنی چهار برابر تولید ناخالص داخلی سال 2010 داشته است.

دیده‌بان حقوق بشر نیز در گزارش جداگانه‌ای اعلام کرد از آغاز جنگ سوریه تاکنون زیرساخت های زیادی در این کشور ویران و بیش از 320 هزارتن کشته و بیش از نیمی از ساکنان داخلی و خارجی آن آواره شده‌اند اما بانک جهانی می گوید خسارت ها بیش از این است.

حافظ غانم معاون رئیس بانک جهانی در امور خاورمیانه و شمال آفریقا گفت :« جنگ در سوریه بافت اجتماعی و اقتصادی کشور را از بین برده است.جنگ علاوه بر شمار زیاد قربانیان، سازمان ها و نهادهایی را که جامعه برای انجام وظایف به آنها نیاز دارند از بین برده است و بازسازی آنها با چالشی بزرگ تر از بازسازی زیر ساخت ها مواجه خواهد بود زیرا این چالش با تداوم جنگ بزرگ تر می شود.»

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.