2021/05/08
۱۴۰۰ شنبه ۱۸ ارديبهشت
ورود مراجع نظارتی به تخلفات شهرداری تهران موجب جلب اعتماد مردم می‌شود

ورود مراجع نظارتی به تخلفات شهرداری تهران موجب جلب اعتماد مردم می‌شود

عضو مجمع نمایندگان استان تهران :زمینه برای مردم و مجلس آماده است که شورای شهر نسبت به گزارش شهردار و عملکرد 10 ساله شهرداری تهران ورود و نسبت به شفاف‌سازی عملکرد شهرسازی اقدام کند.

دوات آنلاین-

 

یک عضو مجمع نمایندگان استان تهران ورود مراجع نظارتی به تخلفات دوره گذشته شهرداری تهران را موجب جلب اعتماد عمومی عنوان کرد.

علیرضا رحیمی با اشاره به گزارش اخیر محمدعلی نجفی شهردار تهران درباره تخلفات دوره گذشته شهرداری تهران، گفت: ورود مراجع نظارتی مثل مجلس، سازمان حسابرسی و سازمان بازرسی پس از شهرداری و شورای شهر به این تخلفات موجب جلب اعتماد عمومی می‌شود.

وی افزود: با توجه به ترکیب شورای شهر تهران اگر جدیتی در این شورا وجود داشته باشد که نسبت به گزارش اخیر شهردار ورود کنند و به مردم گزارش رسمی دهند، نگاه مجلس، موازی‌کاری نیست اما اگر جدیتی در تصمیم شورای شهر یا واکنش آنها نسبت به گزارش شهردار نبینیم قاعدتا نمایندگان تهران احساس وظیفه می‌کنند که نسبت به عملکرد دهه گذشته شهرداری ورود کنند و آن را مورد بررسی قرار دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره احتمال تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری تهران در دوره گذشته، اظهار کرد: پروسه تحقیق و تفحص هم زمان‌بر است و هم اینکه درخواست تحقیق و تفحص قبلی در فضایی انجام شد که بین شورای شهر اختلاف نظر بود و برخی اعضای شورا در املاک واگذار شده مورد سوال بودند که این امر نمی‌گذاشت تحقیق و تفحص در فضایی آرام جلو برود.

رحیمی با بیان اینکه فضای کنونی شورای شهر و مجلس متفاوت از دور گذشته است، گفت: ‌در حال حاضر زمینه برای مردم و مجلس آماده است که شورای شهر نسبت به گزارش شهردار و عملکرد 10 ساله شهرداری تهران ورود و نسبت به شفاف‌سازی عملکرد شهرسازی اقدام کند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.