2024/02/24
۱۴۰۲ شنبه ۵ اسفند
کسی به فکر کودکان رقه نیست

کسی به فکر کودکان رقه نیست

سازمان ملل می‌گوید، حدود ۲۵ هزار تن در داخل شهر محاصره هستند در حالی که ده‌ها هزار تن نیز فرار کرده‌اند. سازمان نجات کودکان هشدار داد که حملات ائتلاف آمریکا ساکنان رقه را در برابر گزینه‌های محال ماندن در رقه و قرار گرفتن زیر حملات یا فرار از طریق مسیرهای مین‌گذاری شده قرار داده‌است.

دوات آنلاینیک سازمان حامی حقوق کودکان خواهان حمایت روانی از کودکان رقه شد؛ کودکانی که در سایه حکمرانی داعش در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند.

به گزارش اسکای نیوز، سونیا خوش، مسئول پرونده سوریه در سازمان «نجات کودکان» گفت:« باید حمایت روانی از کودکانی که نجات یافته‌اند به عمل آید تا بتوانند با فاجعه‌ای که به خاطر دیدن خشونت‌ها و اقدامات ظالمانه داعش در رقه با آن مواجه بوده‌اند، تعامل بهتری داشته باشند.»

این سازمان مصاحبه‌هایی را با کودکان و خانواده‌ایی که از رقه فرار کرده‌اند، انجام داد.

یکی دیگر از مسئولان سازمان نجات کودکان گفت: «ما با این کودکان صحبت کردیم و آنها داستان‌های هولناکی را درباره زندگی در سایه حکمرانی داعش و چگونگی استفاده از آنها به‌عنوان سپر انسانی تعریف کردند. آنها همچنین درباره منازلی صحبت کردند که در معرض بمباران و حملات هوایی قرار گرفتند.»

یکی از این کودکان به نام رشیده که ۱۳ سال دارد چند ماه پیش همراه خانواده‌اش از رقه فرار کرده است.

رشیده در مصاحبه با مسئولان این سازمان گفت: «یک بار تروریست‌های داعش سر برخی افراد را بریدند و اجساد بی‌سرشان را روی زمین انداختند. من نتوانستم این صحنه را تحمل کنم. وقتی می‌خواستم بخوابم آن صحنه یادم می‌افتاد و از ترس خواب نمی‌برد.»

ساکنان مناطق تحت سیطره داعش در رقه همواره در ترس و نگرانی به سر می‌برند چراکه داعش مخالفان خود را اعدام یا مجازات‌های سختی را علیه آن‌ها اعمال می‌کند.

نیروهای «سوریه دموکراتیک» اخیرا برای بیرون راندن داعش از این شهر عملیاتی را با حمایت آمریکا آغاز کرده‌اند.

سازمان ملل می‌گوید، حدود ۲۵ هزار تن در داخل شهر محاصره هستند در حالی که ده‌ها هزار تن نیز فرار کرده‌اند. سازمان نجات کودکان هشدار داد که حملات ائتلاف آمریکا ساکنان رقه را در برابر گزینه‌های محال  ماندن در رقه و قرار گرفتن زیر حملات یا فرار از طریق مسیرهای مین‌گذاری شده   قرار داده‌است.

رشیده درباره کشته شدن برادر دو ساله‌اش فواد در حملات ائتلاف صحبت کرد و گفت: «یکی از شب‌های تابستان در خواب بودیم که ناگهان هواپیماها منزل را بمباران کردند و برادرم شروع به گریه کردن کرد. یک ترکش به سرش خورده بود. زمانی که هواپیماها بمباران می‌کنند همه جا خسارت می‌بیند.»

 

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.