2024/04/20
۱۴۰۳ شنبه ۱ ارديبهشت
دولت دوازدهم به هیچ حزب و گروهی تعلق ندارد
رییس دفتر رییس‌جمهور:

دولت دوازدهم به هیچ حزب و گروهی تعلق ندارد

دولت دوازدهم نه تنها متعلق به مردمی است که به آن رأی دادند، بلکه به همه کسانی که به این دولت رأی ندادند و حتی کسانی که اصلاً رأی ندادند نیز تعلق دارد

دوات آنلاین-رییس دفتر رییس‌جمهور با تشریح شاخص‌های سه‌گانه تشکیل کابینه و اولویت‌های دوازده‌گانه دولت تاکید کرد که دولت دوازدهم برآمده از رأی مردم و متعلق به مردم است و به هیچ جناح، حزب و گروهی تعلق ندارد.

دکتر محمود واعظی که به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز سخن می‌گفت، با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهارداشت: دولتمردان همواره باید نگاهشان به راه و مرام این شهیدان بوده و تداوم راه آنان ، وجهه همت‌شان باشد.

رییس دفتر رییس‌جمهور گفت: هفته دولت از یکسو فرصت مغتنمی برای ارائه گزارش عملکرد و ارتباط نزدیک‌تر دولتمردان با مردم و از سوی دیگر فرصتی است تا مسئولان با دریافت نظرات و مطالبات مردم، تحقق این درخواست‌ها را در برنامه‌ریزی‌های جدید مدنظر قرار دهند.

وی همچنین با تشکر از حضور حماسه‌ساز مردم در انتخابات ریاست جمهوری از جمله در آذربایجان شرقی، اظهار داشت: لبیک شما مردم به دعوت مقام معظم رهبری برای شرکت در انتخابات ، نشان‌دهنده عمق درک شما از مسایل و وضعیت کشور و منطقه است و این حضور باعث افزایش اقتدار نظام و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان و بدخواهان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

رییس دفتر رییس‌جمهور با ابلاغ پیام تشکر دکتر روحانی از مردم تبریز که یکبار دیگر ایشان را شایسته اعتماد خود دانستند، تصریح کرد: در دولت یازدهم تلاش کردیم در داخل وحدت و انسجام همه اقشار مردم و گروه‌های مختلف را تقویت کنیم و در عرصه سیاست خارجی نیز تلاش شد با خنثی کردن تلاش‌های ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی، تصویری واقعی از ایران در افکار عمومی دنیا ارائه شود که این تلاش‌ها در سایه حمایت‌ها و هدایت‌های مقام معظم رهبری نتیجه داد و در داخل کشور، شاهد برقراری آرامش و در عرصه خارجی نیز شاهد به ثمر رسیدن برجام بودیم که توانست فضای مناسبات و تعاملات ما در عرصه بین‌المللی را بهبود بخشد.

واعظی تلاش‌های دولت یازدهم برای اعتلای فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و رفع مشکلات اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در فضای ناشی از موفقیت‌های قابل قبول این تلاشها ، وارد دولت دوازدهم شدیم؛ دولتی که برآمده از رأی مردم و متعلق به مردم است و به هیچ جناح، حزب و گروهی تعلق ندارد.

رییس دفتر رییس‌جمهور اضافه کرد: دولت دوازدهم نه تنها متعلق به مردمی است که به آن رأی دادند، بلکه به همه کسانی که به این دولت رأی ندادند و حتی کسانی که اصلاً رأی ندادند نیز تعلق دارد و نگاه و تلاش این دولت، تأمین همه حقوقِ همه مردم ایران است.

واعظی در ادامه انسجام، هماهنگی در عمل و کارآمدی را سه شاخصه تشکیل کابینه دوازدهم عنوان کرد و گفت: اعتقاد کامل و عملی به قانون اساسی، نظام جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و اندیشه اعتدالی مبنای تشکیل کابینه منسجم و کار جمعی برای هدف واحد، مبنای هماهنگی کابینه و تلاش برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت دولت یازدهم نیز مبنای تشکیل کابینه کارآمدتر بوده است.

رییس دفتر رییس‌جمهور در ادامه و در توضیح اولویت‌های دولت دوازدهم اظهار داشت: تصمیم‌گیری بر مبنای خرد جمعی، واقع‌بینی براساس ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی، تعامل سازنده و مؤثر خارجی، توجه به حقوق شهروندی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی، توسعه همه جانبه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، مقابله جدی و مؤثر با فساد و تبعیض، توجه صرف به منافع ملی و پرهیز از رویکردهای حزبی و جناحی، تلاش برای ارتقاء شاخص‌های امنیت ملی، ارتقاء سطح زندگی مردم، به‌سازی و بهبود مستمر عملکرد دولت، توجه بیشتر به حفظ محیط زیست و همکاری و حمایت نزدیک، جدی و مؤثر با بخش خصوصی، ۱۲ اولویت دولت دوازدهم هستند.

واعظی اضافه کرد: دولت دوازدهم در سایه اصولی چون لزوم حفظ آرامش و همدلی در کشور و پرهیز از ورود به مسایل حاشیه‌ای، تعامل سازنده قوای سه‌گانه، همکاری و هماهنگی همه نهادهای کشور و توجه جدی و عمیق به ارزش‌های فرهنگی و دینی مردم،  تلاش خواهد کرد اهداف و سیاست‌های خود را به پیش ببرد.

 

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.